Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTřetím kolem pokračuje krajský přebor

 FK Nepomuk 2. místo  – Jiskra Domažlice B  11. místo sobota 24. srpna 17.00 h

Rozhodčí: Lhoták – Langmajer - V. Duda, delegát: Kopřiva.
Po podařeném zápase doma se Stodem, chce Domažlická Benfika na výkon a hlavně přístup k utkání navázat i v Nepomuku. V utkání se Stodem se ukázalo,jak týmu dokáží pomoct tři  kvalitní hráči z lavičky áčka. Hráči  okolo nich se zvedli a ukázali odhodlání, ale také kvalitu, takže výsledkem bylo povedené představení a možná jeden z nejlepších zápasů, které Benfika v krajském přeboru předvedla. Ovšem to je už minulost a my se musíme připravit na další zápas, který začne od skóre 0:0. Nepomuk je nováčkem v soutěži, a po skalpu Kolovče dokázal vyhrát i v Příkosicích a je momentálně 2 týmem tabulky.
"Nastoupíme s respektem k soupeři, ale také s odhodláním a chutí porvat se o mistrovské body. Někteří kluci se musí zamyslet jestli chtějí pokračovat v Jiskře, pokud ano, musí změnit přístup a chování jak na hřišti tak mimo něj. Nastavili jsme jasná pravidla a budeme je dodržovat. Někteří hráči budou mít možnost přesvědčit o svých kvalitách na farmě v České Kubici a podle toho jaké budou jejich výkony se rozhodneme kam se bude ubírat jejich fotbalová cesta. Hrát za Jiskru a tím myslím i Benfiku, musí být pro všechny v kádru výzva a čest, kdo to tak nebude cítit, nemá v mužstvu místo," říká odhodlaně jeden z koučů Benfiky Martin Steinbrucker.

 

TJ FC Chotíkov  1932 8. místo  – FK Holýšov  10.  místo sobota  24. srpna 16:00 h

Rozhodčí: Petržílka –Mudra – Hájek, delegát: Jindra.
Holýšovští fotbalisté vstoupili do soutěže porážkou na hřišti z jednoho z favoritů SK Klatovy 1898 2:0. V minulém kole se vypořádali s nováčkem soutěže FC Rokycany B 2:1.
"V Klatovech jsme odehráli  dobré utkání, první poločas nebyl z naší strany špatný, ve druhém musíme uznat, že domácí byli o 10 procent lepší. Utkání rozhodla první branka. Domácí zápas s rezervou FC Rokycany byl též vyrovnaný. Petr Jeniš měl šest šancí, bohužel je neproměnil. V devadesáté minutě připravil gól pro Vrbu což utkání rozhodlo. V Chotíkově je úzké, krátké hřiště, bude to asi boj, kde budou rozhodovat standardní situace. Lukáš má pořád problémy s tříslem proto nemůže podávat stoprocentní výkony, ale je to bojovník." Holýšovským se podle trenéra Bárty hraje v Chotíkově špatně, protože mají brejkové typy hráčů. Sestava se bude skládat z hráčů, kteří jsou techničtí a bojovníci. Podle Bárty bylo velké překvapení porážka Chotíkova v Horní Bříze. "Domácí se před sezonou posílili například o koncového hráče Hartla z Domažlic. Mají kvalitní tým.“ dodává Bárta. Jeho protějšek na lavičce Chotíkova Urbánek je rád, že oproti zápasu v Horní Bříze bude mít k dispozici útočníky Heráka, Hartla a Prokopce. "Z utkání v Horní Bříze jsem byl hodně zklamán a věřím, že díky návratu do sestavy těchto rychlostních  hráčů by náš výkon, měl být o hodně lepší,“ říká Urbánek. Podle jeho slov bude mít určitě Holýšov kvalitnější kádr než v loňském ročníku a nečeká je jednoduché utkání, ale protože hrají na domácím stadionu chtějí stoprocentně bodovat.

TJ  Start Luby  15. místo –  TJ Slavoj Koloveč  3. místo,  sobota 17.00  hodin

Rozhodčí:  Schneider - Hodek – Štokl, delegát: Bartošek.
Další z okresních zástupců v kraji - Koloveč míří na předměstí Klatov do Lub. Koloveč zaváhal v prvním kole překvapivě v Nepomuku, kde na penalty prohrál. V minulém kole Slavoj doma "přejel“ TJ Přeštice 6:0. Kolovečským bude chybět útočník Šperl, který je na dovolené. V minulém utkání se zranil Kadlec, který má natažené vazy v lokti  bude minimálně pět týdnů mimo hru. "Jedeme tam samozřejmě vyhrát, skladba našeho kádru nám to velí. Luby jsem v letní přípravě neviděl, znám je z loňského ročníku - budou bojovat a mají nebezpečné standardní situace, na které jsme se zaměřovali na tréninku," uvedl k zápasu trenér Štěpán Hirschl. Sekretář  Startu Karel Křížek si je vědom, že jeho tým nečeká jednoduché utkání. Kádr nebudeme mít kompletní, tři hráči odjíždí na dovolenou jmenovitě Sýkora, Koželuh, Šnour - jedná se o dva záložníky a obránce. Disponujeme širším kádrem než loni, připravovali jsme se na Koloveč. Hrajeme doma, měli bychom bodovat, ale bod asi bude pro nás zlatý." Luby před sezónou posílil Voráč, který hostuje ze Sokola Mochtín a ze Štěnovic Pelouch. Trenér Bečka zkouší ještě jednoho hráče Zdeňka Grigu.

Jiří Pojar