17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - 1. FC Karlovy Vary 6:1 (3:0)

aDošlý přibalil „lázeňákům“ hattrick

Ve vloženém 34. kole České fotbalové ligy hostila ve středu na Střelnici Jiskra o záchranu bojující karlovarské „Buldoky.“ Ti v předchozím zápasu porazili jasného lídra tabulky FK Kunice přesvědčivě 3:0 a na tento úspěch chtěli karlovarští navázat i v Domažlicích. Domácí nastoupili bez viktoriánů, ale jak se ukázalo, nemělo to na jejich výkon, plný bojovnosti a nasazení vliv. Na rozdíl od předchozích zápasů však tentokrát dokázali proměnit své šance a lázeňské hosty vyprovodili vysokou porážkou. Téměř celý zápas měli domácí více ze hry, častěji ohrožovali Arkenbergovu branku a za to se vděčným divákům, doprovázejícím jejich hru častým potleskem, odměnili šesti krásnými brankami a prvním jarním domácím vítězstvím.

V úvodu zápasu se dostal ke střele zpoza šestnáctky domácí Mužík, ale Arkenbergovu branku přestřelil. Na druhé straně stačili domácí srazit Šímův centr na roh. V 5. minutě se po Knakalově centru zprava dostal u vzdálenější tyče k hlavičce Došlý, ale Arkenberg s problémy míč zkrotil. O tři minuty později se protáhl po pravé straně domažlický Bárta, jeho centr trefil ruku Hucla, ale penalta se nepískala. Na druhé straně se do zakončení dostal Šíma, ale zleva ze 20 metrů Houdkovu branku přestřelil. Ve 12. minutě napřáhl Bezděk, ale hosté jeho pokus zblokovali a na druhé straně skončil Geňův tr. kop vedle levé Houdkovy tyče. Ve 26. minutě odcentroval Bezděk zprava, ale Dvořákův volej z otočky Arkenberg vyboxoval a hosté míč odvrátili na roh. Ten rozehrál zprava Bárta, odražený míč se dostal k Braunovi a ten jej poslal volejem ze 14 metrů poprvé za záda karlovarského gólmana – 1:0. Po půlhodině hry Šíma z tr. kopu domažlickou branku přestřelil a o chvíli později se na druhé straně vytáhl Arkenberg, když vytlačil hlavičku Brauna, směřující z 9 metrů k pravé tyči, na roh. Ve 38. minutě zatáhl po pravé straně míč hostující Geňo, ale Houdek jeho střelu ze 12 metrů výborně vyrazil na roh. Když pět minut před obrátkou hosté srazili Bártův centr na roh, přišla 41. minuta, kdy po Bezděkově centru vystřelil Dvořák, trefil hostujícího Stehlíka do ruky a byl na světě pokutový kop, který s přehledem proměnil Mužík – 2:0. Minutu před poločasovým hvizdem pronikl po levé straně domácí Došlý, zpětnou přihrávkou našel Dvořáka, který míč posunul na volného Mužíka a ten volejem ze 17 metrů zamířil k levé Arkenbergově tyči – 3:0.

