13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Horní Měcholupy 6:1 (4:0)

V předposledním domácím představení, ve kterém domažlická Jiskra hostila v rámci 30. kola ČFL farmu Viktorie Žižkov - SK Horní Měcholupy, se necelé tři stovky věrných fanoušků mohly radovat z šesti branek v soupeřově síti, čímž domažličtí hráči dokázali, že jsou bezkonkurenčně nejofenzívnějším celkem ČFL. Ačkoli v celé republice a také v našem regionu s krátkými přestávkami vytrvale prší již několik dní, bylo hřiště Jiskry výtečně připravené a úvahy o případném odložení zápasu byly naprosto liché. Domácí trenér měl k dispozici všechny hráče, kromě zraněného Mandouse a tak při nepřítomnosti ohlašovaného esa žižkovské farmy, kterým je bývalý útočník anglického West Hamu Petr Mikolanda, byli domácí horkým favoritem zápasu. Za deštivého počasí nakonec tuto svoji roli beze zbytku splnili, když byli drtivou většinu zápasu aktivnějším mužstvem a svoji bojovnost a vůli po vítězství korunovali šesti ‚kousky‘ přibalenými na cestu do měchu hostujícího celku.

Za mírného deště se do první vyložené šance dostal hned ve 2. minutě domácí Došlý, který se objevil sám proti brankáři Kudrnovi, ale ten jeho střelu ze 12 metrů tělem výborně vyrazil na roh. Ten rozehrál zleva Mužík, odražený míč se dostal Pyrkovi, ale jeho volej z 25 metrů zblokovali zadáci hostů, aby jej vzápětí odvrátili do pole. O tři minuty později se po přetaženém centru zprava dostal k zakončení volejem z těžkého úhlu domažlický Bauer, ale trefil jen náruč brankáře Kudrny. Hosté se právně osmělili v 7. minutě, ale Mareš zamířil z tr. kopu nad Houdkovu branku. Silná domácí aktivita přišla naplnění ve 13. minutě, kdy Dvořák ‚nabil‘ Mužíkovi, který bombou z 20 metrů k levé Kudrnově tyči rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Uběhly pouhé tři minuty a byla na světě druhá branka, když po pravé straně pronikl domažlický Bezděk, po jehož centru se míč odrazil k Dvořákovi, který z 8 metrů nekompromisně pod břevno zvýšil na 2:0. Domácí i nadále dobývali soupeřovu branku, ale na mokrém terénu měli problém s finálními přihrávkami. Ve 25. minutě se dostal na druhé straně ke střele volejem z 20 metrů hostující Houžvička, ale domažlickou branku přestřelil, a když o chvíli později skončila střela Busty vedle Houdkovy branky, našlápl při levé lajně rychlonohý Bárta, na jeho ostrý centr dosáhl ve skluzu nabíhající Dvořák a z 8 metrů usměrnil míč za Kudrnova záda – 3:0. Po půlhodině hry se před domácí šestnáctkou uvolnil Houžvička, ale jeho razantní střelu stačil zblokovat Knakal a ve 32. minutě neměl Houdek problém se střelou hostujícího Vrabce zleva. O čtyři minuty později vyboxoval Kudrna Mužíkem rozehraný trestný kop na roh. O další minutu později poslal Matas ve skluzu míč na nabíhajícího Brauna, ten jej rovněž v pádu stačil z hranice malého vápna usměrnit za Kudrnova záda – 4:0. Poté ještě napřáhl z 20 metrů domácí Dvořák, ale branku hostů minul a na druhé straně se centr Hřebečka odrazil od překvapeného Doležela vedle domažlické branky. Hned po měcholupském centru, který zachytil Houdek, oznámila píšťalka rozhodčího Drábka, že je čas na krátký odpočinek.

I v úvodu druhé půle byli domácí aktivnější, ale Bezděkův centr zprava srazili hosté na roh, který rozehrál zprava Bárta, ale Bauer hlavou z 10 metrů zamířil vedle pravé Kudrnovy tyče. Poté se se sílícím deštěm hra přesunula mezi šestnáctky a u nich končily všechny snahy obou mužstev, bez jakéhokoli ohrožení branky. Až v 61. minutě se dostal k rozehrání tr. kopu hostující Vrabec, ale domácí míč odvrátili a následný Marešův centr skončil v Houdkových rukavicích. Když se zdálo, že hosté hru vyrovnají, přišla 63. minuta, kdy pronikl po levé straně štírek Bárta, míč od brankové čáry vrátil zpět na nabíhajícího Matase, který se technickou střelou z šestnáctky trefil pod vzdálenější šibenici – 5:0. V 65. minutě se po Mužíkově tr. kopu dostal k hlavičce ze 12 metrů domácí Dvořák, ale Kudrnu neohrozil. V následující minutě se našlápnutý Došlý objevil podruhé tváří v tvář gólmanovi hostů, ale i tentokrát zvolil střelu do těla padajícího Kudrny a bylo po tutovce. V 67. minutě se vedle branky probil k brankové čáře domažlický Došlý, zpětnou přihrávkou oslovil Jarinu, ale jeho volej z 15 metrů srazili hosté na roh. O dvě minuty později si Mužík narazil s Bártou, ten mu míč vrátil a Mužík střelou zleva z 15 metrů pod vzdálenější šibenici nedal Kudrnovi šanci – 6:0. V 72. minutě našel Jarina Došlého, jeho střela se odrazila k Mužíkovi, který vystřelil z 20 metrů, a hosté míč srazili na roh. O pět minut později si Došlý narazil s Bártou a sám pak střelou zleva z šestnáctky protáhl hostujícího gólmana, který míč vyrazil a vzápětí Mužíkův centr poslal na roh hostující Petřivý. Poté domácím jakoby na chvíli ‚spadl řemen‘ a aktivity se chopili hosté. V 82. minutě zakončil po Šittichově centru hlavou z 15 metrů Mareš, ale Houdek byl na místě. O minutu později rychle rozehrál tr. kop u půlící čáry měcholupský Klír, našel nabíhajícího Blažeje, který ač tísněn, stačil přehodit vybíhajícího Houdka a zaznamenat čestný úspěch hostů – 6:1. Pět minut před koncem napřáhl domácí Mužík zleva z 22 metrů, ale brankář Kudrna s námahou vytlačil přízemní střelu na roh. Když pak po zpětné přihrávce Mužíka poslal míč volejem z 30 metrů vedle měcholupské branky Knakal, bylo to v deštěm skrápěném zápasu vše a domácí se mohli radovat ze tří bodů.

Branky: 13. a 69. Mužík, 16. a 29. Dvořák, 37. Braun, 63. Matas - 83. Blažej.

Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Slavíček, Šob. ŽK: 40. Bauer - 33. Klír, 39. Petřivý. Diváků: 280.

J. Domažlice: Houdek - Knakal, Matas, Bauer, Pyrka - Bezděk (57. Jarina), Mužík, Braun, Bárta - Došlý, Dvořák (76. Krejčí).  Trenér: Stanislav Purkat.

SK H. Měcholupy: Kudrna - Houžvička, Busta, Procházka, Petřivý - Vrabec, Klír, Mareš, Blažej - Doležel (61. Šittich), Hřebeček (79. Markuzi).  Trenér: Jindřich Trpišovský.