14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC Písek 4:2 (4:0)

Ve 28. kole České fotbalové ligy hostila rozjetá Jiskra na svém stadionu předposlední FC Písek. Přes tři stovky diváků se přišly podívat, zda nejofenzívnější tým ČFL bude pokračovat v brankových manévrech a vyprovodí papírově slabšího soupeře vysokou porážkou. První poločas, který domácí sehráli ukázkově tomu nasvědčoval, a čtyři góly v Satrapově síti byly velmi nadějné, ale ve druhém dějství domácí postupně „ubrali plyn,“ přenechali aktivitu hostům, kteří je za to potrestali dvěma góly, a nechybělo mnoho, aby dosáhli i kontaktní branky, což by zápas notně zdramatizovalo. Houdek však Heldovu šanci zneškodnil a ostatní akce hostů skončily nepřesnou střelou, takže domácí dobře rozehraný zápas dotáhli do vítězného konce a připsali si povinné tři body.

Bez ‚vykartovaného‘ Bauera se domácí pustili do soupeře hned od začátku zápasu, takže hosté museli nejprve Bezděkovu hlavičku odvracet na roh a po něm dvakrát řešit nepříjemné centry ve svém malém vápně. V 5. minutě našel zpětnou přihrávkou domácí Dvořák nabíhajícího Matase, ale jeho volej z 18 metrů mířil nad Satrapovu branku. O minutu později zatáhl míč po pravé straně Bezděk, našel nehlídaného Brauna a zkoprnělý Satrapa jen zíral, jak se jeho střela z 18 metrů odráží od levé tyče písecké branky. V 9. minutě se na levé straně uvolnil domažlický Bárta, centrem oslovil Dvořáka, ten hledal Došlého, ale hosté mu v poslední chvíli míč ‚upálili.‘ Ve 14. minutě rozehrál tr. kop ze střední vzdálenosti Mužík a hosté se ubránili za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání se míč odrazil k Mužíkovi, který pohotovou střelou trefil jen jednoho s protihráčů, míč se odrazil ke Knakalovi a ten volejem z šestnáctky pouze zatřásl Satrapovým břevnem. O dvě minuty později se po dlouhém Knakalově autu dostal k hlavičce z 10 metrů Bezděk, ale píseckou branku minul. V 18. minutě našel domácí Knakal Brauna, ten posunul míč Došlému, ale jeho střela z otočky ze 14 metrů skončila vedle pravé Satrapovy šibenice. V 19. minutě pronikl štírek Bárta po levé straně, obešel dva obránce, ale jeho centr stačili písečtí zadáci srazit na roh. Ten rozehrál z levé strany Mužík, u bližší tyče si na míč naskočil Bezděk a hlavou jej poslal poprvé za Satrapova záda – 1:0. Hosté poprvé vážně zahrozili ve 22. minutě, kdy pronikl po levé straně Held, centrem našel Zahrádku, který míč posunul na Šlehofera, ale jeho střelu ze 12 metrů Houdek výborně vyrazil. O minutu později našel domácí Bárta volného Mužíka, ale jeho bombu z úhlu ze 14 metrů stačili hosté srazit na roh. Na druhé straně musel Houdek na zem, aby zachytil míč těsně před nabíhajícím Heldem. Ve 29. minutě napřáhl ze 20 metrů domažlický Braun, ale jeho volej skončil vedle levé písecké tyče a vzápětí zatáhl po pravé straně míč Bezděk, centr nasměroval na Došlého, který volejem z šestnáctky podruhé orazítkoval břevno Satrapovy svatyně. Po půlhodině hry zakončil svou akci na druhé straně hostující Rosůlek střelou vedle Houdkovy branky. Ve 33. minutě zatáhl míč domažlický Došlý, uvolnil se, je ho střelu z úhlu hosté vyrazili, Došlý odražený míč přistrčil Dvořákovi a ten z malého vápna nekompromisně zvýšil na 2:0. Nejhezčí akce zápasu byla k vidění o pouhou minutu později, kdy domácí Mužík převzal míč na vlastní polovině hřiště, nádhernou kolmicí, na kterou vracející se soupeřovi zadáci nedosáhli, oslovil rozběhnutého Dvořáka, ten postupoval sám ‚na kasu‘, a střelou z 15 metrů zvýšil – 3:0. Hosté byli blízko úspěchu ve 38. minutě, kdy se vydal na výlet po levé straně Kubiš, který centrem našel přesně hlavu Rosůlka, ale ten ve vyložené šanci zamířil vedle pravé Houdkovy tyče. V závěru první půle se hosté probudili a srovnali hru, ale po Mašátově tr. kopu zastavil jejich aktivitu ofsajd, chvíli nato centr našlápnutého Helda srazili domácí na roh, kterému se stejně jako následnému centru Helda domažličtí ubránili. Ve 43. minutě vytlačil Houdek centr hostujícího Šlehofera na roh a následně zachytil další centr, tentokrát z kopačky Motejzíka. Domácí se vrátili do hry v poslední minutě prvního dějství, kdy Bezděk oslovil nabíhajícího Došlého, a ten po kličce vybíhajícímu gólmanovi zakončil do prázdné branky - 4:0.

