12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Benfika napravila zaváhání z Vejprnic

Druhé kolo krajského přeboru svedlo za soupeře domácí Jiskru Domažlice B a Slavoj Stod. Oba týmy se nacházely v opačném rozpoložení. Zatímco Slavoj v prvním kole doma porazil Čechii Příkosice 3:0 a byl na vítězné vlně. Tak Domažlická Benfika si z Vejprnic odvezla sedmibrankový příděl. Domácí trenéři zamíchali se sestavou, tu vyztužili čtyři borci se širšího kádru třetiligového A mužstva. Chyběli Brichcín, který odešel do Tlumačova, Neumann a Lešek.

TJ Jiskra Domažlice - TJ Slavoj Stod 4:0
Domažlice začaly náporem, v páté minutě se řítil po levé straně na brankáře Stoda Fekla sedmnáctiletý rychlík Tumpach, ale ten ho vychytal. Tři minuty nato zahrával trestný kop domácí Jarina, balon prosvištěl až před branku, kde Tadeáš Kohout nestačil míč usměrnit. Další gólovku přinesla sedmnáctá minuta - Kasík zatáhl míč našel Jarinu, ten přihrál Ferrovi, jehož střelu brankář Fekl vyrazil na roh. Na Paluchúv roh nejvýš vyskočil Ferra, ale jeho hlavička mířila vedle brány Stoda. Hosté v 19. minutě rozehráli Hamerníkem trestný kop z pravé strany, ale hlavička Peška byla nepřesná. Ve 26. minutě fauloval Snášel ve vápně agilního Jarinu a rozhodčí Zdeněk Mudra okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Toho se zhostil na výbornou Kasík a Benfika šla do zaslouženého vedení 1:0. Ve 29. minutě špatně rozehráli domácí - Kubr posílal zpětnou přihrávku, kterou málem vystihl Vítek, ale Bratanič nadvakrát poslal balon do zámezí. Ve 31. minutě zahrával Kasík trestný kop, ale opět míč proletěl kolem branky a žádný z domácích hráčů na něj nedosáhl. O minutu později kombinovali Kasík s Jarinou, ten byl na rohu před vápnem faulovaný a sám rozehrál balon, míč se dostal k Tumpachovi, který zpětnou přihrávkou našel naběhnutého Palucha, jehož střela byla tečována nad branku Fekla. Ve 37. minutě se opět důrazný Tumpach dostal, přes Karlíčka a sám před brankářem vystřelil pouze slabou střelu, se kterou Stodský sympaťák Fekl neměl práci. Ve 42. minutě zahrozili hosté Vítkem, Bratanič vyběhl aby zmenšil střelecký úhel a střelu vytěsnil na roh. Těsně před odchodem do šaten zcela nepochopitelně hlavní sudí Mudra zastavil hrozící výpad do otevřené obrany, kdy už mohli dva hráči Jiskry jít sami na brankáře, pro domnělý ofsajd, což vzbudilo moře nevole u diváků na tribuně stadionu Střelnice.
Do druhého poločasu poslali domácí kouči za kapitána Waldmanna snajpra Bláhu. První velkou šanci domácích měl opět výborně hrající motor Benfiky Jarina, kterého vysunul Šimůnek, ale Fekla nepřekonal. V 51. minutě důrazný útočník Tumpach doslova vybral Karlíčka naservíroval balon Jarinovi, jehož střelu skvělý Fekl vyrazil na roh a statečně tak držel poločasové skoré 1:0 pro Jiskru. Velkému kombinačnímu náporu domácích však ani obrana a brankář neodolali dlouho. Kasík ,,Kasa" zatáhl po levé straně balon, našel na pravé straně Tumpacha na malém vápně a pro tohoto mladíčka nebyl problém uklidit jej za bezmocného Fekla - 2:0. V 63. minutě po Šimůnkově centru zahrál Snášel rukou, ale rozhodčí správně penaltu neodpískal, protože si míč stodský kapitán srazil na ruku sám. Další změnu skoré přinesla 66. minuta a pohlednou kombinační akci zakončila nová posila Tadeáš Kohout na 3:0. Čtvrtou a jak se později ukázalo poslední branku přinesla 72. minuta. Ferra vysunul Jarinu, ten prodloužil na Kasíka, který byl ve vápně faulován a byl zde další pokutový kop. Jarina nejprve vstřelil gól, ale rozhodčí Mudra nechal penaltu opakovat a to už ji Jarinovi Fekl vyrazil, ale na jeho následnou dorážku, už byl krátký - 4:0. V 75. minutě musel Fekl pro zranění přepustit místo v brance Stoda náhradnímu brankáři Pochobradskému. Jiskra byla stále při chuti, Kasík zatáhl míč po levé straně, hledal nabíhající spoluhráče, kteří míč přeběhli, dostal se k němu z pravé strany naběhnuvší Šimůnek, ale jeho pokus minul těsně levou tyč Pochobradského branky. V 82. minutě výborně hrající Šimůnek zatáhl míč, předložil ho Bláhovi, jehož střela byla tečována na roh. V 84. minutě měli na kopačce gól hosté - střídající Terber našel centrem nejnebezpečnějšího hráče hostů Vítka a ten sám před Brataničem trefil pouze pravou tyč jeho branky. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo a tak se hráči společně s diváky mohli radovat z prvních tří bodů v novém ročníku krajského přeboru.
V příštím kole zajíždí Benfika v sobotu 24. srpna na horkou půdu nováčka soutěže FK Nepomuk (2. místo), který má ze dvou kol pěkných pět bodů - doma v prvním kole remizoval s Kolovčem 1:1 a v tomto kole dokázal vyhrát 5:2 v Příkosicích! Slavoj Stod bude také v sobotu hostit sedmé Horažďovice.
Jiskra Domažlice: Bratanič - Pyrka. D., Ferra, Kubr, Paluch (56. Vísner) - Waldmann (46. Bláha), Kohout Tadeáš(80. Buršík), Jarina (85. Kubica), Šimůnek - Kasík, Tumpach (73. Krakeš). Trenéři: Fořt, Steinbrucker, Churý.
Slavoj Stod: Fekl (75. Pochobradský) - Hamerník, Karlíček, Snáše (64. Jelínek), Brychcín - Pešek, Kaas, Valachovič(34. Douša), Lukášek - Vítek, Zelený (68. Terber). Trenér: Václav Honal.
Rozhodčí: Zdeněk Mudra- Miloš Burda- Milan Vocelka delegát: Václav Havránek
Diváků:250
ŽK: 6. Kohout - 25. Snášel, 27. Hamerník, 67. Kaas, 85. Douša.

