10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přátelsky: Jiskra Domažlice – Senco Dobravka 3:2 (2:0)

Jiskra Domažlice sehrála v průběhu letní přípravy další přátelský zápas a na hřišti bývalého horšovskotýnského ‚efcéčka‘ hostila divizní celek Senco Doubravka, který v nedávném pohárovém zápasu přehrála 6:2. Tentokrát se jednalo o vyloženě přípravný zápas, ve kterém dostali příležitost všichni hráči širšího kádru třetiligové Jiskry a podobně k tomu přistupoval i soupeř. Po dobře odehraném prvním poločasu, kdy měla Jiskra převahu a přestože nevyužila několik dobrých šancí jej vyhrála 2:0, pokračovala mírná převaha domažlických i po obrátce, ale z mnoha šancí proměnili jen jednu, zatímco soupeř dokázal skórovat dvakrát.

Po úvodní vyrovnané desetiminutovce se postupně taktovky zápasu chopili domažličtí, ale Bláhu vychytal doubravecký gólman Bouzek a Bárta s Mužíkem mířili nepřesně. Ve 22. minutě se neprosadil Hoffmann a o tři minuty později po Pyrkově centru neproměnil tutovku Dvořák. Útočná snaha hostů končila před domažlickou šestnáctkou a Houdek mohl jejich akce v klidu kontrolovat. Ve 29. minutě si na Bártův centr zleva naběhl Dvořák a volejem ze 12 metrů poprvé rozvlnil doubraveckou síť – 1:0. O šest minut později se v závaru před brankou hostů dostal k míči Bauer, dvěma kličkami se zbavil obránce i brankáře a z úhlu do odkryté branky zvýšil na 2:0.  Poté tentýž hráč po Knakalově autovém vhazování zamířil hlavou z 8 metrů nad plzeňskou branku a Dvořákovu teč zblízka ramenem soupeřův gólman vyrazil a následná střela Dvořáka mířila nad branku. Domažličtí si vytvořili v první půli další dobré příležitosti, ale byli na štíru s jejich proměňováním.

Ve druhém poločasu o sobě dal vědět dravými průniky domažlický Došlý, ale jeho úvodní dva střelecké pokusy skončily na obránci, resp. v náručí plzeňského gólmana Turka. V 58. minutě si na nakopnutý míč naběhl hostující Panuška, dostal se v souboji s Bauerem na zem, a protože to bylo v pokutovém území, byla na světě penalta, kterou bez problémů proměnil Švec – 2:1. V 66. minutě se nebojácně probil doubraveckou obranou Došlý, jeho střela zleva z 15 metrů se odrazila od vzdálenější tyče, kde míč do branky uklidil Kasýk – 3:1. V 74. minutě po Krhounově špatné rozehrávce postupovali osamocení hostující útočníci Kuťák a Chvojka na jeho bránu, ale prokombinovali to tak špatně, že tutovku nevyužili. Vzápětí na druhé straně zahodil skvělou šanci Kohout, když ze 14 metrů plzeňskou branku přestřelil. O pět minut později vyrazil hostující gólman střelu M. Pyrky na roh a na druhé straně se hosté protáhli rozhozenou domažlickou obranou a akci zakončil Panuška gólovou střelou z malého vápna – 3:2. V závěru zápasu pak zamířil hlavou Bezděk kousek vedle pravé plzeňské šibenice, s Kohoutovou střelou si hostující brankář poradil, ale na druhé straně si Senco vypracovalo dvě velmi dobré příležitosti, které však útočníci neproměnili.

J. Domažlice v 1. poločasu: Houdek – Knakal, Irnbeck, Bauer, D. Pyrka – Leitl, Mužík, Hoffmann, Bárta – Bláha, Dvořák.

J. Domažlice ve 2. poločasu: Krhoun – M. Pyrka, Bauer, Braun, Beránek – Kasýk, Kohout, Hoffmann, Jarina – Bezděk, Došlý.

Zápas okomentoval prezident Jiskry Domažlice p. Jaroslav Ticháček:

„Pro tento přípravný zápas jsme se s trenéry domluvili, že sílu mužstva rozdělíme a budeme ještě tvrdě trénovat. První vrchol letní přípravy byl sobotní pohárový zápas s Doubravkou, který jsme vyhráli 6:2, a proto jsme do tohoto zápasu šli z plného tréninku. První poločas byl z naší strany dobrý, mužstvo kontrolovalo hru, ale místo aby poločas skončil 4:0 nebo 5:0, skončil pouze 2:0. Na druhé straně musíme říci, že Doubravka je divizní soupeř a má svojí sílu. Druhý poločas byl z našeho pohledu chaotičtější, ale šancí jsme si vypracovali stejně jako v půli první, bohužel jsme je opět neproměnili. K tomu samozřejmě přispěl i doubravecký brankář Turek, který podal kvalitní výkon, mužstvo podržel a my jsme inkasovali z penalty a v závěru po zaváhání obrany. Zápas beru jako kvalitní přípravu, samozřejmě, že někteří hráči dostanou „svůj díl“ za řešení některých situací, ale bylo to ovlivněno i tím, že když se mužstvo prostřídá skoro na všech postech, chybí už taková ta sehranost a kompaktnost.“

Příprava: Domažlice- ...