14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Přes tisíc diváků na Střelnici.

Více než tisícovka diváků přihlížela v neděli po­hárovému zápasu, ve kterém Jiskra Domažlice hostila dru­holigový Baník Sokolov. Re­kordní počet fanoušků dorazil na Střelnici i přesto, že od úvodního hvizdu ligové roz­hodčí Damkové až do konce zápasu pršelo.
I když fotbalisté Domažlic podali velmi dobrý výkon, hosté nakonec splnili roli fa­vorita. V obou poločasech Jis­kra dokázala dlouho odolávat náporu Sokolova, před kon­cem první i druhé půle inka­sovala.

Domažlice-Sokolov  0:2   (0:1)
Branky: 40. Mlika, 76. Bakeš. Diváků: 1150
Rozhodčí: Damková - Zlá­mal, Lhoták. DS: Svoboda. ŽK: 4:2

Domácí se soupeře zvučného jména nezalekli a zaskočili jej aktivitou. Po pěti minutách hry zahrávali Domažličané první rohový kop zápasu, ale tuto standardní situaci i ostat­ní pokusy hráčů Jiskry zkuše­ní fotbalisté hostí s přehledem kontrolovali. Sokolovští poprvé zahrozili v 7. minutě, ale se střelou No­váka si MIeziva poradil. Po čtvrt hodině hry převzali otěže zápasu hosté. Po Saláko­vě rohovém kopu, který Mle­ziva neudržel, musel Šámal odvracet na roh míč směřující do prázdné branky. V 17. minutě zahrál špatně malou do­mů Vacek, ale následný únik Mliky dokázal zastavit vrace­jící se Mach. Ve 25. minutě pak Jiskru za­chránil Rejthar, když z branky vyhlavičkoval pokus Sokolov­ských. Ve 38. minutě si vyměnil Mifek míč s Rejtharem, ten vy­sunul Šota, ale osamocený domažlický útočník se nepro­sadil. Dvě minuty nato neudr­žel Mleziva centr Jiráčka a ve skrumáži před brankou se nej­lépe zorientoval Mlika, který poslal Sokolov do vedení - 0:1. Tři minuty před koncem první půle po Rejtharově cent­ru pěkně vystřelil Tesař, ale sokolovský gólman Kubásek jeho pokus dokázal vytáhnout na roh.

I úvod druhého poločasu pa­třil domácím fotbalistům. Již ve 49. minutě vysunul Šámal Šota, kterého zastavil až hos­tující stoper Jón za cenu žluté karty. Poté ale opět převzali iniciativu hosté, kontrolovali hru a vyráželi do brejků. V 51. minutě čistě odzbrojil na po­slední chvíli unikajícího Čadu Tesař, který patřil tradičně k nejlepším v domažlickém dre­su. Dvě minuty nato vyslal těsně vedle nebezpečnou stře­lu sokolovský Salák.

V 55. minutě se do zakončení dostali domácí, ale střelu Mifka zblokovali zadáci hostů na roh. Za dalších deset minut předvedl výborný zákrok Mle­ziva, který vyrazil Bartůňko­vu střelu z šestnáctky na roh. V 67. minutě prošel Mifek přes dva sokolovské obránce, ale ani jeho další střela k brankáři Kubáčkovi nedošla. Vzápětí obešel Mlika gólma­na Mlezivu i Tesaře, ale jeho střelu do prázdné branky za­stavil vracející se Strejc, který o několik okamžiků později zablokoval prudkou střelu Nováka. Druhé branky se sku­pinka fanoušků Baníku Soko­lov dočkala v 77. minutě, kdy po centru z rohového kopu zvýšil Bakeš - 0:2.

Tři minuty před koncem zá­pasu mohli domácí snížit, ale po přesném centru Šámala Te­sařův pokus za zády Kubáčka neskončil, a tak se z postupu do druhého kola proti Spartě radoval Sokolov. Přesto tisí­covka příznivců Domažlic odměnila fotbalisty za předve­dený výkon dlouhotrvajícíin potleskem.

Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Vacek, Rejthar - Černý (68. Schötterl), Šámal, Bublík, Mach, Mifek (77. Janeček) - Šot. Trenéři: Miroslav Mora­vec a Petr Kuželka.

Ticháček: Děkuji všem hráčům i fanouškům.

Prezident fotbalo­vého oddílu Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček před zápasem proti Sokolovu věřil, že jeho tým uhraje remí­zu. I když se tak nestalo, byl s výkonem domažlických fotba­listů spokojen. „Mužstvo pra­covalo dobře, podalo výborný kolektivní výkon. Bohužel v některých situacích nám chy­běl klid a potřebné štěstí," vrá­til se k zápasu Ticháček.
„Utkání rozhodly individu­ální chyby, které ale k fotbalu patří. Těší mne ale to, že každý hráč dal do zápasu srdce a bo­joval za Jiskru. Proto Sokolov musel vynaložit svoji veške­rou energii,
aby roli fa­vorita po­tvrdil," pokračoval s tím, že po nedělním zápase nechce vyzdvihovat žádného jednotlivce, ale ještě jednou zdůraznil hodnotu ko­lektivního výkonu.
„Stejně velké poděkování patří i všem fanouškům, kte­rých přišlo opravdu hodně. Mám opravdu velkou radost, že se jich na Střelnici sešlo víc než tisíc, a doufám, že Jiskru budou v hojném počtu navště­vovat i nadále v mistrovských utkáních v divizi," dodal Ti­cháček a již přemýšlel o zápa­se, který Domažlice čeká v ne­děli 5. srpna v Horažd'ovicích. „Horažd'ovice jsou těžký sou­peř, ve svém středu má indivi­duality, jako jsou například Horváth nebo Vaigl. Věřím, že v sobotu z Horažd'ovic mini­málně bod přivezeme," řekl na závěr.             (mif)