Videorozhovory z tohoto utkání jsou k dispozici na TV Jiskra!

K zápasu se vyjádřili:

Václav Honal, trenér Stodu: „Se zápasem nejsme vůbec spokojeni, protože jsme si před zápasem něco řekli a nedodržel to vůbec nikdo. Věděli jsem, že musíme hrát tvrdě, bojovat, protože fotbalově asi na domácí mít nebudeme, ale bohužel jsme od první minuty prohráli všechny souboje, jenom jsme běhali a byla to jen otázka výše skóre.“

V prvním kole jste porazili Příkosice, což byl dobrý skalp…

„Tam jsme právě byli spokojeni s nasazením, a i když Příkosice také hrají tvrdý fotbal, tak jsme se jim vyrovnali, dali jsme góly, ale dneska jsme hráli takovej fotbal, kterej ani nepatří do fotbalu dospělých.“

V čem vidíš příčinu tak špatného výkonu?

„Nevím. Ve čtvrtek jsme hráčům říkali, že musí zapomenout na ten první zápas, ale v prvním poločase mi připadalo, že měli stále v hlavách 3:0 s Příkosicemi a že to i dnes půjde samo. Domácí jsou mladí kluci, fotbalisté, měli chuť hrát a my jsme ji to hodně ulehčili, takže v tom zápase nebylo co řešit…“

S kým hrajete doma v dalším kole?

