Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: Jiskra Domažlice - MFK Chrudim 2:0 (1:0)

V závěrečném kole České fotbalové ligy hostila rozjetá Jiskra na svém trávníku 7. celek tabulky, kterým byla se ztrátou pouhých 4 bodů východočeská Chrudim. Po dopolední prohře sparťanské rezervy a páteční výhře Roudnice sice již nikdo nemohl 5. místo Jiskry ohrozit, ale vítězstvím by si Chodové ještě o příčku polepšili a dostali se právě před Roudnici. Trenér Purkart měl k dispozici celý kádr, včetně uzdraveného Mandouse a tak se čekal výsledek, který by vylepšil celkovou pasivní bilanci Jiskry ze vzájemných zápasů s Chrudimí.

V prvním poločasu byli domácí aktivnější a mnohem častěji zaměstnávali chrudimskou defenzívu, ale šance si vypracovali i hosté. Jediná trefa Dvořáka rozhodla o tom, že se do kabin šlo lépe domácím. Ti začali podle stejných not i v úvodu druhé půle, ale po druhém Dvořákově gólu jakoby jim ‚došla šťáva‘ a přepustili iniciativu hostům, kteří je na dlouhé minuty uzamkli před vlastní šestnáctkou a neustále ohrožovali Houdka v domácí brance. Domažličtí se snažili hrát na brejky, ale těm chyběla finální přihrávka nebo se míči do cesty postavil brankář Vostradovský, stejně jako Houdek na druhé straně a proto se už diváci dalších gólů nedočkali.

V úvodu zápasu zamířil domácí Mužík z 20 metrů vedle pravé chrudimské tyče a vzápětí stačil Knakalův centr zprava vyboxovat Vostradovský k Pyrkovi, jehož volej z 23 metrů mířil nad branku. Ve 4. minutě napřáhl opět Mužík, ale z 18 metrů byla jeho střela nepřesná. Vzápětí musel Vostradovský ven z branky, aby zažehnal nebezpečí v podobě našlápnutého Bezděka, jemuž stačil míč sebrat. Hosté poprvé vystřelili na Houdka v 7. minutě, ale Vladykův pokus domácího gólmana z klidu nevyvedl. Hned z protiútoku přiťukl patou Došlý míč na nabíhajícího Mužíka, ale tomu pádem pod nohy zmařil rodící se šanci chrudimský brankář. V 11. minutě pronikl po levé straně domácí ‚rychlík‘ Bárta, ale jeho centr stačil před číhajícím Dvořákem hlavou přizvednout Linhart. O dvě minuty později se pěkně ‚vymotal‘ ze sevření dvou obránců domažlický Došlý a jeho střílený centr nasměroval jeden z chrudimských obránců z 8 metrů nad vlastní branku. Roh rozehrál ve 13. minutě zleva Mužík, u bližší tyče si na míč naskočil Dvořák a hlavou je poslal k zadní tyči – 1:0. Hned po rozehrání se na druhé straně dostal do velké šance Dostálek, ale Houdka neprostřelil. Domácí útoky se valily na soupeřovu branku jako mořský příboj, ale když v 16. minutě přenechal Došlý pěkný Bezděkův centr zprava Dvořákovi, ten na míč v běhu těsně nedosáhl a bylo po šanci. Hosté v této fázi zápasu podnikli několik akcí, které většinou skončily centrem, se kterým si domácí defenzíva poradila. Ve 22. minutě však způsobili před Houdkem chaos, zakončený Drahošovým centrem a Vladykovým volejem zleva z šestnáctky, se kterým si ale domácí gólman poradil. Z protiútoku se dostal v pádu do zakončení z 10 metrů Mužík, ale Vostradovský výborně v rovněž pádu míč zachytil. Ve 25. minutě byl blízko vyrovnání chrudimský Vácha, ale po Vladykově centru mířil hlavou z 10 metrů nad domažlickou branku. Vzápětí na druhé straně stačili hosté odvrátit Braunovu hlavičku po Pyrkově centru zprava. Po půlhodině hry byla na světě tutovka domácích, když Bárta vystihl špatnou Drahošovu malou domů, ale z 10 metrů trefil jen tělo padajícího Vostradovského, který míč vyrazil na roh. Hosté se poté ubránili i při závaru před svojí brankou ve 36. minutě a když pak po dlouhém sólu domácího Bezděka na jeho centr nedosáhl nabíhající Došlý a dvě minuty před obrátkou výborně Vostradovský zneškodnil pumelici Knakala z 20 metrů, šlo se do šaten.

