18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice – SK Roudnice n. Labem 3:1 (1:0)

Došlý přidal roudnickým na cestu pouťovou nadílku

Domažličtí nastoupili k premiérovému zápasu soutěže proti posílenému celku SK Roudnice s pevným odhodláním zlomit prokletí pouťových zápasů, ve kterých se jim tradičně nedaří. Byli proto v průběhu prvního poločasu aktivnější a obětavou hrou získali jednogólový náskok. Po změně stran, kdy hráli o deseti, se stáhli více na svoji polovinu a hosté chvílemi přebírali iniciativu. Domácí v této situaci spoléhali na brejkové situace a to se jim nakonec vyplatilo, když svůj hattrick zkompletoval kanonýr Petr Došlý. Hosté, ačkoli si vytvořili několik dobrých příležitostí, stačili vstřelit jen čestný úspěch. Rozhodčímu Váňovi, který zpočátku netrestal fauly na domácí hráče, se začal zápas vymykat z rukou a proto, hlavně v závěru, rozdal celkem 11 žlutých a 2 červené karty.

Domácí vlétli na trávník a hned ve 2. minutě se po Dvořákově průniku a centru zleva dostal do vyložené šance Došlý, ale ze 12 metrů trefil jen tělo vybíhajícího brankáře Procházky. Na druhé straně sice trefil hostující Svátek tyč Houdkovy branky, ale bylo to z ofsajdové pozice. V 6. minutě po Knakalově dlouhém autovém vhazování prošel míč až k Dvořákovi, ale jeho volej z otočky z malého vápna mířil nad roudnickou branku. O dvě minuty později rozehrál domácí Mužík rohový kop, míč se dostal Bártovi, ale jeho volej z 18 metrů srazili hostující zadáci. V 11. minutě pronikl po pravé straně domažlický Bezděk, centrem našel Došlého, ale jeho přihrávka nabíhajícího Dvořáka minula. Na druhé straně si domácí poradili s tr. kopem Hrdličky a v 17. minutě vyškolil Došlý dva roudnické obránce, vnikl do šestnáctky, kde se však srazil Petráškem a bylo po šanci. O minutu později se domácí zlobili, že rozhodčí Váňa neodpískal penaltu za faul na pronikajícího Mužíka, po kterém následoval rychlý brejk hostů, a nebezpečná situace skončila rohovým kopem. Po jeho rozehrání odcentroval zleva Brandejs a Svátek hlavičkoval z 15 metrů nad pravou Houdkovu šibenici. Poté si domácí gólman poradil s centrem Chalupy, ale ve 24. minutě mohlo být pro domažlické zle, když hostující Hrdlička proháčkoval na levé straně domácí obranou, položil si i brankáře, ale z těžkého úhlu netrefil odkrytou branku. V této fázi hry byli hosté na chvíli aktivnější, ale Brandejsovu střelu stačili domácí srazit na roh, aby se opět chopili taktovky zápasu. Ve 28. minutě pronikl po levé straně Bárta, jeho střílený centr však hosté srazili na roh. Po Mužíkově rozehrání se míč odrazil k Bauerovi, jehož volej trefil jednoho ze soupeřů. Po půlhodině hry zatáhl štírek Bárta míč po levé straně, centrem našel Dvořáka, ten však stál zády k brance a jeho slabou teč patou zachytil brankář Procházka. Ve 33. minutě přišla první domácí radost, když po pravé straně utekl svým strážcům Bezděk, dostal se až před vybíhajícího Procházku, místo střely volil přihrávku na nabíhajícího Došlého a ten volejem z malého vápna do odkryté branky otevřel skóre – 1:0. O chvíli později stačil pádem pod nohy zmařit Procházka šanci nabíhajícímu Dvořákovi, po vysunutí Mužíkem a na druhé straně si s Hrdličkovým tr. kopem a hlavičkou Chalupy poradil domažlický brankář Houdek stejně, jako jeho protějšek s následujícím Mužíkovým tr. kopem. Poločas uzavřel domácí Knakal, který z tr. kopu přestřelil pravou Procházkovu šibenici. Odchod do šaten byl provázen hlasitým pískotem domácích fanoušků, kteří jím vyčítali rozhodčímu Váňovi přehlížení nevybíravých faulů na domácí hráče, zatímco za stejná provinění vyloučil po dvou žlutých kartách ve 40. minutě domácího Beránka.

