12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Generálku na ČFL Jiskra zvládla

V posledním přípravném utkání na novou sezonu nastoupili třetiligový fotbalisté Jiskry Domažlice v Plzni na Slovanech proti diviznímu nováčkovi ZČE Plzeň. Trenéři nemohli počítat v brance s Danem Houdkem, který měl nehodu na motorce, proto na rychlo povolali zkušeného odchovance Jiskry Martina Ticháčka, který bude rok v Jiskře hostovat z Viktorie Plzeň. Dále chyběli zraněný Leitl, který má z utkání na Doubravce zlomenou kůstku v ruce. Ten bude mimo šest týdnů, což je škoda protože se po předchozím zlomenině lýtkové kosti pomalu dostával zpět do formy. Dále chyběli Chocholoušek, který měl angínu a nemocný Jarina.

SK ZČE Plzeň - Jiskra Domažlice 0:3 ( 0:2)
Hosté vstoupili do utkání lépe zatlačili svého soupeře hned v první minutě se do vyložené šance dostal snajpr Došlý, ale  brankář domácích Pfleger byl na místě. Ve třetí minutě vychytal domácí gólman Brauna, když mu chytil povedenou střelu z jedenácti metrů. Za pět minut Dvořák povedenou hlavičkou minul svatyni ZČE. První branku přinesla nacvičená standardka Petra Mužíka, zahraná na zadní tyč domácí branky, kterou Braun hezky vrátil před branku a Došlý rozjásal skupinku Domažlických fanoušků - 0:1. Poločasové skoré 0:2 hosté završili pohlednou rychlou kombinační akcí, kdy Mateusz Pyrka zatáhl míč po pravé straně, přihrál do šestnáctky Dvořákovi, který jej doslova naservíroval Braunovi a ten přesně mířenou střelou k levé tyči nedal Pflegerovi žádnou šanci - 0:2. Do konce poločasu se ještě do vyložené šancí dostal opět Došlý, ale neuspěl.
Do druhého poločasu oba celky prostřídaly, hra poněkud opadla i proto, že se hrálo za úmorného vedra. Přesto si hosté vytvářeli brankové příležitosti, které však zůstaly nevyužity. Domácí měli pouze jednu a tu vychytal Ticháček.
Sestava Jiskra Domažlice: Ticháček - Pirka M., Knakal, Bauer, Beránek - Bezděk, Mužík, Braun, Bárta - Dvořák, Došlý. Střídali: Pyrka D., Kůžel, Hoffmann, Kasík. Trenéři: Purkart a Wolf.
Sestava ZČE Plzeň: Pfleger(46.Tománek)- Macht(46.Vil),Světlík, Vít, Šebek (46.Škarda), Meszároš (46. Kropáček), Bednář, Svoboda, (46. Peterka), Hrádek (46. Feiferlík), Chocholatý, Šulc (46. Hejnal). Trenér:Kural.

Rozhodčí: Hodek - Schneider, Pálek.
Diváků: 50.

Jaroslav Ticháček prezident nám k zápasu řekl:
"Jednalo se o typické přípravné utkání, ve kterém jsme celou dobu kontrolovali průběh a tempo hry. S herní kvalitou jsem spokojený, bohužel nám to tam přestalo padat jak se říká, ale vytvořili jsme si spoustu šancí. Teď už nás ale čeká ostrý těžký start do nového ročníku ČFL, kde opět přivítáme těžkého soupeře a jednoho z kandidátů na postup do 2. ligy - Roudnici nad Labem. Ta se přes léto spojila s Českou Lípou a má ještě silnější kádr, než v uplynulém ročníku třetí nejvyšší soutěže. Tento tým se podle mého názoru bude pohybovat v první trojici na čele ČFL, kam řadím Kolín a naše mužstvo. Silní budou i Chrudim, rezerva Sparty a Kunice."