„Hostíme Horažďovice a uvidíme, s čím přijedou, protože tam proběhly nějaké změny. Poctivě se na ně připravíme a uvidíme, jak to bude vypadat. Když nemáme technické mužstvo, tak zase budeme muset bojovat. Chtěli bychom bodovat, ale bude záležet na tom, s čím k nám přijedou.“

Martin Steinbrücker, trenér Benfiky: „Do zápasu jsme šli po výprasku ve Vejprnicích 7:0 a chtěli jsme změnit hru ve vlastním vápně, v obranné fázi, kde nám chyběl důraz a nasazení. Hrozně nám pomohli čtyři kluci, kteří posílili mužstvo z A týmu a byli ve všech řadách. Pyrka výborně dirigoval obranu, okolo něj kluci doslova ‚rostli‘, Pavel Jarina i Kasýk byli pro mužstvo přínosem. David Tumpach je talent, ale musí fotbalu dávat ještě o trochu víc, protože bychom chtěli, aby se časem prosadil i do A mužstva. Má před sebou ještě hodně práce, ale dneska ukázal, že nesporné kvality má. S dnešním výsledkem i předvedenou hrou jsem spokojen, protože jsme soupeře, kromě standardek v první půli, do ničeho nepustili, diváci se bavili, my jsme se bavili také, takže jsme spokojeni.“

Zaskočil vás něčím soupeř?

„Viděl jsem ho na webu v zápasu s Příkosicemi, takže jsme trochu věděli, co od něj můžeme čekat, ale dneska jsme Stod přehráli ve všech směrech a zaslouženě jsme vyhráli.“

V dalším kole jedete do Nepomuku, jak ten zápas vidíš?

„Zápas v Nepomuku bude určitě velice těžký, protože jejich dosavadní výsledky jsou výborné, vyhráli venku, porazili doma na penalty Koloveč, takže určitě tam bude nováčkovský elán i divoká atmosféra a bude záležet na tom, kolik hráčů z A týmu nám bude moci pomoct. Dnes se ukázalo, že ty kluky tam potřebujeme, protože v tak mladém mančaftu potřebujeme hráče, o které se dá opřít.

S jakým výsledkem z Nepomuku bys byl spokojený?

„Každý zápas chceme vyhrát, ale teď je ještě brzo, je třeba se podívat na některé jejich zápasy, musíme vycházet ze zabezpečené obrany, hrát disciplinovaně, důrazně a myslím si, že šance si většinou vypracujeme, jde o to je úspěšně zakončit. Chceme tam vyhrát.“

Jakub Ferra, hráč Benfiky: „Bylo to super. Bál jsme se toho, protože v minulém zápase, ve kterém jsme s Radkem Palúchem nehráli, prohrála Benfika 7:0, tak jsme si říkali, že je něco špatně a dneska nám hodně pomohli kluci z A týmu. Jejich přítomnost na hřišti je poznat, je to něco jiného… Myslím si, že jsme hráli dobře, ale chtělo to víc gólů. Mohlo to být i deset. Adam chytal taky výborně, párkrát pobavil i diváky, co víc si přát, tři body jsou doma…“

Koho bys dnes z mužstva vyzdvihl?

„Hráli jsme všichni dobře, ale koho bych vyzvedl byl Daniel Pyrka a všichni ‚áčkaři‘ – Kasa je brousek, fakt borec a Jarina to je prostě vidět… Mladý Tumpach na to, že je mu 16 let, je prostě výbornej, zahrál parádně.“

Jak vidíš zápas v Nepomuku?

„Je to nepříjemný soupeř a škoda je, že hrajeme v sobotu, stejně jako A mužstvo. Uvidíme, kdo nás posílí, ale doufám, že vyhrajeme…musíme, myslím tak 1:2.“