14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Pohár ČMFS: Jiskra Domažlice - FK Baník Sokolov 0:2 (0:1)

Na domažlickém stadionu Střelnice se v neděli 29.7. hrálo první kolo poháru ČMFS a Jiskra hostila druholigový celek FK Baník Sokolov. Celá akce byla mediálně dobře připravena a přes nevydařené počasí, kdy téměř celý zápas provázel déšť, se na stadion přišlo podívat 1150 diváků.

Domácí začali lépe a patřilo jim prvních deset minut, kdy soupeře zaskočili pohybem a důrazem. Bohužel v útočné fázi se nedokázali prosadit a v ofenzívě byli nebezpečnější hosté, kteří postupně převzali iniciativu a dokonce poločasu měli více ze hry. Sokolovští mohli jít do vedení ve 14. minutě, kdy po Salákově rohovém kopu, vypadl míč brankáři Mlezivovi z rukou, v nastalém zmatku v malém vápně se nakonec nejlépe zorientoval domácí Šámal, který odklidil míč, téměř z brankové čáry, do bezpečí. O dvě minuty později poslal hlavou nevydařenou malou domů domácí Vacek, k míči se dostal Mlika, ale jeho střelu z 15 metrů stačili domácí zadáci zblokovat. Další šance hostů přišla ve 26. minutě, kdy na Salákův centr zleva domácí gólman nedosáhl a Rejthar vyhlavičkoval míč z brankové čáry. O dvě minuty později rozehrál Salák tr. kop na Jiráčka, ale ten volejem z 18 metrů mířil vedle levé Mlezivovy tyče. Ve 28. minutě netrefil při odkopu míč domácí obránce Rejthar, ten se dostal se dostal k Mlikovi, ale jeho pokus z hranice šestnáctky skončil vedle levé domažlické tyče. Ve 33. minutě v poslední chvíli odvrátil Rejthar míč na roh, před nabíhajícím Mlikou. Ve 39. minutě rozehrál Salák tr. kop ze 25 metrů a jen těsně minul pravou Mlezivovu šibenici. Ve 41. minutě neudržel Mleziva centrovaným míč, ve skrumáži před jeho brankou se nejlépe zorientoval Mlika a zblízka poslal hosty do vedení - 0:1. O tři minuty později poprvé domácí vyzkoušeli pozornost sokolovského brankáře Kubáska, ale ten, pohotovou střelu z otočky, vyslanou Tesařem z úhlu zprava, stačil vyrazit na roh.

I v úvodu druhého dějství byli domácí aktivnější, ale hosté hru po čtvrthodině vyrovnali a tak se odehrál zbytek zápasu. Sokolovští však stále častěji pronikali do otevřené domácí obrany a bylo jen otázkou času, kdy přidají druhý gól. Blízko k tomu měli již v 54. minutě, kdy na Jiráčkův centr zleva nedosáhli dva domácí zadáci a Salák volejem z rohu malého vápna minul bližší tyč. Domácí kontrovali střelou Mifka, zleva, z hranice šestnáctky, kterou však hosté srazili na roh. V 58. minutě poslal sokolovský Bakeš do brejku Saláka, ale tomu, ve vyložené šanci, stačil míč ukopnout na roh vracející se Tesař. V 64. minutě se blýskl domácí brankář, který vytlačil pohotovou Bartůňkovu střelu z šestnáctky, na roh. O dvě minuty později po Novákově tr. kopu míč tečoval Hájovský, ale zvedl jej nad domácí branku. V 68. minutě poslal, po Jiráčkově centru zleva, míč hlavou z 8 metrů nad břevno Mlezivovy branky Čada. O tři minuty později poslal sokolovský Šorfa do tutovky Mliku, ale ten zaváhal se střelou a míč mu na malém vápně stačil ukopnout výborně hrající Tesař. Ten o chvíli později zastavil pronikajícího Jiráčka opět za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání vznikl před Mlezivou závar, ale střelu Nováka stačili domácí zblokovat a Mleziva míč zachytil. V 79. minutě si na rozehraný rohový kop zprava nejlépe naskočil Bakeš a z malého vápna zvýšil na 0:2.Tři minuty před koncem vznikl před odmácí brankou veliký závar, ke střele ze 4 metrů se dostal Hájovský, ale trefil jen Mlezivu a trvající nepřehledná situace nakonec skončila autem. Minutu před koncem se mohli branky dočkat domácí, když se v nepřehledné situaci před Kubáskem zorientoval Tesař, jeho dorážku ve skluzu z malého vápna, však gólman vyrazil. Poslední šanci změnit výsledek měli hosté, ale na centr z pravé strany ani jeden ze dvou nabíhajících útočníků, jen těsně nedosáhl.

Sestava Domažlic:                                                  Sestava Sokolova:

Šot

Mifek  Bublík  Šámal  Černý                                         Mlika  Salák

Mach                                               Jiráček  Čada  Bakeš  Bauer

Rejthar  Vacek  Tesař  Strejc                  Bartůněk  Němeček  Hájovský  Novák

Mleziva                                                           Kubásek

Střídali: 66. za Černého - Schötterl                  Střídali: 58. za Bauera - Frohna
              77. Za Mifka - Janeček                                       62. za Saláka - Šorfa
                                                                                        90. za Mliku - Jón

Pohár ČMFS Jiskra-So ...

Re: Jiskra Domažlice - FK Baník Sokolov
Vok | 30.7.2007 (13:51)
Snažím se, aby na stránce byly aktuální věci co nejdříve, tak hned jak dorazím po zápase domů, píšu a zpracovávám fotky, aby to mohlo hned na web.
S tím kotlem Tě musím trochu zklamat, protože takoví fandové jako Vy, v Domažlicích nejsou... Mladé fotbal příliš nebere a starší už nemají tu správnou "šťávu!" Baník by si Vás měl vážit, protože máte fotbal opravdu rádi a dokážete mu leccos obětovat!

Jiskra Domažlice - FK Baník Sokolov
vanTomas007 | 29.7.2007 (22:40)
Pěkně a rychle napsaný článek. Zajímavé utkání, jen škoda počasí. Doufám, že až v Vám příště přijedeme na fotbal, tak nebude pršet a ukážete nám Váš kotel. Fotbalu zdar. vanTomas007 - fanclub FK Baník Sokolov.