23 24 25 26 27 28 29
30 31

I. B třída: S. Postřekov - Sj. Chod. Planá 8:2 (3:0)

V Postřekově padlo deset gólů

V posledním domácím vystoupení končící fotbalové sezóny hostili postřekovští, kterým patřilo 3. místo v tabulce skupiny A I. B třídy průběžně sedmý tým Chodové Plané. Domácím  se v závěru sezóny daří, jejich dobré výsledky je katapultovaly na špic tabulky a tak se chtěli s domácím příznivci rozloučit vítězstvím. Hosté, hrající mimo pásmo sestupu, přijeli jen se dvanácti hráči a měli zřejmě problém s dostatečnou motivací, což se nakonec projevilo i na divokém skóre zápasu, ve kterém si domácí s chutí zastříleli a o čisté konto přišli až v závěru zápasu. Ačkoli poměr sil ve středu hřiště byl většinu zápasu poměrně vyrovnaný, hosté výrazně zaostávali v útoku i defenzívě.

V úvodu se po centru Kunce dostal do zakončení hostující Radil, ale jeho hlavičku ze 12 metrů Nosek nadvakrát zkrotil. Poté zahrávali domácí tři rohové kopy, ale ‚tři rohy – gól‘ neplatilo. V 6. minutě vysunul domácí Beroušek Steinbergera, ale jeho střelu hosté zblokovali. O čtyři minuty později se uvolnil Buček, našel Steinbergera, jehož střelu zleva z 10 metrů srazili hosté ke Královcovi, kterému následný volej ze 12 metrů nesedl a míč skončil daleko vedle Petrželkovy branky. Hosté kontrovali střelou Chvala, ale jeho pokus z 20 metrů Nosek zneškodnil. Po čtvrthodině hry našel postřekovský Steinberger Macha, ale s jeho nedůraznou střelou neměl hostující gólman Petrželka problémy. Vzápětí zatáhl míč po pravé straně domácí Buček, našel našlápnutého Poláka, který se dostal sám proti soupeřovu brankáři, ale tutovku zazdil střelou ze 12 metrů do jeho těla. Ve 20. minutě se míč po ose Buček-Steinberger-Mach dostal zpět k Bučkovi, ale s jeho nedůraznou střelou si Petrželka poradil. Domácí postupně převzali iniciativu a nastěhovali se na soupeřovu šestnáctku. Ve 21. minutě odcentroval zleva domácí Královec, míč stačil hlavou před vybíhajícím Petrželkou přizvednout Polák a ten se dokutálel do chodovoplánské branky- 1:0. Ve 26. minutě nevytěžili domácí nic ze závaru před brankou hostů a na druhé straně zamířil ze 20 metrů vedle pravé Noskovy tyče Chval.  O tři minuty později se do vyložené šance dostal Polák, ale místo střely ze 14 metrů volil přihrávku a hosté míč odvrátili na roh. Hráči Chodové Plané podnikali rušivé protiútoky, ale Chval a hlavně Radil měli problém se dostat do nebezpečného zakončení. Ve 36. minutě poslal do vápna hostů centr Královec, míč letěl ke vzdálenější tyči, kde jej hlavou z 8 metrů poslal do sítě nehlídaný Steinberger – 2:0. Když už se hosté dostali k zakončení, mířili nepřesně, jako to předvedl pět minut před obrátkou Chval. Vzruch přinesla 41. minuta a tr. kop Chvala z 20 metrů, ale míč směřující k levé tyči Nosek výborně vytlačil na roh. O minutu později pronikl po levé straně domácí Královec, centrem oslovil Bučka, ale s jeho nedůraznou střelou ‚dlouhou nohou‘ si Petrželka poradil. Ve 44. minutě se ke střele z 18 metrů dostal postřekovský Beroušek, míč se odrazil od levé tyče Petrželkovy branky a Steinberger jej bez problémů zblízka vrátil kam patřil – 3:0.

