Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTicháček: chceme uspokojit všechny fanoušky fotbalu.

Prezident fotbalové Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček si nedává malé cíle.
Když Jaroslav Ti­cháček nastupoval do funkce předsedy domažlického fotba­lového oddílu, prohlásil, že Jiskra do tří let postoupí. Po­dařilo se to o rok dříve. Nyní klub po pětatřiceti letech bude hrát divizi a navíc jej tuto ne­děli od 17 hodin čeká fotbalový svátek v podobě zápasu I. kola Poháru ČMFS s druholigovým Baníkem Sokolov.
Jak hodnotíte minulou sezonu Jis­kry Domažlice?
Je to výrazný úspěch domažlic­ké kopané, že Jiskra po pěta­třiceti letech postoupila do di­vize. Momentálně je klub ve velké euforii, postoupila i re­zerva a i mládežnická družstva podávala velmi dobré výkony. Je to zásluha hráčů, trenérů a všech, kteří se podílejí na cho­du oddílu. Po sportovní strán­ce jde tedy o velký úspěch.
Jaké jste měl cíle poté, co jste se stal prezident oddílu?
Hlavním cílem pro mě bylo stabilizovat klub a také po­stoupit do vyšší soutěže. Ať už jako trenér nebo funkcionář, jsem si vždy dával co nejvyšší cíle a v několika klubech se mi podařilo postoupit nebo ale­spoň hrát na špičce soutěží. Když jsem se do Domažlic vrá­til, tvrdil jsem, že do tří let Jis­kra postoupí, a jsem rád, že se to podařilo o rok dříve.
Jak se díváte na blížící se začátek fotbalové sezony, ve které si Jis­kra zahraje divizi?
Pro klub je to nová situace, která rozhodně nebude jedno­duchá. Já říkám, že je to skok o dvě a ne jen o jednu třídu, je to republiková soutěž a sportov­ní kvalita a ekonomická ná­ročnost je s krajským přebo­rem nesrovnatelná.
Jaký je rozpočet Jiskry?
V minulé sezoně měl oddíl rozpočet 1,1 milionu a v příští sezoně by měl být navýšen na 1,8 milionu. Kluby v divizi ma­jí rozpočty od 1,5 do 10 milionů. My ale nemáme velké 'oči', neděláme fotbal na profesio­nální úrovni. Hlavní je mít vztah ke klubu.
Jaký je váš hlavní cíl pro příští se­zonu?
Naším hlavním cílem je uspo­kojit naše fanoušky a všechny diváky. Na úvod sezony nás čeká zápas s Baníkem Sokolov, špičkovým celkem druhé ligy. Kromě kvalitního kádru má i velmi dobrého trenéra Borise Kočího, který působil jako asi­stent trenéra na Spartě. Pro nás je zápas s takovým soupe­řem svátek. Vyznamenáním je také pro hráče a všechny funkcionáře a členy oddílu každý zápas v divizi.
Do kádru Jiskry přišlo několik nových hráčů. Jaká je vaše přestu­pová politika?

Domažlice sází na své odcho­vance, a hráče z okolí, které hledáme a poté zkoušíme. Myslím, ze se nam tato práce vyplácí. Vrací se nám hodně odchovanců, kteří prošli mlá­dežnickými kategoriemi Vik­torie Plzeň, jako je například Vlád'a Čech, výrazný talent, v tréninku a v zápasech se jeví velice dobře. Máme hodně mladých nadějných hráčů v dorostu, o budoucnost do­mažlického fotbalu nemám obavy, ale pro to musí všichni tvrdě pracovat. Samozřejmě klub potřebuje i posily z"venkú , jako je Jiří Šámal, jeden ze strůjců úspě­chu a dobré atmosféry. Přichází i další zkušení borci, ja­ko je Michal Bublík, jednáme se Slavií Vejprnice o příchodu Lukáše Paula. Získali jsme ta­ké mládežnického reprezen­tanta Pavla Vacka z Viktorie Plzeň, se kterou máme velmi dobré vztahy. Jednání s prezi­dentem Valáškem a sekretá­řem jsou vždy rychlá, slušná a korektní, stejně tomu bylo i v případě gólmana Martina Mlezivy.

Dodatek: Pavel Vacek, který oblékal reprezentační dres v kategoriích od 16 do 20 let, se včera oficiálně stal posilou Jiskry Domažlice. Z Viktorie Plzeň bude v Domažlicích rok hostovat.

Jiří Pojar, Zdeněk Mifek

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.