Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALS přípravným zápasem s Buldoky K. Vary nebyl trenér Kočí spokojen.

BULDOCI - BANÍK   0 - 0

Utkání se na poslední chvíli přeložilo do Lomnice kvůli podmáčenému hřišti v Sokolově.
Asi stovka diváků, kteří přijeli Baník povzbudit v jeho posledním přípravném zápase, nebyla nadšená z počasí, ale ani z předvedené hry. Buldoci naproti tomu odehráli dobrý zápas. Baník si v utkání nevytvořil šance a ani v poli svého papírově slabšího soupeře nepřehrával. Má-li být komentář spravedlivý, pak je třeba uvést, že Buldoci byli lepší, vytvořili si několik nebezpečných možností a nakonec nevstřelili branku jen díky dobrým výkonům obou brankářů a vlastní nepřesnosti v zakončení. Zejména příležitosti, které řešil v závěru 1. poločasu Kubásek, vznikly ze závarů, do kterých jsme Buldoky pustili.
Na obranu našich hráčů je nutné říct, že trenéři využili poslední možnosti a zkoušeli do zápasu nasadit 4 hráče, kteří přišli na poslední moment do Baníku pokusit se proniknout do druholigového kádru. Tito hráči s týmem ještě neabsolvovali žádný zápas a nebyli ani na letním soustředění. Dotvořit výběr druholigového kádru bylo pro trenéry evidentně důležitější, než výsledek. Svědčí o tom i fakt, že za Baník nastoupilo 18 hráčů. Baníku očividně nevyhovovalo ani malé hřiště v Lomnici.
Divákům se zápas moc nelíbil, doufejme však, že pomohl trenérům. Pokud ano, splnil svůj účel. Stále se jednalo jen o přípravu a důležité zápasy máme teprve před sebou.

Po bezbrankové remíze fotbalistů Baníku Sokolov s karlovarskými Buldoky neměl sokolovský trenér Boris Kočí moc důvodů k radosti.
Jeho svěřenci nepodali očekávaný výkon a nutno uznat, že Buldoci kousali daleko více. „Omluvou nemůže být, že jsme testovali čtyři nové hráče. To není důvod, proč byly Karlovy Vary lepší,“ přiznal kriticky nový trenér baníkovců. Rozdíl mezi týmy našel jasně. „Buldoci byli agresivnější v ofenzivní fázi, měli víc odvahy. První půle to ještě tak markantní nebylo, v té druhé už ale ano,“ vypozoroval Kočí.
Na svědomí chtěl sáhnout převážné většině hráčů. „Zaostávali jsme v osobních soubojích, takových pětasedmdesát procent jsme jich prohráli. Navíc celá naše záložní řada nad tou varskou zaostávala a po odchodu Habaie jsme vepředu ani moc neudrželi balon,“ zakončil Kočí s výčtem nedostatků hráčů Baníku.
Z nově zkoušených fotbalistů se líbil útočník Michal Habai, který přijel na zkoušku ze Slovanu Bratislava. „Určitě na sebe upozornil a i když se do vyložené šance nedostal, byla na něm vidět agresivita. Vyhrával osobní souboje a výkonem zaujal. Do konce týdne se rozhodneme, jestli u nás zůstane nebo ne, šanci dostane ještě v přípravném utkání za juniorku,“ charakterizoval Kočí první možnou posilu. Dalším, kdo se v sokolovském dresu obejvil na testech, byl žižkovský Martin Novák, který poslední sezonu hrál na Slovensku za Senec. „To je pravý bek nebo záložník a ten je už u nás na roční hostování. Určitě pro nás bude posilou,“ myslí si Kočí.
Otazník nad angažováním visí nad dalšími dvěma hráči. Prvním z nich je záložník Roman Mach z Varnsdorfu. „To je velice dobrý pravý záložník, ale my už na jeho straně máme Frohnu a Bauera, čímž je jeho šance menší,“ podotkl Kočí. Druhým hráčem je mostecký Jiří Fleišman. „Jedná se o šikovného hráče, u kterého je ale problém, že má tréninkové manko, jelikož se pro zdravotní problémy nedostal do výběru SIADu,“ poznamenal trenér.
Sestavu na nedělní pohárový zápas v Domažlicích už má ale téměř jasnou. „Na osmdesát až devadesát procent jí mám v hlavě. Vlastně už poslední zápasy naznačovaly kdo bude hrát, takže to nebude žádné překvapení. Leda bychom do konce týdne ještě získali nějakého kvalitního hráče do zálohy a útoku,“ nevylučuje Kočí možnost změny na poslední chvíli.

Sestava: Kubásek (Bertelman), Bauer (Novák), Hájovský, Němeček, Bartůněk (Petr Mach), Roman Mach, Čada (Kura), Bakeš, Fleišman (Jiráček), Salák (Jón), Habai (Mlika)

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.