V úvodu druhé půle musel Nosek upálit míč těsně před nabíhajícím Ovčaříkem a na druhé straně se vytáhl Nosek, když stačil vytěsnit míč směřující pod břevno, po Radilově střele ze 22 metrů. V 56. minutě utekl po pravé straně postřekovský Steinberger, centrem našel Macha, jehož volej zpoza šestnáctky znamenal vedení 4:0. Než se stačili hosté vzpamatovat,  předvedli domácí v 58. minutě pěknou akci, když míč putoval po ose Buček – Steinberger, který jej přistrčil zcela volnému Kreuzovi, na jehož střelu z 15 metrů byl Petrželka krátký – 5:0. Do velké šance se poté řítil hostující Radil, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl a bylo po na tutovce. Pak stačili chodovoplánští odvrátit tečovanou střelu Macha z brankové čáry a další pokus domácího kapitána zblokoval jeden z obránců. Za chvíli si na jedné straně Petrželka poradil s pokusem Kreuze, na druhé straně zakončil vysokou střelou svoji akci Radil a Chvalův pokus z 22 metrů zneškodnil Nosek. Hosté v této fázi hry ožili, ale Radil mířil po Ryškově přihrávce vedle, a vzápětí stačil těsně před nabíhajícím Radilem upálit míč do pole Nosek. Při kontru se v 64. minutě dostal k zakončení z 10 metrů Steinberger a nezaváhal – 6:0. Hosté se sympaticky stále snažili o ofenzívu, ale Chval mířil z 20 metrů vedle  Noskovy branky a tak přišel další trest, když v 66. minutě poslal Buček do brejku Kreuze, který se ocitl tváří v tvář Petrželkovi a střelou zprava ze 12 metrů zvýšil na 7:0. Pak stačil Petrželka pádem pod nohy zneškodnit rodící se šanci Steinbergerovi a na druhé straně opět netrefil branku hostující Ovčařík. Hosté zlobili když čtvrthodinu před koncem našel Radil Chvala, jehož střelu z šestnáctky stačil z brankové čáry odvrátit Kočiš a vzápětí mířil opět vedle domácí branky Sykal. V 78. minutě po Steinbergerově centru stačili hosté srazit hlavičku Lukáše Ledviny a rovněž střelu tohoto domácího hráče z 9 metrů. O minutu později napřáhl z 15 metrů domácí Kreuz, brankář Petrželka stačil vyrazit míč k Tomáši Ledvinovi a ten jej ze 14 metrů poslal do sítě – 8:0. Poté se střelecky neprosadili domácí Buček s Němcem a v 82. minutě po akci Bučka, který našel Kreuze, ten přistrčil Machovi ani domácí kapitán, jehož pokus zleva z 15 metrů nadvakrát výborně vyrazil na roh Petrželka. Domácí se soustředili na ofenzívu natolik, že zapomněli na zadní vrátka a ta jim provětral v 83. minutě Ryška, který našel nabíhajícího Kunce, který zprava z 15 metrů prostřelil vystřídavšího brankáře Paidara – 8:1. Čtyři minuty před koncem se po vysunutí Chvalem dostal do šance hostující Radil, který se ocitl sám proti Paidarovi, ale postřekovský gólman jeho střelu z 10 metrů zleva výborně vyrazil. Poslední tečku zápasu udělali hosté minutu před koncem, kdy po centru Chvala nechala domácí obrana nehlídaného Radila, který volejem z malého vápna snížil na 8:2.

Branky: 21. Polák, 36., 44., 64. Steinberger, 56. Mach, 58., 66. Kreuz, 79. T. ledvina - 84. Kunc, 89. Radil.

Před 200 diváky řídil rozhodčí Mazanec. ŽK: 3:1.

Sokol Postřekov: Nosek (76. Paidar) – L. Ledvina, Němec, Kočiš, Královec (72. T. Ledvina) – Beroušek, Mach, Cibulka, Polák (46. Kreuz) – Buček (86. D. Steinberger), P. Steinberger.

Slavoj Chodová Planá: Petrželka – Sykal, Plecitý, Zápotočný, Šmolík – Kunc, Ryška, Ovčařík, Benedikt – Radil, Chval.