14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Sokol Postřekov – TJ Start Tlumačov 3:0 (2:0)

Ve 21. kole fotbalové I. B třídy se ve skupině A utkali v okresním derby na postřekovském trávníku domácí hráči Sokola se Startem Tlumačov. Podle tabulky byli jasným favoritem domácí, kteří si po výhře na půdě lídra tabulky Chodského Újezda 4:0, pojistili 3. místo a chtěli svoji formu potvrdit i před domácím publikem, proti devátému Tlumačovu. Domácí se od začátku zápasu ujali iniciativy a téměř celé utkání měli více ze hry, vytvořili si několik šancí a odměnou za to jim bylo zasloužené vítězství, když svoji roli favorita stoprocentně splnili.

Hned v úvodu si hostující brankář Mleziva poradil s tr. kopem Macha stejně, jako se střelou Vavříka o chvíli později. Tlumačovští nejprve zahrozili v 10. minutě, ale Nidl ze střední vzdálenosti Noskovu branku přestřelil. První domácí radost přišla přesně po čtvrthodině hry, kdy Královec I. vybojoval míč vedle branky, zpětnou přihrávkou našel nehlídaného Bučka a ten z 9 metrů střelou pod břevno otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později mohl domácí kanonýr slavit podruhé, ale gól mu uznán nebyl pro avizovaný ofsajd. Přesto na sebe druhý gól nenechal dlouho čekat. Když v 18. minutě napřáhl z 20 metrů domácí Závodný, míč se otřel o tlumačovského Ticháčka, který jeho dráhu změnil a Mleziva byl bezmocný – 2:0. Potom přešla hra do nezáživné pasáže, plné osobních soubojů ve středu hřiště a oba gólmani spolu s diváky se nudili.  Až ve 28. minutě zatáhl míč domácí Adamka, centrem našel Bučka, který se uvolnil, ale jeho střelu z 10 metrů stačil padající Mleziva tělem vyrazit na roh. Po půlhodině hry se pěkně uvolnil postřekovský Adamka, jeho centr ze vzduchu tečoval Tomášek, ale hostující brankář Mleziva stačil míč výborně vytlačit na roh. Ve 34. minutě se po Kočišově centru dostal ke střele Steinberger, ale z 18 metrů tlumačovskou branku přestřelil. Stejně se pak vedlo o minutu později domácímu Adamkovi. Ten pak ve 36. minutě dostal míč od Závodného, uvolnil se, ale jeho střelu z šestnáctky stačil jeden ze soupeřů srazit na roh. O tři minuty později vznikl po Vavříkově centru před Mlezivovou brankou velký závar, ale míč nakonec skončil v rukavicích tlumačovského gólmana. Ve 41. minutě zahrozili opět hosté, ale Frčka zradilo po Nidlově přihrávce zpracování míče a ten zachytil Nosek. Poté ještě nasměroval tr. kop zprava z 25 metrů vedle vzdálenější tyče domácí Adamka a na druhé straně se dostal do šance po pravé straně Čára, ale Nosek včasným vyběhnutím jeho střelu ze 12 metrů vyrazil na roh.

Úvod druhé půle měli v režii hosté a tak musel v 52. minutě zasahovat Nosek, který vyrazil Bláhovu střelu zprava z úhlu a vzápětí centr téhož hostujícího hráče srazil Královec I. na roh. V 54. minutě si našlápl hostující Nidl, ale domácí zadáci jej stačili v poslední chvíli odzbrojit a o dvě minuty později poslal tlumačovský Matěj Hruška dopředu Šota, ale jeho centr zneškodnil Nosek. Poté se opět chopili taktovky zápasu domácí a půlhodinu před koncem pronikl po levé straně Adamka, ale jeho centr směřující do branky stačil z podbřevna vytáhnout Mleziva. Vzápětí zprava nacentroval Královec II., ale Steinberger míč tečoval vedle bližší tyče. Na druhé straně napřáhl Šot, ale domácí míč zblokovali na roh. Pak se za domácí dvakrát neprosadil střelou střídající Beroušek, když první chytil Mleziva a druhá jeho branku minula. S blížícím se koncem zápasu se na hřišti objevilo více nervozity než bylo zdrávo a za protesty viděli zblízka ‚žaludské eso‘ hostující Šot a brankář Mleziva. Když se pak opět mezi tyče netrefil postřekovský Beroušek, přišla 75. minuta a do vyložené šance se dostal Královec II., ale jeho střelu z10 metrů stačil vybíhající Mleziva tělem vyrazit, míče se zmocnil opět Královec II., odcentroval zprava před tlumačovskou branku, kde vznikl závar, ve kterém se nejlépe orientoval Královec I. a střelou z 8 metrů zvýšil na 3:0. Poté zneškodnil Nosek pokus hostujícího Martina Výškarabky ze střední vzdálenosti a z protiútoku na druhé straně minul Mlezivovu svatyni Steinberger, který tečoval střelu Královce II. Hosté se několikrát dostali na dostřel Noskovy branky, ale v útoku byli bezzubí, než stačili vystřelit, vždy o míč přišli a bylo po šanci. Dvě minuty před koncem našlápl Geiger, ale tísněn Kočišem stačil vystřelit ‚kuchlem‘ jenom vedle levé Noskovy tyče. Další možnost hostů zastavil odpískaný ofsajd, ale to už Nosek stejně zachytil míč po hlavičce Forsta. V 89. minutě se ke střele z 25 metrů dostal domácí Kočiš, ale soupeřovu branku přestřelil a na druhé straně nejprve tr. kop Veselého srazili domácí na roh a v samotném závěru skončila střela Šota zprava vedle bližší Noskovy tyče.

Branky: 15. Buček, 18. Závodný, 75. Královec I.,

Rozhodčí: Petr Schwarz, ŽK: 1:2. Diváků:140.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Kočiš, Tomášek, Královec I – Adamka (61. Beroušek), Mach, Vavřík, Královec II. – Steinberger (80. Lukáš Ledvina), Buček.

Start Tlumačov: Mleziva – Bláha (73. Forst), Ticháček, Podestát, Lukáš Výškrabka (46. Šot) – Nidl (80. Veselý), Matěj Hruška, Martin Výškrabka (83. Geiger), Luboš Hruška – Frček (58. Josef Hruška), Čára.