Hned po obrátce si s centrem Došlého poradil chrudimský brankář a v 51. minutě se po Mužíkově tr. kopu dostal k hlavičce z 8 metrů Bauer, ale mířil nad břevno. Aktivní Došlý se o minutu později pěkně uvolnil, od brankové čáry zpětnou přihrávkou našel Dvořáka, ale jeho střelu z 8 metrů stačili hosté zblokovat na roh. Ten rozehrál zprava Bárta a Dvořák poslal hlavou míč z 8 metrů nad chrudimskou klec. V 54. minutě zatáhl míč po levé straně Došlý, a ačkoli byl sám v dobré pozici, nesobecky přihrál našlápnutému Dvořákovi, který se ocitl sám proti Vostradovskému a ze 12 metrů zvýšil na 2:0. V tu chvíli jakoby domácí zadřeli motor, přestali hrát a nechali se zatlačit před svoji šestnáctku. Když zneškodnili dva centry hostů do své šestnáctky, dostal se po hodině hry do velké šance zkušený Holub, když po Luptovského centru zprava osamocen hlavičkoval u vzdálenější tyče, ale jeho pokus z 8 metrů mířil do Houdkových rukavic. Z protiútoku našlápl Mužík po levé straně, probil se až k brance, ale jeho střelu z těžkého úhlu z 8 metrů padající Vostradovský tělem vyrazil. V 63. minutě nedosáhl na Bártův centr zleva Dvořák a hosté míč odklidili na roh. O šest minuty později s chutí hrající Došlý poslal dopředu rovněž velmi aktivního Dvořáka, ten se dostal ke střele z 12 metrů, ale Vostradovský opět výborně tělem míč vyrazil. Na druhé straně po Řezníčkově centru hlavičkoval z 15 metrů vedle Houdkovy branky Vácha. V 72. minutě se po Dvořákově přihrávce dostal ke střele Mužík, ale volejem z 15 metrů trefil jen chrudimského zadáka. Hrál se fotbal nahoru – dolů, který se musel divákům líbit. Po Vladykově tr. kopu zamířil volejem zpoza šestnáctky vedle Houdkovy branky Radouš a vzápětí musel na zem domažlický gólman, aby zneškodnil průnik Váchy. Pak si domácí poradili s tr. kopem chrudimského Linharta, ale své mužstvo Houdek opravdu podržel v 78. minutě. Hosté vytvořili před jeho brankou obrovský závar, ke střelám zblízka se dostali postupně Mastík, Vácha a Vladyka, ale ‚Houdini‘ je všechny reflexivně vyrazil a zneškodnil během pár vteřin tři tutovky hostů. Chrudimští poté nic nevytěžili ani ze dvou následných rohů. V 84. minutě se na druhé straně uvolnil Pyrka, centrem zleva našel Došlého, ale jeho pohotovou střelu z výšky, opět výborným zákrokem zneškodnil Vostradovský. V závěru zápasu ještě zamířil Vácha zleva nad domácí branku, těsně před nabíhajícím Došlým pádem na zem vyrazil míč chrudimský gólman a tečku za utkáním udělal v 89. minutě chrudimský Vácha, který z 20 metrů Houdkovu branku minul.

Branky: 14. a 54. Dvořák.

Rozhodčí: Ondřej Kožár - Václav Kubec, Petr Štrincl. ŽK: 2:2 (73. Strejc, 76. Dvořák - 37. Drahoš, 65. Langr). Diváků: 280.

Jiskra Domažlice: Houdek - Knakal (66. Strejc), Matas, Bauer, Pyrka - Bezděk (63. Jarina), Braun, Mužík, Bárta (79. Mandous) - Došlý, Dvořák.  Trenér: Stanislav Purkart.

MFK Chrudim: Vostradovský - Drahoš (56. Řezníček), Linhart, Radouš, Adámek - Luptovský (80. Jarosz), Vácha, Mastík, Dostálek - Holub (62. Langr), Vladyka.  Trenér: Pavel Jirousek.

Detail [›]
Domažlice-Chrudim 01
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 02
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 03
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 04
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 05
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 06
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 07
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 08
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 09
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 10
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 11
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 12
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 13
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 14
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 15
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 16
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 17
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 18
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 19
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 20
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 21
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 22
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 23
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 24
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 25
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 26
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 27
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 28
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 29
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 30
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 31
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 32
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 33
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 34
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 35
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 36
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 37
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 38
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 39
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 40
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 41
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 42
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 43
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 44
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 45
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 46
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 47
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 48
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 49
Detail [›]
Domažlice-Chrudim 50