Aktivita domácích pokračovala i v úvodu druhého poločasu, ale po Mužíkově tr. kopu zachytil míč před nabíhajícím Knakalem hostující gólman. V 50. minutě zakončil akci hostů střelou nad Houdkovu branku Šíma a na druhé straně pálil z 23 metrů, po Mužíkově přihrávce, vedle domácí Braun. Poté se na chvíli chopili aktivity hosté a hned se jim to vyplatilo. V 54. minutě rozehrál tr. kop z 25 metrů Šíma, domácí Bauer ve vzduchu prohrál souboj s Geňem, který hlavou z 8 metrů snížil na 3:1. V 56. minutě zamířil nedůraznou střelou ze 17 metrů vedle karlovarské branky Matas a o chvíli později se při závaru před Arkenbergem, po akci Bárty, dostal ke dvěma střelám Došlý a k jedné Dvořák, ale všechny pokusy skončily na tělech hostujících zadáků. Domácí opět tahali za delší konec, ale po Dvořákově centru zprava stačil těsně před nabíhajícím Bártou odpálit míč na roh jeden z hostujících zadáků a poté skončil Mužíkův pokus zleva vedle vzdálenější Arkenbergovy tyče. Na druhé straně rozehrál Geňo tr. kop, ale míč skončil po teči jednoho z jeho spoluhráčů vedle Houdkovy svatyně. Domácí stále více dotírali na soupeřovu branku, ale „lázeňáci“ se při závaru před svou brankou ubránili, když pak Došlý vybojoval míč, pronikl po levé straně, stačil jeho střelu hostující gólman vyrazit, ale na vyražený míč nedosáhl nabíhající Dvořák. Domácí začali hosty výrazněji přehrávat ve středu hřiště, kde svým nasazením a pohybem vyhrávali většinu soubojů a využívali každé možnosti k cestě na Arkenberga. V 66. minutě zahájil své galapředstavení domažlický Došlý, když zatáhl míč po levé straně, utekl dvěma obráncům a střelou z 10 metrů překonal soupeřova brankáře – 4:1. O tři minuty později našel Mužík našlápnutého domažlického kanonýra a Došlý se zapsal podruhé do listiny střelců, když z 15 metrů zamířil k levé tyči – 5:1. Uteklo pouhých sedm minut a Došlý završil svůj čistý hattrick, když vybojoval míč, utekl hostujícím zadákům a střelou z šestnáctky zvýšil na konečných 6:1. Poté ještě mířil po Bártově centru z šestnáctky střídající Krejčí vedle soupeřovy branky a na druhé straně se neprosadili svými centry Hucl a Huška. V závěru zápasu se pak počtvrté již neprosadil Došlý, ani Braun, mířící vedle Arkenbergovy branky, v 88. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Strejc, našel Brauna, který pohotově ze 17 metrů vystřelil, ale Arkenberg jeho střelu výtečně vyrazil ke Strejcovi a následně zneškodnil i střelu tohoto domácího obránce, zprava z šestnáctky. V poslední minutě nepřekvapil Houdka hostující Šollar a s tr. kopem Šímy si domažličtí zadáci poradili, aby mohli začít oslavovat zasloužené vítězství.

Branky: 26. Braun, 41. Mužík z PK, 44. Mužík, 66., 69., 76. Došlý - 54. Geňo.

Rozhodčí: Michal Blaschke - Zdeněk Šimek, Jan Valenta, ŽK: 2:1 (Braun, Matas - Geňo), diváků 250.

J. Domažlice: Houdek - Knakal, Matas, Bauer, Pyrka - Bezděk (72. Strejc), Braun, Mužík (81. Leitl), Bárta - Dvořák (77. Krejčí), Došlý. Trenér: Stanislav Purkart.

1. FC Karl. Vary: Arkenberg - Hucl, Stehlík, Huška, Jankovský - Nerad (71. Šollar), Farmačka (46. Túma), Ivasko, Šíma - Holub, Geňo (75. Bednář). Trenér: Zdeněk Procházka.

Vok

Reakce trenéra Stanislava  Purkarta: „Klukům jsem říkal, aby hráli stejně jako s Kolínem a Převýšovem, ale aby nedělali chyby vzadu a úspěch to přinese. To se potvrdilo. Už první půli jsme se prosadili gólově třikrát, po přestávce soupeř snížil, trochu nám zatrnulo, ale přišly další tři branky. Pro Petra Došlého je hattrick povzbuzením," tvrdí kouč. "V sobotu se Jiskra představí ve Strakonicích. Bude to těžký zápas, ale venku se nám hraje dobře. Snad to potvrdíme."

„Na utkání v Domažlicích musíme co nejdříve zapomenout. Před námi je zápas v Chrudimi a rádi bychom si dovezli nějaké body," přeje si útočník Marián Geňo, jenž zaznamenal jedinou branku karlovarského týmu na hřišti Jiskry Domažlice.