Hned v úvodu druhé půle po Mužíkově tr. kopu zleva propadl míč až ke vzdálenější tyči, ale pro domácí bez efektu. Hosté začínali pomalu získávat navrch, domácí se stáhli do obranných pozic, vědomi si dlouhého oslabení, které je čeká, a hráli na rychlé protiútoky. Ve 49. minutě se po akci Brožíka dostal do dobré šance Mareš, ale volejem z 16 metrů Houdkovu branku minul. Vzápětí skončila střela M. Kučery těsně nad břevnem domácí branky a posléze si s centrem téhož roudnického hráče poradil Houdek. Ten domácí podržel v 56. minutě, kdy Tomáš Kučera našel nabíhajícího Macháčka, ale Houdek včasným vyběhnutím a pádem jeho střelu zleva z úhlu ze 12 metrů vyrazil. Hosté v této fázi hry do domácích „bušili“, do šestnáctky létal centr za centrem, ale domácí defenzíva pracovala spolehlivě. V 58. minutě domácí srazili střelu Bíra a vzápětí volejem z otočky Houdkovu branku přestřelil Mareš. Domácí několikrát zahrozili protiútokem, ale zdařil se až ten vedený po pravé straně Bezděkem, na jehož centr si v 64. minutě naskočil Došlý, hlavou ze 7 metrů trefil břevno, odražený míč spadl na záda Procházkovi a odrazil se za brankovou čáru – 2:0. Hosté ve snaze o zvrat nepolevili a v 68. minutě musel Houdek ukázat své kvality, když Hrdličkův volej z šestnáctky, mířící k jeho levé tyči vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání vznikla před domácí brankou trma-vrma, ale neudeřilo z ní. Střely roudnických Brandejsa a Tomáše Kučery skončily na tělech obětavě hrajících domácích hráčů a po dalším rohovém kopu a závaru před Houdkem stačil jeden z domácích hráčů odkopnout míč z brankové čáry. V 71. minutě vybojoval míč domácí Mužík, oslovil Dvořáka, ten jej poslal do běhu Došlému, který střelou z 15 metrů pod víko završil svůj dnešní skvělý zápas čistým hattrickem – 3:0. Čtvrthodinu před koncem se po centru Tichého dostal do šance hostující Brožík, ale volejem z 15 metrů minul levou Houdkovu tyč. Čestného úspěchu se roudničtí dočkali v 76. minutě, kdy na centr Bíra naskočil Tichý a hlavou z 12 metrů snížil na 3:1. Další akci hostů zastavil odpískaný ofsajd a v nervózním závěru pak viděli červené karty hostující Bíro a Mareš.

Branky: 32. 63. a 72. Došlý – 76. Tichý. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Beránek (2x), Mužík, Chocholoušek – Svátek, Petrášek, Hrdlička, Brandejs, Bíro (2x), Mareš. ČK: 40. Beránek – 86. Bíro, 87. Mareš. 980 diváků. Poločas 1:0.

DOMAŽLICE: Houdek – Knakal (42. D. Pyrka), Chocholoušek, Bauer, Beránek – Bezděk (77. Kůžel), Braun, Mužík, Bárta (87. M. Pyrka) – Došlý (90. Kasýk), Dvořák. Trenér: Purkart.

ROUDNICE N. LABEM: Procházka – Chalupa (72. Tichý), Petrášek, Kratochvíl, T. Kučera – Pavlíček (35. Macháček), Mareš, M. Kučera (46. Bíro), Brandejs – Svátek (46. Brožík), Hrdlička (80. Šimkovský). Trenér: Janeček.