Druhý poločas zahájili domácí opět aktivně a Satrapa musel boxovat Bártův rohový kop zprava a v 50. minutě po Došlého akci musel vytlačit jeho střelu ze 17 metrů na roh. O pět minut později se protáhl Bárta po levé straně, na jeho centr si naskočil Dvořák, ale hlavou z 9 metrů mířil nad píseckou branku. Vzápětí musel na druhé straně míč po Kalivodově tr. kopu vyboxovat Houdek na roh. Pak domácí odvrátili Kalivodův tr. kop z úhlu z 22 metrů a protiútok tažený po levé straně Bártou skončil přihrávkou na Bezděka, jehož střelu zprava z šestnáctky stačili hosté zblokovat na roh. V 63. minutě Zatáhl hostující Sajtl míč po pravé straně, ale s jeho střelou z šestnáctky si Houdek poradil stejně, jako jeho protějšek s volejem Dvořáka, po Knakalově přihrávce, o chvíli později. Zvýšená aktivita přinesla hostům ovoce v 67. minutě, kdy Held zleva oslovil nehlídaného Kalivodu, jehož volej ze 12 metrů sice stačil Houdek tečovat, ale míči v cestě do sítě nezabránil – 4:1. Domácí odpověděli centrem Mužíka do šestnáctky Písku, kde vznikl závar, ale následný Knakalův volej zleva z 9 metrů vyrazil Satrapa na roh. Tento domácí obránce stál u druhého gólu hostů, když ukázkově při rozehrávce ‚namazal‘ Rosůlkovi, který se ocitl sám proti Houdkovi a ze 12 metrů mu nedal šanci – 4:2. Čtvrthodinu před koncem zamířil vysoko domácí Krejčí a centr Strejce zprava zachytil Satrapa. Hned po rozehrávce předvedli hosté jednu z mnoha rychlých útočných akcí, na jejímž konci byl Šlehofer, který našel Helda, ale jeho střelu z úhlu Houdek výborně reflexivně vyrazil. V této fázi zápasu se hrálo nahoru-dolů. Strejcův centr zprava přiťukl Bárta zpět Mužíkovi, ale ten volejem ze 14 metrů píseckou branku přestřelil. Na druhé straně se stejně vedlo i voleji Mašáta z 20 metrů. Deset minut před koncem po dalším Strejcově centru stačili hosté Mužíkovu střelu z 18 metrů srazit a na druhé straně po rohovém kopu zakončili hosté akci střelou vedle domažlické branky. Když si pak Satrapa poradil s Mužíkovým pokusem z 23 metrů a domácí se ubránili Heldovu rohovému kopu, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Makovičky a domácí se mohli radovat z dalších bodů.

Branky: 19. Bezděk, 33., 34. Dvořák, 45. Došlý - 67. Kalivoda, 73. Rosůlek.

Před 320 diváky řídil rozhodčí Makovička - Janíček, Cupl, ŽK: 0:1 (Satrapa).

J. Domažlice: Houdek - Knakal, Choholoušek, Matas, Pyrka - Bezděk (65. Strejc), Braun, Mužík, Bárta (81. Jarina) - Došlý (63. Krejčí), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

FC Písek: Satrapa - Motejzík (46. Holub), Andrejevič, Pivoňka, Kubiš - Zahrádka (46. Sajtl), Šlehofer, Mašát, Held - Kalivoda, Rosůlek. Trenér: Alexandr Fečo.