17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Převýšov 3:3 (1:1)

Výsledková houpačka skončila smírně

Ve čtvrtém domácím jarním zápasu chtěla Jiskra, posílená o nové dva Viktoriány Chocholouška a Štípka vylepšit svou domácí bilanci – jeden bod ze tří zápasů. Díky nedůsledné defenzívní činnosti si po dramatickém průběhu zápasu nakonec domažličtí připsali pouhý bod, když jim remízu zachránil střídající Bezděk 12 minut před koncem. Domácí nechávali příliš mnoho prostoru u obou postranních čar a hosté těchto křídelních prostor velmi ochotně využívali ke svým rychlým výpadům, ze kterých často ohrožovali Houdkovu svatyni. Přesto, že byli domácí v první půli aktivnější, šlo se do šaten smírně. Ve druhém poločasu se aktivita přelévala z jedné strany na druhou a shodně se vyvíjelo i skóre zápasu. S remízou mohou být nakonec spokojena obě mužstva.

V úvodu zápasu stačil převýšovský brankář Zavřel zachytit míč před nabíhajícím Krejčím a v 6. minutě se po Bártově akci zleva dostal ke střele Dvořák, ale ze 12 metrů trefil jen nohu soupeřova zadáka a odražený míč sebral Zavřel. Na druhé straně zahrozil o chvíli později Kopáč, ale zpoza šestnáctky Houdkovu branku minul. Ve 13. minutě zatáhl míč domažlický Knakal, ale na jeho centr zprava o kousek nedoskočil Krejčí. O minutu později napřáhl ze 20 metrů Mužík, ale převýšovskou branku minul. V 18. minutě se po dlouhém Knakalově autovém vhazování dostal u vzdálenější tyče k míči Bárta, ale jeho střelu ze 4 metrů ve skluzu dobře reagující Zavřel vyrazil a hosté míč odpálili do pole. Poté stačili na druhé straně domácí zadáci srazit Urbancův centr na roh a vzápětí se do šance dostal domácí Knakal, když se k němu dostal Chocholouškův přetažený centr, ale jeho střelu ze 14 metrů zblokovali obránci Převýšova. Další pokus téhož domácího obránce skončil o chvilku později vedle Zavřelovy branky.  Ve 24. minutě se po pravé straně protáhl hostující Křelina, ale Houdek jeho střelu ze 14 metrů z úhlu vyrazil. Poté zastavil nadějnou akci hostů praporek pomezního, signalizující ofsajd Kopáče. Když si ve 28. minutě hosté poradili s centrem Bárty, následoval protiútok a střela Kopáče, kterou domácí srazili na roh. Ten rozehrál zprava Urbanec, Křelina hlavou přizvedl míč, který našel nehlídaného Josefa Dvořáka a ten volejem z 5 metrů poslal hosty do vedení – 0:1. Po půlhodině hry měl šanci vyrovnat Braun, ale po Mužíkově rohovém kopu hlavičkoval v dobré pozici vedle Zavřelovy branky. Domácí se tlačili do vyrovnání, ale Zavřel si poradil s centrem Mužíka i s Krejčího dobíháním na přihrávku. Když Knakal odvrátil centr hostujícího Doležala, našel ve 36. minutě Mužík krásnou přihrávkou nabíhajícího Krejčího, ale ten tváří v tvář Zavřelovi trefil ze 12 metrů jen tělo vybíhajícího gólmana a míč skončil vedle branky. Poté se převýšovští ubránili dvěma Mužíkovým rohovým kopům a jednomu trestňáku, ale když přišel druhý tr. kop, podařilo se Jiskře srovnat. Míč totiž stačil u bližší tyče hlavou přizvednout Krejčí přímo na hlavu Braunovi a ten se z malého vápna nemýlil – 1:1. Před poločasovým hvizdem stačil ještě Zavřelovu branku přestřelit volejem po Mužíkově přihrávce Braun.

I úvod druhé půle byl ve znamení domácí aktivity, ale hosté se ubránili Mužíkovu rohovému kopu stejně, jako Knakalovu centru. Ve 47. minuty byl domácí špílmachr Mužík faulován, ale sám postižený z tr. kopu Zavřelovu branku minul. V 50. minutě zatáhl po levé straně míč Bárta, postrčil jej nabíhajícímu Braunovi, ale toho zastavil v rozporu s pravidly v pokutovém území Franc a byla na světě penalta, kterou Mužík s přehledem proměnil a otočil skóre – 2:1. Agilní Mužík si vystřelil o pět minut později, ale z 18 metrů minul pravou Zavřelovu tyč a stejně se dařilo vzápětí Došlému, který po akci zleva minul z šestnáctky vzdálenější tyč převýšovské branky. Hosté kontrovali a domažličtí jen s vypětím všech sil zastavili dva jejich nebezpečné útoky. Po hodině hry se po pravé straně protáhl hostující Franc, našel volného Křelinu, ale jeho střelu ze 12 metrů Houdek výborně vyrazil, míč se dostal zpět ke Křelinovi, ale i jeho hlavičku Houdek vyboxoval. Domácí zadáci si z toho ponaučení nevzali a tak vzápětí zatáhl za záchrannou brzdu vracející se Bárta, který v poslední chvíli zmařil rodící se šanci Petříkovi. Hosté byli v této fázi hry ‚na koni‘ a řádně větrali najednou děravou domácí obranu, takže gól visel ve vzduchu. V 66. minutě ještě Houdek zneškodnil Špidlenův volej ze 14 metrů po Francově přihrávce, ale o dvě minuty později když Doležal vyslal kolmici na Petříka, bylo vymalováno, protože ten se ocitl sám proti domažlickému gólmanovi a střelou z 10 metrů srovnal na 2:2. Domácí však zbraně nesložili, ale ze dvou jejich nebezpečných útoků nezapršelo. Hrálo se nahoru-dolů, Jan Dvořák minul z 25 metrů Houdkovu branku a v 75. minutě se Kopáč dostal do dobré pozice, jeho střelu zprava z šestnáctky však Houdek vyrazil k Urbancovi a stejně tak vyrazil i jeho střelu z úhlu z 8 metrů. Bídu domácí obrany potrestal o dvě minuty později Jan Dvořák, který si nehlídán naskočil na tr. kop Urbance a hlavou ze 7 metrů opět otočil skóre – 2:3. Domácí vrhli vše do útoku a po akci Bárty se hlavou z 10 metrů prosadil po minutě Bezděk – 3:3. Poté bylo ještě rušno před oběma brankami, ale Doležal na jedné a Knakal s Dvořákem na druhé straně soupeřovy branky minuli a tak se soupeři rozešli smírně.

Branky: 41. Braun, 50. Mužík PK, 78. Bezděk - 29. Dvořák Josef, 68. Petřík, 77. Dvořák Jan. Rozhodčí: Karel Henych, AR1: Vladimír Melničuk, AR2: Pavel Pešek. ŽK: 1:1 (Braun - Urbanec). Diváků: 320.

Jiskra Domažlice: Houdek - Knakal, Chocholoušek, Bauer, Mandous (41. Došlý) - Štípek (80. Leitl), Braun, Mužík, Bárta - Dvořák, Krejčí (69. Bezděk). Trenér: Stanislav Purkart.

SK Převýšov: Zavřel - Franc, Novák Jakub, Černý, Špidlen - Doležal (88. Hečko), Dvořák Josef (46. Novák Pavel), Dvořák Jan, Urbanec - Křelina (61. Petřík), Kopáč. Trenér: Jan Kraus.