Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALI. B řída: S. Postřekov - Merklín 5:1 (1:1)

V nedělním utkání 19. kola fotbalové I. B třídy, se ve skupině A utkal favorizovaný Sokol Postřekov (3. místo) s dvanáctým Merklínem a diváci si přišli na své, neboť viděli šest branek a z toho pět jich lovil ze sítě hostující brankář Bacík. Zápas byl ovlivněn nedisciplinovaností hostů, kteří často diskutovali s rozhodčím a doplatil na to už ve 36. minutě Šobr, který za protesty uviděl druhou žlutou a šel zkontrolovat teplotu vody do sprch. Hostům pak o deseti docházeli síly, v závěru zápasu je domácí dostali pod tlak a nakonec je vyprovodili čtyřbrankovým rozdílem.

Ve vyrovnané úvodní desetiminutovce nejprve zaměstnali domácí gólmana Bacíka a na druhé straně skončila tečovaná střela mimo Noskovu branku. V 5. minutě měl starosti s Machovou střelou merklínský brankář, ale míč nakonec dostal pod kontrolu. O tři minuty později se na druhé straně prodral do šestnáctky Hrádek, ale jeho střelu z úhlu Nosek vyrazil na roh, po jehož rozehrání se ve skrumáži dostal míč Liškovi, jehož pohotovou střelu z 10 metrů však stačil z brankové čáry odvrátit domácí Kočiš. V 11. minutě stačil merklínský gólman vyrazit na roh Machův tr. kop, ale o minutu později se již mohli domácí radovat, když si na Machův centr zleva naskočil nehlídaný Tomášek a hlavou z 8 metrů zavěsil – 1:0. Domácí postupně přebírali mírnou iniciativu, ale závar po akci Závodného skončil útočným faulem domácích, a když vzápětí stačil Steinberger obhodit vybíhajícího Bacíka, míč směřující do opuštěné branky odkopl jeden z hostujících zadáků. Na druhé straně se vysokou střelou prezentoval Kubát. O chvíli později napřáhl dvakrát agilní Mach, ale první střelu zneškodnil Bacík a druhá jeho svatyni minula. Stejně dopadl i pokus Bučka ve 22. minutě a střelu téhož hráče o chvilku později hosté zblokovali na roh. Po jeho rozehrání se k hlavičce dostal Kočiš, ale z malého vápna trefil jen hradbu těl u pravé Bacíkovy tyče a hosté míč odklidili k Berouškovi, jehož volej z 20 metrů merklínskou branku minul. Ve 26. minutě se ke střele dostal domácí Adamka, brankář Bacík míč vyrazil ke Steinbergerovi a i jeho střelu z 8 metrů stačil tělem vytlačit na roh. Úspěšný zákrok si pak připsal i ve 28. minutě, kdy vyrazil Machovu bombu ze 20 metrů. Deset minut před obrátkou zatáhl míč domácí Vavřík, našel volného Bučka, ten se uvolnil, ale i jeho střelu z šestnáctky Bacík vytlačil na roh. Domácí byli v „laufu“, na merklínskou branku se valil jeden útok za druhým, ale v závěru poločasu hosté vystrčili růžky, když se nejprve po Hrádkově vysunutí dostal do šance Voráček, ale Nosek výborně jeho střelu z úhlu pádem pod nohy vyrazil na roh a o chvíli později musel domácí gólman před týmž hráčem upálit míč do zámezí. Těsně před poločasovým hvizdem si na odkop merklínského Daniela Kříže naběhl Hrádek, Královec měl k míči daleko a tak se ocitl sám proti Noskovi a střelou z 15 metrů srovnal na 1:1.

