24 25 26 27 28 29 30
31

Jiskra se podruhé střetla s divizní Doubravkou

Horšovský Týn, Jiří Pojar

Po úspěšném utkání v prvním kole poháru České pošty se třetiligoví fotbalisté Jiskry Domažlice znovu ve středu 24. července v podvečer střetli opět s jedenáctým mužstvem tabulky loňského ročníku divizní skupiny A SK Senco Doubravka, kterého na jeho stadionu porazili v sobotu v podvečer 2:6 a postoupili do druhého kola, kde 21. srpna od 17:00 hodin vyzvou nováčka Gambrinus ligy Bohemians Praha 1905.

TJ Jiskra Domažlice: SK Senco Doubravka 3:2 (2:0)
Do utkání vstoupila Jiskra ve velkém stylu. Trenéři Jiskry zkoušeli v obou poločasech jinou sestavu. Do prvního ohrožení se dostal Doubravecký Chvojka, ale mířil vedle Houdkovy branky. Na druhé straně zatáhl Bárta po levé straně balon, našel naběhnutého Bláhu, který trefil pouze brankáře Doubravky. O chvilku později zahrával trestný kop Mužík, našel hlavu Dvořáka, který těsně minul levou tyč branky hostů, to běžela druhá minuta utkání. O minutu na to byli domažličtí hráči stále při chuti, Bláha vysunul Leitla, který okamžitě přesně centroval na hlavu Dvořáka, který mířil nad branku hostujícího gólmana Bouzka. V 6. minutě trochu nešťastně vracel balon Slovinský stopér Irbeck a Houdek musel jeho přihrávku s námahou vyrazit na roh. Za dvě minuty na to odpustil hostům penaltu rozhodčí František Cihlář po faulu ve vápně. V deváté minutě stříleli hosté z 20. metrů nad branku Houdka. Za dvě minuty na to měla Jiskra opět stoprocetní šance, nejprve nepřekonal Bláha, který byl sám před brankářem Bouzkem a stejně úspěšný byl i Bárta, který na dvakrát nepřekonal gólmana Senca. Ve 22. minutě předvedli domácí další z rychlých brejků Bláha přihrál Hoffmannovi, jehož povedenou střelu brankář Bouzek vyrazil nohama, stejně úspěšný byl opět brankář Senca, když vychytal Dvořáka o minutu na to. Ve 25. minutě zatáhl míč po levé straně D. Pyrka nacentroval balón před branku, kde propadl míč brankáři Bouzkovi, ale Leitl jeho hrubku nepotrestal. V 27. minutě opět rychlý brejk D. Pyrka – Dvořák, který mířil vedle levé tyče branky Doubravky. Diváci se branky dočkali po pěkném pasu Hofmana na levou stranu na Bártu, ten přihrávkou našel Dvořáka, který umístěnou střelou k levé tyči konečně pro Jiskru otevřel skoré 1:0, to běžela 29. minuta. Ve 35. minutě předvedl svojí vytříbenou techniku stopér Marek Bauer, který si doslova pohrál s obranou, obešel i brankáře Bouzka a podruhé rozvlnil síť branky Senca 2:0. Šest minut před koncem poločasu po dlouhém autovém vhazování Knakala mířil opět Bauer z malého vápna těsně vedle levé tyče. O chvíli později opět po levé straně zatáhl balon opět Pyrka, našel před brankou Dvořáka, který nejprve mířil do brankáře Bouzka a potom přestřelil branku. V 50. minutě rychlá akce Jiskry po ose Kouhout - Kasík – Došlý, jehož střelu mu obránci srazili na roh. O chvilku na to musel doubravecký brankář Turek reflexivně nohama vyrážet tvrdou střelu Došlého. V 55. minutě vysunul Braun Došlého, jeho střelu musel Turek vyrážet. O minutu na to  M. Pyrka vysunul Došlého, kterého povedenou střelu z pravé strany gólman opět vyrazil. Za minutu na to odpustil po druhé hostům penaltu po faulu na Došlého. Na druhé straně ale Cihlář posoudil po dlouhém výkopu brankáře Turka souboj Brauna s Panuškou a Švec mířil z penalty do levého dolního rohu Krhounovy branky na 2:1. Jiskra okamžitě odpověděla v 67. Minutě, kdy se probojoval do šestnáctky Petr Došlý, který vystřelil míč, trefil levou tyč k dobíhajícímu Kasíkovi, který doklepl balón na 3:1. Senco mohlo snížit v 74. minutě, to by se Kuťák s Chvojkou museli lépe dohodnout a zúročit rychlý brejk. O dvě minuty na to mířil Kohout z 19 metrů levačkou kousek nad branku Turka. Devět minut před koncem se Matuš Pyrka prezentoval pěknou střelou k levé tyči, kterou Turek vyrazil na roh. Hosté snížili Panuškou po vysunutí Vylety na konečných 3:2 v 85. minutě.

