10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice – Admira Praha 0:2 (0:0)

Před zahájením utkání předali prezident oddílu Jaroslav Ticháček, viceprezident oddílu Ivan Rybár a kapitán mužstva Petr Mužík, u příležitosti 65. narozenin dárky maséru mužstva p. Janu Šturmovi.

Po dvou úspěšných vystoupeních v úvodu České fotbalové ligy čekal domažlickou Jiskru ve druhém domácím zápasu nováček soutěže, který postoupil z divize - Admira Praha. Při pohledu do tabulky, kde se hosté krčili s jediným bodem na 13. místě, a Jiskra se šesti body okupovala za rezervou Sparty Praha 2. příčku, byli domácí jednoznačným favoritem, ale že se na favority ve fotbale často nehraje, se domácí přesvědčili po devadesáti minutách na vlastní kůži. Po bezkrevném, matném výkonu a absenci většího nasazení, odešli domažličtí z trávníku s dvougólovým mankem a smutně přihlíželi radosti hostujících hráčů. Domácí tentokrát jakoby zapomněli v kabině vše, co jim v předchozích zápasech zajistilo body – bojovnost, nasazení, obětavost a pohyb bez míče. Hosté se předvedli jako kvalitní tým ve hře s míčem, kombinaci a v defenzívě jejich urostlí zadáci kralovali ve vzduchu. Především v první půli předvedli i to, na co si stěžoval trenér Tesař: neproměňování šancí, když jim čtyři tutovky vychytal Ticháček a další příležitosti zakončili nepřesně. Domácí obrana nechávala hostům příliš prostoru pro křídelní hru, ve druhém poločase hosté chvílemi ovládli i střed hřiště a při sterilitě v ofenzívní činnosti domácích, tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Hned po rozehrání se po rychlé akci hostů dostal k zakončení z 8 metrů zleva hostující Mošna, ale domácí gólman Ticháček jeho střelu reflexivně vyrazil. V 6. minutě se po levé straně probil do šestnáctky domácí Došlý, ale na jeho ochotný pád mezi dvěma obránci rozhodčí Janoch nereagoval. Hosté zahrozili v 11. minutě, ale na Kurkův centr zleva nedosáhl Birma a domácí míč odvrátili. Další šanci Admiry zmařil domažlický brankář Ticháček, když se o minutu později dostal po Zahálkově tr. kopu míč k Snopovi a ten střílel zprava z 15 metrů. Po čtvrthodině hry našlápli hosté k rychlému kontru, Mošna oslovil nabíhajícího Snopa, ale Ticháček jeho střelu ze 14 metrů výtečně reflexivně vyrazil.  O chvíli později si Majer narazil s Mošnou, ale jeho střelu ze 14 metrů Ticháček nohou vyrazil. V 17. minutě zatáhl míč středem hřiště Mužík, oslovil našlápnutého Bezděka, ten se v souboji s Martinicem dostal až před Víška, ale prováhal chvíli na střelu a hostující gólman mu pádem pod nohy míč sebral. Ve 23. minutě hosté vystihli kombinaci domažlických zadáků, k míči se dostal Birma, ale jeho další tutovku zmařil Ticháček, když střelu zcela volného pražského útočníka ze 14 metrů vyrazil. Okénka v domácí obraně se v tuto chvíli podobala spíše výkladním skříním a hosté jen díky domažlickému gólmanovi dosud nedosáhli žádné branky. Ve 25. minutě pronikl domácí Došlý po levé straně k šestnáctce soupeře, ale faul na něj zůstal nepotrestán. Poté si s centrem Beránka poradil Víšek a na druhé straně pronikl po pravé straně, kde měli hosté mimořádně mnoho prostoru, pražský Mošna, ale jeho centr usměrnil volejem z malého vápna vedle Ticháčkovy branky Birma. Ve 32. minutě rozehrál tr. kop z 22 metrů domácí Mužk, ale Víšek míč vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce z 10 metrů dostal Bezděk, ale hosté míč hlavou odvrátili. Ve 37. minutě opět provětral domácí obranu po levé straně Kurek, na přetažený centr si na druhé straně naběhl zcela volný Vosický, ale jeho ukvapená střela volejem mířila nad domažlickou branku. Ačkoli se hrála v poli celkem vyrovnaná partie, draví hosté si vytvářeli jednu šanci za druhou, zatímco bezzubé útoky domácích končily před soupeřovou šestnáctkou. Když už se zdálo, že po Bártově rohovém kopu udeří, stačili hosté Dvořákovu hlavičku odvrátit z brankové čáry. Ve 40. minutě odcentroval hostující Kurek zleva, na míč si na druhé straně naběhl volný Mamurov, ale z 15 metrů domažlickou branku přestřelil. O dvě minuty později oslovil Bárta nabíhajícího Mužíka, ale jeho snahu o střelu zblokovali dva soupeřovi obránci. Ve 43. minutě rozehrál Mužík tr. kop, míč se odrazil ke Kůželovi, ale jeho volejem střílený vysoký míč trefil jen hostujícího obránce. Těsně před obrátkou zaútočili hosté, Majer posunul míč do středu na Mošnu, ten prodloužil nalevo na Birmu, ale jeho tutovku zmařil reflexivním zákrokem Ticháček, odražený míč napálil Kurek, ale trefil Knakala a domácí se odkopem ubránili.