Z webu SK Roudnice:

V Domažlicích prohra a ještě dvě červené karty

První zápas v nové sezoně a hned prohra. Po dvou a půl měsících Roudnice padla v Domažlicích a mohl za to zejména Došlý, který ve šlágru kola vstřelil hattrick.
Po zápase nebylo hráčům Roudnice vůbec do řeči. Všichni cítili velké zklamání, což potvrdil i Tomáš Petrášek.
Obrovské zklamání. Propadali jsme ve všech směrech. Soupeř byl rychlejší a důraznější. Od konce prvního poločasu jsme hráli v početní převaze, ale nedokázali jsme si vytvořit souvislý tlak, hloupě jsme faulovali a obrdželi další dvě branky. Poté už to přestal být fotbal, obdrželi jsme dvě červené karty a tím se dnešní výsledek zvýraznil.

Radek Tichý si přinesl střeleckou formu i do 1.kola ČFL a ikdyž nastoupil až v 72.minutě, vstřelil jediný gól Roudnice.
Z kombinace na pravé straně se dostal k míči Ondřej Bíro a dal mi krásný centr do vápna. Já si naběhl před bránícího stopera a hlavou zavěsil k přední tyči, popsal svůj gól Tichý.

Jeden z nejzkušenějších hráčů Roudnice Ondřej Bíro nastoupil až do druhého poločasu,ale na hřišti byl pouze do 86.minuty. Poté uviděl červenou kartu a zápas pro něj předčasně skončil.
První žlutou kartu jsem dostal v souboji o míč a druhou až na pokyn pomezního rozhodčího. Možná jsem ten souboj mohl vypustit, ale pro mě to nebyl ztracený míč. Chtěl jsem protihráče oběhnout, ale postavil se mi do cesty a já do něj narazil kolenem. Mrzí mě, že jsem oslabil tým do dalšího utkání.

Stanislav Purkart, trenér Domažlic:

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

"Začátek by opatrnej, obě mužstva nechtěla udělat chybu, my jsme měli hned v první minutě šánci a byla škoda, že Petr Došlý ji neproměnil. Asi bychom se více uklidnili, ale i přesto jsme v průběhu první půle měli mírnou převahu, byli jsme nebezpečnější a nakonec se nám povedlo tu branku vstřelit. Potom se to trošku zvrtlo tím vyloučením, kdy jsme se museli více zatáhnou a hrát na brejky, ale naše výhoda v tu chvíli byla, že jsme 1:0 vedli. Myslím si, že za druhou půli kluci zaslouží absolutorium, hráli aktivně jak jsme to chtěli, neměli jsme v úmyslu jenom zalézt dozadu a čekat, ale chodit do brejků, což se nám dařilo a soupeře jsme z nich potrestali. Petr Došlý dal tři góly, podal fantistickej střeleckej výkon, ale i ostatní dneska podali výbornej kolektivní výkon, v poločase se v kabině semkli, na hřišti šlapali a vydřeli zasloužené vátězství. Jsem rád, že jsme vstoupili do soutěže vítězstvím a zlomili tradici "Chodských slavností."

Překvapila Tě Roudnice něčím?

"Ničím mě celkem nepřekvapila, protože jsme věděli, že se tady nebudou nikam hnát, budou hrát ze zadu a čekat na šanci v rozestavení 4-4-1-1, což hráli, ale my jsme to dokázali dneska perfektně eliminovat. I v deseti jsme to perfektně vybojovali, všechny střely jsme zablokovali, takže klukům patří dneska absolutorium.

Čeká nás Chomutov, jak vidíš toto utkání?

"Mrzí mě vyloučení Adama Beránka, protože nám bude určitě chybět. Dostal první žlutou za nevhodné elasťáky pod trenýrkami a druhou za faul, pramenící z přemíry snahy, ale to se ve fotbale stává..., kluci to za něj vzali, takže to dopadlo dobře. Chomutov nyní neřeším, teď jsme skončili krásnej zápas a na Chomutov se začnu připravovat od zítřka."