18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

V pouťovém utkání zvítězil Staňkov.

Kristýna Bublová

Podpořit fotbalisty Staňkova při sobotním pouto­vém přátelském utkání s Merklínem přišla jen hrstka skalních fanoušků.

Staňkov - Merklín  4:2  (3:1)
Do prvního poločasu vstou­pili Staňkovští velice aktivně a hosty prakticky nepustili na svoji polovinu. Už ve 3. minutě vystřelil na bránu hostů Janka, jehož stře­lu se ještě pokoušel do sítě do­pravit hlavou Bauer, ale mířil nad. Hned nato mohl Janka opět skórovat, ale merklínský gólman Vacík střelu úspěšně zlikvidoval.
V 9. minutě se hosté dostali do první větší šance, když Mi­chal Liška centroval na volné­ho Miroslava Lišku. Míč ovšem ve staňkovské brance neskončil. V 16. minutě se po přesné přihrávce od spoluhráče do merklínské brány poprvé tre­fil Russ a dostal tak svůj tým do vedení - 1:0. O pět minut později se na druhé straně po­kusil vyrovnat merklínský Miroslav Liška, ale staňkov­ský gólman Škampa střelu zlikvidoval. V 25. minutě našel Trhlík před bránou hostů volného Plase a ten zvýšil vedení Staň­kova na 2:0. 0 pět minut pozdě­ji přidal svůj druhý gól v utká­ní Russ, když šikovně překopl brankáře - 3:0. Stejný hráč mohl skórovat i potřetí, když v 34. minutě dostal nahrávku od Trhlíka, ale Vacík míč bez­pečně uklidil.
Do další velké šance se o tři minuty později dostal právě Trhlík, ovšem merklínský brankář se natáhl až těsně k břevnu a míč vypíchl. Snížit náskok Staňkova se Merklínu podařilo až v 39. minutě, kdy se před Škampm ocitl osamoce­ný Michal Liška a přesnou střelou proměnil-3:1.
Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, a tak se síly na obou stranách vy­rovnaly.
V 51. minutě pískl rozhodčí Mestl po faulu staňkovského brankáře na jednoho z merklínských hráčů penaltu, kterou Bešta s jistotou promě­nil - 3:2. Po tomto kontaktním gólu už hosté Staňkovu nedo­volili tak velké množství šan­cí. V 56. minutě mohl merklín­ský Fořt stav utkání vyrovnat, ale Škampa jeho střelu bez­pečně zlikvidoval. Podobnou šanci měl i Michal Liška, když se o pět minut později ocitl sám před staňkovskou bránou. I tu­to šanci se ovšem Škampovi podařilo zlikvidovat. Hned na­to, se do vyložené šance dostal na druhé straně Russ, ale branku hostů těsně přestřelil. V 69. minutě nahrál přes­nou střelou Šobr Jankovi, kte­rý přesně skóroval a pojistil tak vedení svého týmu - 4:2. O dvě minuty měli ještě Merklínští šanci změnit stav utkání, ale Liškovi se promě­nit nepodařilo. Stejný hráč měl šanci i v 74. minutě, kdy se ocitl před bránou hostů sám, ale míč v síti Staňkova ne­skončil.