Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALO Chodských slavnostech začíná Jiskra s Roudnicí n. L. - POZVÁNKA NA PRVNÍ MISTROVSKÝ ZÁPAS ČFL

Roudnice n. Labem skončila v uplynulé sezóně hned za Jiskrou, tedy na 5. místě tabulky ČFL, ale v letošním roce si dala vyšší cíle. Tento klub vychoval několik fotbalistů velmi zvučných jmen, např. Zdeňka Ščasného, Antonína Rosu, Aleše Pikla či Pavla Velebu. Po odstoupení Arsenalu Česká Lípa z ČFL (kvůli finanční náročnosti soutěže), se jeden z jeho klíčových sponzorů dohodl na spolupráci s Roudnicí, takže ekonomickou situaci klubu výrazně vylepšil. Z Arsenalu do Roudnice přešlo rovněž pět kvalitních fotbalistů, takže současný hráčský kádr je celmi silný. Nejvýraznějšími individualitami v celku SK Roudnice jsou bývalí slávisté Tomáš Hrdlička a Karel Kratochvíl, ex-sparťan Ondřej Bíro a ex-jablonecký Jan Svátek. Na poslední chvíli získali roudničtí další posilu ze Sparty Prahy - Lukáše Holase. Kvalitu mužstva dokazují výsledky přípravných zápasů, kdy ze sedmi utkání roudničtí ani jeden neprohráli a dokonce remizovali 1:1 s prvoligovými Teplicemi a porazili juniorku Liberce. Vyřazení druholigového Mostu z poháru je dalším velkým úspěchem SK Roudnice n. Labem.

Přestože v Domažlicích zatím žádného 'vysloužilého' ligistu nemají, i zde došlo ke změnám v kádru, který by měl být pro novou sezónu opět o něco fotbalově kvalitnější. Zatímco za fotbalovým chlebíčkem odešel do sousedního Německa Jakub Strejc a do vzdálenějšího Švýcarska dvojice Martin Mandous a Jan Matas, do letní přípravy se zapojily nové fotbalové tváře. Z Viktorie Plzeň sem zamířili stoper Ondřej Chocholoušek, který reprezentuje v mužstvu do 19 let a Adam Beránek, který se vrátil z testů v Hradci Králové a Třinci. Dalšími plzeňskými posilami jsou David Kůžel a Martin Hoffmann. Ze slovenské druhé ligy pak do Domažlic zamířil bratr současného hráče Jiskry Mateusze Pyrky, který se jmenuje Daniel Pyrka. Slibně se jeví i Zdeněk Kasýk z Vejprnic. Posílen je i post brankáře, kam byl z Viktorie Plzeň uvolněn domažlický odchovanec Martin Ticháček, který zaskočil už v zápasu na ZČE za Dana Houdka, jenž byl po nehodě na motorce lehce zraněný. Jiskra sice nemá takové brilantní výsledky z přípravných zápasů jako její soupeř, ale ambice mužstva, které se netají tím, že by chtělo vybojovat druhou ligu a nadšení celého mužstva vytváří předpoklad výborného fotbalového zážitku, který by měl být pro každého fotbalového fanouška tou pověstnou třešničkou na dortu letošních Chodských slavností.

Zdroj informací: Domažlický deník

TJ Jiskra Domažlice - SK Roudnice nad Labem,  sobota 10. srpna 2013 od 15.00 hodin na stadionu Střelnice v Domažlicích. 

Vedení Jiskry Domažlice zve všechny fotbalové fanoušky, aby tento fotbalový svátek navštívili a povzbudili hráče Jiskry k úspěšnému vykročení do nové sezóny!!! 

 

Z historie SK Roudnice nad Labem:

Podle dochovaných historických dokladů byl první fotbalový zápas v českých zemích sehrán dne 15. srpna 1892 v Roudnici nad Labem mezi ČAC Roudnice a Sokolem Roudnice. Utkání skončilo vítězstvím ČAC v poměru 1:0. ČAC byla zkratka Českého Athletic Clubu, ve kterém se nejúspěšněji prosazovali veslaři, mnohonásobní mistři ČSR a reprezentanti. Samostatný fotbalový klub Roudnice nad Labem byl založen o 15 let později, v roce 1907, pod názvem Sportovní klub Roudnice.
Mistrovských soutěží se SK Roudnice zúčastňuje od roku 1920, kdy začal hrát ve III. třídě. Největším předválečným úspěchem byl postup do Středočeské divize v roce 1934, tehdy druhé nejvyšší fotbalové soutěže.
Prvním poválečným vrcholem se stal rok 1952, kdy roudničtí fotbalisté hráli kvalifikaci o postup do mistrovství republiky (I.liga), ve které skončili na třetím místě, vítězem a postupujícím se stala Slavia Praha.
Druhým vrcholem byl rok 1969, kdy si tehdy Spartak Roudnice vybojoval postup z oblastního přeboru do divize, kterou hrál se střídavými úspěchy nepřetržitě do roku 1992. Výjimkou byla sezona 1983/84, kdy po vítězství ve své divizní skupině hrál Spartak Roudnice II. ČNFL. Horší brankový poměr po skončení ročníku, než měla Tatra Smíchov, znamenal sestup do divize.
Soutěžní ročník 1992/93 byl pro SK Roudnice nad Labem vstupem do ČFL, kam se dostal po administrativním jednání funkcionářů, jako nástupce Viktorie Žižkov, která se podobným způsobem dostala do I.ligy. V ČFL hrála SK Roudnice do konce sezony 1995/96, kdy sestoupila do divize. V průběhu dalších let SK sestoupil do krajského přeboru, odkud se mu podařilo postoupit do divize v sezóně 2009/2010. O rok později postoupil z druhého místa do ČFL.
V průběhu devadesátileté existence klubu došlo po roce 1948 k několika změnám názvu od původního SK Roudnice přes Sokol, ZJS Benzina, Slavoj SKP, Slavoj OPK, Spartak až se mohl klub v květnu 1990 vrátit ke svému původnímu názvu.

V dresu SK Roudnice vyrostli mnozí úspěšní hráči, hrající ligu i v reprezentaci ČSR: ve třicátých letech František KLOZ (zejména SK Kladno), Ladislav ČULÍK (Viktoria Plzeň), Jiří TOŽIČKA (hokejový reprezentant), později pak Zdeněk ŠČASNÝ (Sparta Praha), Vlastimil CALTA (Sparta Praha), Bedřich ŠONKA (Hradec Králové), Václav ZEMAN (Sparta Praha), František PATLEJCH (Slavia Praha), Zbyněk HOUŠKA (TJ Vítkovice), Antonín ROSA (Bohemians Praha) a další. Ze současných jsou to pak Aleš PIKL (V. Žižkov, SIAD Most), Vladislav MIKISKA (FK Teplice,Č. Lípa), Martin ARAZIM (V.Žižkov, Sparta Praha, Admira/Slavoj) a Pavel VELEBA (V.Žižkov, Bohemians, Teplice, SK Kladno).

Klub spravuje v současnosti tři travnatá hřiště, několik menších tréninkových ploch a jedno hřiště s umělou trávou III. generace. Kromě A mužstva dospělých disponuje klub dalšími šesti mládežnickými družstvy – starší žáci A a B, mladší žáci A a B a dvě přípravky.
Klubové barvy SK Roudnice jsou modrá a bílá.

Informace převzaté z webu SK Roudnice n.L.

Přílohy