Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: FK Králův Dvůr - FK Štěchovice 3:1 (1:0)

Dlouho očekávaná premiéra vyšla králodvorským Cábelíkům na jedničku. V silně obměněné sestavě podali bojovný výkon a po zásluze zdolali nováčka ČFL ze Štěchovic. Střelecky se dvakrát prosadil Václav Laušman a především jeho druhá branka potěšila více než 280 přítomných diváků.

Branky: 37. Laušman, 60. Laušman, 62. Šípek – 75. Kodr
ŽK: 26. Procházka, 70. Šípek, 89. Sabou (KDV) – 26. Žák, 81. Pavlík (STE)  
ČK: 26. Procházka (KDV - 2.ŽK) – 20. Šimonovský (STE)

FK Králův Dvůr: Michňa – Procházka, Šilhavý, Nohýnek, Petr, Sabou, Šípek (83. Mikluščák), Kdolský, Varaďa, Glasnovič (71. Horváth), Laušman (87. Vybíral).
TJ FK Štěchovice: Sňozík – Busta (55. Pavlík), Švejda (67. Mařík), Šrain (55. Kodr), Müller, Hřebeček, Jelínek, Sittich, Šimonovský, Hudec (83. Ciencala), Žák.

Rozhodčí: Koval – Šmakal, Hrkal.

.

Předsezoní ohlédnutí s Tomášem Šilhavým

Před zahájením podzimní části ČFL jsme zhodnotili změny v mužstvu králodvorských Cábelíků a přípravu na novou sezonu 2013 - 2014.
Hlavní změnou v Králově Dvoře je trenérský post, kdy avizovaně po sezoně skončil Miloslav Kučera, na jehož místo usedl zkušený Ladislav Bobek.

Jedním z tahounů jeho týmu je Tomáš Šilhavý, který je známý svojí bojovností a vůdčími schopnostmi. Hráči byli určitě zvědaví na metody nového kouče. „Každý trenér má své představy o přípravě. Koncepce se ale nezměnila nijak zásadně, protože jsme omezení v tom, že hráči chodí do práce nebo do školy, takže můžeme trénovat jednou denně odpoledne. Některý trenér je více na hřišti, někdo více využívá nějaký terén,“ říká Tomáš Šilhavý, který dodal: „Trénovali jsme vlastně každý den plus tam byly nějaké vložené přáteláky. Ta změna je spíše v tom, že trenér Kučera tady byl dlouho, byli jsme na sebe zvyklí a nyní přišel někdo nový, takže zpočátku každý očekává, co bude. Zatím to ale hodnotím pozitivně, ta cesta, kterou jsme se vydali, je určitě správná.“

Králův Dvůr sehrál několik přípravných zápasů, mrzet ho určitě musí vyřazení v poháru s Kladnem, ale tam doplatil na úzký kádru, který se až po poháru začíná postupně rozšiřovat. Výsledky ostatních příprav byly poněkud rozkolísané, což bylo dáno tím, jak se kádr skládal.

„Výsledky příprav jsou ovlivněné tím, že skončilo i pár kluků a během těch čtyř pěti týdnů se to mužstvo neustále hledá. V létě je na to málo času, není to jednoduché ani pro vedení ani pro trenéra. Dá se říci, že některé neúspěšné výsledky jsou takovou obětí tomuto období. Vypadá to, že ještě na začátku soutěže se tým stále bude dávat do kupy. Řekl bych, že nás to ale neznervózňuje,“ tvrdil Šilhavý.

Do týmu přichází Stanislav Nohýnek, který je zkušeným hráčem se starty v první lize za Příbram a ve slovenských Michalovcích. „Přichází i několik šikovných mladých kluků z Příbrami, kteří hráli ligu dorostu, možná se časem dostanou i do ligy, myslím že mají před sebou budoucnost,“ prozradil posily Králova Dvora Tomáš Šilhavý.

Do útoku přichází také Václav Laušmana, po testech na Žižkově se vrací Michal Procházka a kádr pravděpodobně dozná ještě několika změn. Na Králův Dvůr čeká hned v prvním kole středočeské derby se ŠTĚCHOVICEMI.

Jsme si vědomi, že to je ambiciozní tým, který postoupil hned po kraji i z divize. Jejich kádr je již delší dobu pohromadě, takže v tomto směru budou dále než my. Potom jedem do Kunic, los tedy není příjemný, ale přesvědčili jsme se, že v té třetí lize může každý hrát s každým. Věřím tomu, že na konci naší cesty bude setrvání ve třetí lize a možná i něco navíc,“ dodal králodvorský Tomáš Šílhavý.

= převzato z Berounského deníku =