Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALMladší dorostenci Jiskry na přednášce o drogách a na bundesligovém zápasu!

 

Mladší dorostenci Jiskry Domažlice se v neděli zúčastnili přeshraničního společného projektu fotbalových oddílů JFG Chamer Land a DLK Vilzing a obcí Babylonu, České Kubice a města Domažlice "Sportem proti drogám", v jehož rámci si vyslechli přednášku o alarmujícím stavu drogové scény v našich dvou sousedních okresech a to z úst zástupce Policie SRN, Josefa Kernbichela a pak se společně vydali na cestu do Norimberka, aby shlédli bundesligové utkání domácího "Club" proti hostům z hlavního města SRN.

Fascinující přednáška nám zprostředkovala naprosto nové šokující informace, které nám často zamlčují politici zaobírající se více "bojem o koryta" než "blahem lidu" a kteří neradi připouštějí, že právě v jimi spravovaném kraji nebo okrese takováto problematika existuje.
Malý nenápadný okres Cham je vzhledem k tomu, že je nejen drogovým tranzitním okresem, že je v něm koncentrováno střední a učňovské školství, tedy 8 000 žáků, studentů a učňů v sedmnáctitisícovém městě, na prvním místě v celé SRN v počtu nárůstu drogově závislých na nové nejnebezpečnější droze "Krystal speed", na prvním místě s ní spojené kriminalitě, na prvním místě v počtu mrtvých na základě předávkování touto drogou atd. atd.!
Byli jsme seznámeni s přehledem legálních i ilegálních drog, v instruktážních filmech nám bylo ukázáno, jak která droga působí na jednotlivce, chování apod. 
V USA prý kriminalisté téměř s dojetím vzpomínají na "zlaté" časy s kokainem a LSD, na než se závislost získávala postupně a "profesní" život konzumenta činil nějakých 15 let, tedy od úplné závislosti k fatálnímu konci smrtí a v určitém stádiu se dal léčit, i když toto léčení není nikterak levná záležitost, neboť jeden den na speciální klinice stojí u našich západních sousedů 400,- euro a na léčbu je potřeba nejméně jeden rok!
Současná nejnebezpečnější droga "Krystal speed" však takto humánní není, neboť závislost vzniká vzhledem k tomu, že okamžitě napadá CNS, již po první aplikaci a životnost konzumenta se počítá již prý pouze na měsíce!
Lákavá je i její cena 13 euro za gram oproti kokainu 150 euro za gram, i když konzument ji nedostane v čisté podobě, ale ve hmotě doplněné o kyselinu do baterií či jed na krysy získá ca 20% čisté drogy a není pak divu, že její dealeři pomou počítat s 2000% obchodní marží!
Šokující je i poznatek Policie SRN o tom, že konzumenty se stávají již "mladiství" ve věku 13 let a tak se pak není čemu divit, že se drříve dětem vyprávěly pohádky, aby usnuly, ale dnes se musí vyprávět tyto pravdivé příběhy dospělým, aby konečně procitli!
Zcela nová pro nás byla informace o pervitinu, který byl prý vynalezen v Japonsku na konci 19. stoleti a na počátku 20. patentován jako tišící lék, aby byla zahájena jeho hromadná výroba v roce 1938, kdy byl také přidáván do tzv. Panzerschokolade, tedy "pancířová nebo tanková čokoláda", jejíž konzumace byla i za počátečním úspěchem Hitlerova "Blitzkriegu", tedy tzv. bleskové války!
Dle zkoumání lékařských zprác a záznamů byl prý i sám Adolf Hitler od roku 1943 pravidelným tedy závislým konzumentem této drogy!
Po určité pauze na vstřebání takovýchto poznatků a po dobrém obědě se vydali dorostenci doplněni již i o Houdyho a jeho přítelkyni na vysněný bundesligový zápas, který si také řádně vychutnali a to zejména jeho elektrizující atmosféru po celou dobu jeho dějství a to díky nadšeným 37 000 platících diváků.

Po návratu do Vilzingu se vydali pak po vlastní ose na cestě k domovu!

Ivan Major