Ve druhé půli se domácí, vedeni snahou o vítězství chopili mírné iniciativy, ale ofenzívně nebezpeční pražané je do souvislejšího tlaku nepustili. V 53. minutě vznikl po Mužíkově tr. kopu před Víškem závar, ale zakončení Dvořáka skončilo v houštině těl. K dalšímu tr. kopu se Mužík dostal o tři minuty později, na míč si naskočil Dvořák, ale jeho hlavičku z 8 metrů výtečně vytlačil na roh Víšek. V 57. minutě vznikla pře Víškem další nepřehledná situace, ale domácí míč do sítě nedotlačili a následný Braunův volej byl vysoký stejně, jako pokus téhož hráče o čtyři minuty později. Poté si bez problémů Víšek poradil s Mužíkovým tr. kopem a v 64. minutě byli domácí blízko brance, když pronikl po pravé straně Bezděk, centrem našel volného Kůžela, který však téměř vyloženou šanci zazdil střelou z 15 metrů vysoko nad branku Admiry. Domácí se snažili překvapit hostující obranu, ale stereotypními vysokými centry si na urostlé zadáky nepřišli a jejich střelecké pokusy končily na tělech hostujících zadáků nebo mimo branku, jak to předvedl v 67. a v 69. minutě Braun. Hosté však byli pro nekoncentrovanou domácí obranu neustálou hrozbou. Dvacet minut před koncem vznikl po rychlém protiútoku před Ticháčkem závar, ale Mošnovu střelu jeden z domácích hráčů zblokoval a další míč nakonec od brankové čáry odvrátil. V 72. minutě hlavičkoval po Bártově rohovém kopu Braun, ale i následně vzniklou nepřehlednou situaci před svojí brankou hosté „ustáli.“ O dvě minuty později působili při akci hostů domácí zadáci jako statisté, když mezi nimi po pravé straně doslova protančil s míčem Mošna, nahrál na penaltě zcela volnému Birmovi a ten střelou z 8 metrů pod tělem padajícího Ticháčka otevřel skóre – 0:1. Domácí stačili kontrovat jen nepřesnou Mužíkovou střelou a když po Zahálkově tr. kopu od rohového praporku se hlavou prosadil nehlídaný Vosický a zvýšil v 83. minutě na 0:2, bylo z domácího pohledu „po fotbalu,“ protože zápas dohrávali v herní křeči.

VIDEOSESTŘIH ZÁPASU  [›]

Sestavy:
Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Chocholoušek, Bauer, Beránek (77. Kůžel) – Bezděk, Braun, Mužík, Bárta – Došlý (32. Kůžel), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.
Admira Praha: Víšek – Mamurov, Zahálka, Martinic, Brůžek – Majer (90. Ondrůšek), Vosický, Snop, Kurek (81. Jackl) – Mošna (83. Kokoška), Birma (88. Petr). Trenér: Jiří Tesař.

Branky: 75. Birma, 83. Vosický. ŽK: 8. Bárta – 68. Mamurov, 80. Snop. HR: Marek Janoch, AR: Viktor Paták, Jana Šauflová. Diváků 400.

Ohlasy těsně po utkání:

Petr Mužík: „Dneska mi to přišlo, jako bychom na hřiště nastoupili jako mistři světa, kterým se nemůže nic stát, když jsme vyhráli v Chomutově a před čtrnácti dny porazili Roudnici. Vůbec jsme neběhali, hra byla bez pohybu a už při rozcvičce to vypadalo, že jsme jakoby  ospalí… Po první půli, kterou jsme nějak přečkali, když ‚Tichy‘ chytil asi čtyři góly, jsme se v kabině vyhecovali a snažili jsme se to ve druhé půli zlomit, jejich gólman pak chytil taky asi dva góly, ale potom jsme dostali první gól a pak už to byla křeč… jako v podstatě celej zápas… Soupeř nás trochu překvapil, protože jsme čekali, že bude ‚zalezlejší‘, dělali jsme chyby, oni chodili do brejků a my jsme to nedokázali pohlídat. Můžeme děkovat ‚Tichymu,‘ že naše akcie držel tak dlouho nad vodou. My jsme dneska kazili spoustu přihrávek a celkově jsme hráli, jakoby se soupeř měl porazit sám a to se nám nesmí stávat. Neříkám, že jsme Admiru podcenili, ale byla to z naší strany hrůza…“