Po utkání řekl trenér Roman Vyleta Senco:
"Jednalo se o typické přípravné utkání. Už se nám rýsuje kádr, chyběli nám Roth, Vaigl, Parlásek. Javorského stále ještě nemáme, protože jednáme se Sokolovem. Máme rozjednaného jednoho hráče, který by nás posílil rovnou do základní sestavy, jméno si raději nechám ještě pro sebe, mělo by to dopadnout dobře a bude to pro nás velké posílení kádru. V sobotu hrajeme v 10.30 hodin ve Vochově s 1.FC Karlovy Vary a generálkou na divizi bude utkání v sobotu 3. srpna s ZKZ Horní Bříza (13. celek loňské tabulky kraje). V úvodním kole hrajeme v Táboře s rezervou druholigového MAS Táborsko. Nečeká nás tam nic jednoduchého, bude to mladé běhavé mužstvo, proto jsme v přípravě volili těžší soupeře, protože kluci si musí zvyknout z toho dorostu na tu práci nohou.

Stanislav Purkart Jiskra:
"Dneska ten výsledek není pro nás zas tak důležitý. My jsme v pondělí a úterý hodně trénovali, protože jsme před sobotním pohárem trochu ubrali, potřebovali jsme ještě tento týden přidat na intenzitě. V pondělí byl takový silově vytrvalostní trénink a v úterý herně vytrvalostní. Část kádru ještě v prvním poločase trošku posilovala. Zápas nám ukázal nějaké věci určitou kvalitu dopředu, ale nedařilo se nám ještě proměňovat velké šance, ale máme pořád okénka v obrané činnosti, na co se ještě musíme zaměřit. Měli jsme hodně šancí hlavně v prvním poločasu, ve druhém už tolik ne, protože se Senco zatáhlo a bylo tady strašně málo prostoru. Jsem spokojený, utkání splnilo svůj účel, teď máme dvě utkání v sobotu 27.7. od 10:15 hodin v Tachově a generálku proti nováčkovi divize ZČE Plzeň v sobotu 3. srpna na Střelnici. Už se nám pomalu rýsuje základní sestava na Roudnici."

Zajímalo nás ještě, jak se trenérovi jeví zkoušení hráči: "Stopér Irbeck, zlepšuje každým utkáním, chvíli mu trvala aklimatizace v novém prostředí, bohužel si z dnešního utkání natáhl třísla." Trenéra příjemně překvapil záložník Kohout, kterého Jiskra testuje s 1. A třídy z Okuly Nýrsko a Jiskra o tohoto talentovaného hráče určitě bude stát.

Sestava Jiskry Domažlice 1. poločas: Houdek - Knakal, Bauer, Irnbeck, Daniel Pyrka, Leitl- Mužík, Hoffmann, Bárta - Dvořák, Bláha.
2. poločas: Krhoun- Matuš Pyrka, Bauer, Braun, Beránek- Kasík, Kohout, Hoffmann, Jarina-Bezděk, Došlý. Trenéři: Purkart a Wolf.

Senco Doubravka: Bouzek (46. Turek)- Krejčí, Novák, Hejnal, Hošťálek - Chvojka, Havlas, Panuška, Vyleta - Švec , Matoušek. Střídali: Macháček, Netahlo, Kuťák, Filipec, Vojtko. Trenér: Roman Vyleta.

Rozhodčí: František Cihlář- Pavel Pohančeník- Petr Schwarz. Diváků:50