Ve druhém poločasu se hra nezměnila, domácí byli o poznání aktivnější a neustále se tlačili do zakončení, zatímco hosté s ubývajícími silami útočili stále sporadičtěji. V 51. minutě však mohli jít merklínští do vedení, když Kočišovu kličku vystihl Hrádek a postupoval sám na Noska, ale tentokrát tutovku zazdil střelou ze 14 metrů do boční sítě. Domácí kontrovali, ale Steinbergrova střela skončila v Bacíkově náruči a v 55. minutě po Závodného centru zprava usměrnil volejem míč mimo branku Adamka. Ten o dvě minuty později zatáhl míč, našel Steinbergera, ale s jeho zakončením si Bacík poradil. Poté se Adamka prezentoval vysokou střelou ze 17 metrů, ale po hodině hry to již „klaplo.“ Královec zatáhl míč po levé straně, na přetažený centr ve sprintu naskočil Steinberger a hlavou z 8 metrů poslal domácí do vedení – 2:1. Na druhé straně našel Wild nabíhajícího Hrádka, ten se uvolnil, ale z šestnáctky zamířil vedle pravé Noskovy tyče. V 65. minutě našel postřekovský Mach volného Bučka ten z 15 metrů vystřelil, Bacík míč zblokoval a ten pak s problémy z brankové čáry odkopl Werner Kříž. V 70. minutě byl na hranici šestnáctky faulován pronikající Buček, tr. kop rozehrál domácí Adamka tak šikovně, že překvapený Bacík jen přihlížel, jak míč skončil u jeho pravé tyče – 3:1. O pouhé dvě minuty později vnikl nestor Buček do šestnáctky Merklína, byl opět faulován a z nařízeného pokutového kopu zvýšil brankář Nosek na 4:1. Čtvrthodinu před koncem se uvolnil domácí Adamka, jeho střelu z 12 metrů Bacík vyrazil k Vavříkovi, stejně tak vyrazil i jeho pokus z 10 metrů, míč se dostal k Závodnému a jeho střela z těžkého úhlu trefila jen těla soupeřů u bližší tyče a merklínští se ubránili. V 78. minutě se právem hosté zlobili na rozhodčího Majerčíka, který nenechal výhodu, když se Hrádek ocitl ve vyložené pozici a odpískal předchozí faul domácích. Deset minut před koncem našel Steinberger volného Bučka, ten přistrčil míč Vavříkovi, ale jeho volej minul levou Bacíkovu tyč. Když pak Machova Bomba skončila na tělě jednoho z merklínských zadáků, přišla 88. minuta, kdy Cibulka našel volného Kreuze, ten se vyhnul vybíhajícímu obránci i brankáři a střelou ze 14 metrů do dokryté branky stanovil konečný účet na 5:1. V závěru zápasu po Závodného chybě založili hosté rychlý protiútok, na jehož konci byl Voráček, ale Nosek jeho střelu zprava z šestnáctky vyrazil na roh. Poté si se dvěma centry merklínských domácí poradili a mohli jít slavit zasloužené tři body.

Branky: 12. Tomášek, 60. Steinberger, 70. Adamka, 72. Nosek z PK, 88. Kreuz – 44. Hrádek. Rozhodčí Majerčík, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (36. Šobr),  150 diváků.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Tomášek, Kočiš, Královec – Adamka (85. Cibulka), Mach, Vavřík, Beroušek – Steinberger (82. Ledvina), Buček (80. Kreuz).

Merklín: Bacík – W. Kříž (76. Velek), Jindra, D. Kříž – Voráček, Liška M. (33. Tichota), Liška J., Kubát,  Wild, Šobr – Hrádek.

Detail [›]
Postřekov-Merklín 01
Detail [›]
Postřekov-Merklín 02
Detail [›]
Postřekov-Merklín 03
Detail [›]
Postřekov-Merklín 04
Detail [›]
Postřekov-Merklín 05
Detail [›]
Postřekov-Merklín 06
Detail [›]
Postřekov-Merklín 07
Detail [›]
Postřekov-Merklín 08
Detail [›]
Postřekov-Merklín 09
Detail [›]
Postřekov-Merklín 10
Detail [›]
Postřekov-Merklín 11
Detail [›]
Postřekov-Merklín 12
Detail [›]
Postřekov-Merklín 13
Detail [›]
Postřekov-Merklín 14
Detail [›]
Postřekov-Merklín 15
Detail [›]
Postřekov-Merklín 16
Detail [›]
Postřekov-Merklín 17
Detail [›]
Postřekov-Merklín 18
Detail [›]
Postřekov-Merklín 19
Detail [›]
Postřekov-Merklín 20
Detail [›]
Postřekov-Merklín 21
Detail [›]
Postřekov-Merklín 22
Detail [›]
Postřekov-Merklín 23
Detail [›]
Postřekov-Merklín 24
Detail [›]
Postřekov-Merklín 25
Detail [›]
Postřekov-Merklín 26
Detail [›]
Postřekov-Merklín 27
Detail [›]
Postřekov-Merklín 28
Detail [›]
Postřekov-Merklín 29
Detail [›]
Postřekov-Merklín 30
Detail [›]
Postřekov-Merklín 31
Detail [›]
Postřekov-Merklín 32
Detail [›]
Postřekov-Merklín 33
Detail [›]
Postřekov-Merklín 34
Detail [›]
Postřekov-Merklín 35
Detail [›]
Postřekov-Merklín 36
Detail [›]
Postřekov-Merklín 37
Detail [›]
Postřekov-Merklín 38
Detail [›]
Postřekov-Merklín 39
Detail [›]
Postřekov-Merklín 40
Detail [›]
Postřekov-Merklín 41
Detail [›]
Postřekov-Merklín 42
Detail [›]
Postřekov-Merklín 43
Detail [›]
Postřekov-Merklín 44
Detail [›]
Postřekov-Merklín 45
Detail [›]
Postřekov-Merklín 46
Detail [›]
Postřekov-Merklín 47
Detail [›]
Postřekov-Merklín 48
Detail [›]
Postřekov-Merklín 49
Detail [›]
Postřekov-Merklín 50