Martin Knakal: „My jsme si asi dneska mysleli, že to půjde všechno samo, jak bylo vidět, do čeho jsme kopli, to se nám nepovedlo…zmar, bída a jsem rád, že už je konec, že se to trápení ukončilo, protože dneska jsme prostě neměli šanci vyhrát. Musíme uznat, že soupeř hrál výborně, byl agresivní, měl pět, šest vyložených šancí a jen díky Martinu Ticháčkovi, který zabránil velkému debaklu, to nedopadlo hůř. Admira má šikovné hráče, my jsme jim dali hodně prostoru, jako bychom ještě spali, nebo byli v šatně… Každej by si měl sáhnout pořádně do svědomí a začít trošku něco dělat. Před zápasem jsem nepozoroval nic, co by nasvědčovalo takovému vývoji, byli jsme myslím správně nabuzeni, ale od první vteřiny, tam jsem to začal já, že jsem míč, kterej jsem měl na palici neodhlavičkoval a byla z toho první šance, už to nebylo optimální. Je to rána, ale na druhé straně je zase dobře, že se stalo na začátku – máme 6 bodů a nulu v tabulce pravdy a jedeme dál, musíme zvednout hlavu. Jedeme do Jiren, tam se hraje špatně, takže tam můžeme jenom získat a každopádně se budeme dál rvát. Podobné výpadky se nevyhnou ani lepším mužstvům, to je prostě fotbal. Mrzí mě jenom, že jsme takovýto výkon předvedli doma, protože diváci tady si to nezaslouží. My sehrajeme super zápas v Chomutově a teď tady předvedeme takovouhle blamáž, to je pro mě velké zklamání.

Milan Braun: "Do zápasu jsme šli s tím, že na Admiru vlétneme a pokusíme se vstřelit rychlý gól. Ani jedno se nám nepovedlo. Začali jsme vlažně, všude jsme byli druzí a pro nás typická kombinační hra se nedařila. Nevycházelo nám vůbec nic. Neprobudili nás ani zahozené šance, které v průběhu prvního poločasu soupeř zahazoval. V poločase jsme si řekli, že takhle to nejde, a že musíme přidat. Na začátku druhého poločasu jsme si vytvořili tlak, z kterého jsme ale bohužel nic nevytěžili. Nutno vyzdvihnout brankáře Víška, který zachytal výborně. V průběhu druhého poločasu se hra opět vyrovnávala naší nedůsledností a z toho vyplynuly dva obdržené góly. Možná jsme měli v hlavách, že je to nováček, a že se Admira porazí sama. Musíme si každý sáhnout do svědomí a začít pracovat tak, jak se od nás očekává. Tento týden se připravíme na Jirny a pokusíme se přivézt nějaký bod z venku. Jirny jsou velmi kvalitní soupeř, který je plný zkušených hráčů. Jen fakt, že 6x po sobě vyhráli divizi, o něčem svědčí. Každý bod, který z Jiren odvezeme, bude dobrý.  J. Pojar

Prezident oddílu p. Jaroslav Ticháček: „Myslím, že jsme podlehli dojmu, že všechno přijde samo, po výborném výkonu proti Roudnici a dobrému taktickému výkonu v Chomutově dneska přišla v prvním poločase blamáž, kdy si všichni hráči mysleli, že vítězství přijde samo. Hráči málo běhali, nevyplňovali prostory, pak jsme se pokoušeli prosadit nakopávanými balóny, což nemělo hlavu ani patu. Na druhé straně nutno říci, že Admira je kvalitní pražský celek a jednou už nás tady ‚vyškolil,‘ ještě v divizi, kdy nás porazil 2:4 a dneska to zopakoval. Pražské kluby mají tradičně dobrou mezihru, umí takticky přidržet balon, Admira dnes předvedla i krásné protiútoky. V prvních dvaceti minutách druhé půle naše hra snesla jakési přísnější měřítko, alespoň po stránce agresivity a bojovnosti, ale nedůsledností jsme dvakrát, třikrát nedotlačili balon do branky. Dnes jsme šli málo za gólem a ten gól tam nespadl i díky výbornému brankáři Víškovi. Sportovně musíme říci, že v prvním poločasu Martin Ticháček chytil minimálně čtyři gólové šance, zatímco brankář hostů zakročil jednou proti gólové střele, takže podtrženo sečteno, hosté vyhráli zaslouženě a pro nás je to taková facka ve třetím kole a doufám, že se probudíme a nastartujeme. Takhle se ve třetí lize nedá hrát. Byla škoda, že pro zranění musel brzy ze hry Došlý, dokážu si představit, že kdyby byl ve druhém poločase, tak za stavu 0:0, kdy jsme si vytvořili několik nepřehledných situací před soupeřovou brankou, by se svým důrazem mohl prosadit a určitě nám citelně chyběl. Ale chyběl nám Došlý ‚ve formě,‘ protože v prvním poločase začal stejně špatně, jako ostatní hráči.“