11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice – FK Kolín 1:2 (0:0)

Ve třetím jarním domácím vystoupení dovršili hráči Jiskry výsledkovou bídu, když opět nedosáhli ani na bod a doma si tak ze tří zápasů připsali pouhý bod za remízu se Zápy. Již podruhé ztratili slibně rozehraný zápas, což svědčí o nezvládnuté taktice a opět hráči zahodili několik příležitostí, ze kterých prostě musejí góly dávat, nechtějí-li aby byl bodový půst častější. V základní sestavě dal trenér překvapivě přednost na místě pravého obránce záložníku Matasovi, který s tímto postem měl značné problémy, zatímco klasický pravý obránce Pyrka seděl na lavičce a když už střídal, hrál pravého záložníka…

Ve vyrovnaném prvním poločasu měl dvakrát velkou šanci skórovat Bauer a nepřesný rozhodčí Moník přehlédl hru rukou hostů ve svém v pokutovém území. Na druhé straně několikrát nebezpečně po levé straně zahrozili i hosté, ale gólu se diváci nedočkali. Ten přišel hned v úvodu druhého dějství po dorážce Krejčího. Hosté hrozící rychlými a nebezpečnými protiútoky srovnali v 66. minutě Štočkem a hřebík do domácí rakve zatloukl sedm minut před koncem Rozsíval. V závěrečné herní křeči se pak neujalo několik domácích pokusů a tak body cestovaly do Kolína.

V úvodu zápasu domácí odvrátili centr Nešpora a s jeho následným tr. kopem si poradil Houdek. Na druhé straně Matasův centr hosté odvrátili a další centr Došlého srazili na roh. V 9. minutě poslal dopředu Došlý nabíhajícího Krejčího, ale hostující zadák mu stačil skluzem míč vypíchnout na roh. První velkou šanci měli domácí po Mandousově rohovém kopu, kdy míč po několika hlavičkách skončil u vzdálenější tyče, kde jej osamocený Bauer poslal volejem z hranice malého vápna nad Čižinského branku. V 18. minutě zatáhl míč po levé straně domažlický Bárta, dal jej ‚pod sebe‘ na nabíhajícího Brauna, ale jeho bomba z 18 metrů o kousek minula levou kolínskou tyč. Hosté kontrovali v 27. minutě, ale Čapkův centr zachytil Houdek a střelu Nešpora zleva srazili domácí na roh. Právě svoji levou stranu využívali kolínští opakovaně pro svoje ofenzívní akce a Houdkovi odtud hrozilo časté nebezpečí, neboť místo po útočícím Matasovi zůstávalo prázdné. Po půlhodině hry nejprve hosté srazili na roh Došlého centr a vzápětí se po levé straně dvakrát prodral aktivní Michálek, ale první střelu srazili domácí a druhý pokus zneškodnil Houdek. Ve 32. minutě trefil při tr. kopu z 25 metrů domažlický Mandous zeď hostujících hráčů a o chvíli později zachytil Došlého centr Čižinský. Ve 38. minutě využil ‚průchoďáku‘ na pravé straně domácí obrany Michálek, ale akci zakončil střelou nad Houdkovu branku. Vzápětí z téže strany napřáhl Štoček a Houdek předvedl výborný zákrok, když jeho střelu zneškodnil. Závěr poločasu patřil kolínským, ale průnik Bočka, tentokrát po pravé straně skončil střelou vedle bližší tyče.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. Běžela 47. minuta, když se po levé straně prodral Bárta, jeho střelu ze 17 metrů stačil Čižinský vyrazit, ale nabíhající a tísněný Krejčí poslal míč volejem z 10 metrů do odkryté branky – 1:0. Domácí byli na koni, a když aktivní Bárta opět pronikl po levé straně a dal míč nabíhajícímu Došlému, byla na světě další velká šance, ale nedůraznou střelu domácího útočníka stačil vybíhající Čižinský tečovat a míč se dokutálel kousek vedle vzdálenější tyče. Následně rozehraný roh stačil kolínský brankář vyboxovat a hosté pak míč odvrátili na další roh. Poté se na chvíli aktivity chopili hosté. V 58. minutě museli po Čapkově centru odvracet míč domácí zadáci a o minutu později se opět po levé straně prodral hostující Michálek, ale jeho střelu z 18 metrů Houdek kryl. Po nevydařeném domácím autovém vhazování založili kolínští rychlý protiútok, ale závěrečný centr Michálka skončil v Houdkových rukavicích. Na druhé straně se v další velmi dobré příležitosti ocitl Mužík, ale volejem z 15 metrů kolínskou branku přestřelil. Hosté se dočkali vyrovnání v 66. minutě, kdy si s dezorientovanou domácí obranou nejprve pohrál střídající Rozsíval, aby nabídl gólovou pozici Štočkovi, který ze 14 metrů nezaváhal – 1:1. Domácí kontrovali o dvě minuty později, když nejprve Došlý zakončil svoji akci střelou zpoza šestnáctky nad soupeřovu branku a o minutu později se po Mužíkově tr. kopu míč odrazil k Mandousovi, ale ten volejem z šestnáctky trefil jen tělo soupeřova zadáka. V 73. minutě zatáhl Mandous míč po levé straně, ale jeho centr srazili hosté na roh. Čtvrthodinu před koncem se uvolnil na levé straně domácí Bárta, předložil zpětnou přihrávkou míč Krejčímu, ale jeho bombu stačili hosté srazit. Z protiútoku pak na druhé straně domácí odvrátili střelu Bočka, z 18 metrů, zleva. Svůj účel nesplnil ani centr kolínského Nešpora a tak měli blízko k brance domácí. V 77. minutě totiž pronikl po levé straně Mužík, jeho centr stačil Čižinský vyrazit jen k Braunovi, ten míč okamžitě z 10 metrů napálil, ale trefil tělo soupeře, míč se odrazil ke Krejčímu a i jeho volej ze 14 metrů skončil na těle bránícího kolínského hráče. V 80. minutě prošel opět po levé straně hostující Michálek, ale jeho centr domácí srazili na roh. Pak se projevilo kvalitní střídání hostujícího trenéra Veselého, neboť střídající hráči rozhodli o všech bodech pro Kolín. O tři minuty později totiž zatáhl míč, tentokrát po pravé straně R. Biško, křížnou přihrávkou našel volného Rozsívala, který ze 14 metrů nedal Houdkovi šanci – 1:2. V závěru zápasu měl ještě možnost skórovat domácí Bauer, ale hlavou z 10 metrů jen pohladil břevno Čižinského branky. Když pak na jedné straně po rychlé akci přestřelil zprava Houdkovu branku hostující Rozsíval a na druhé straně se totéž podařilo Mužíkovi, ozvala se píšťalka sudího Moníka, oznamující konec zápasu a hosté se mohli radovat.

Branky: 47. Krejčí – 66. Štoček, 83. Rozsíval. Rozhodčí: Moník. ŽK: 0:2 - Jelínek, Rozsíval. 200 diváků.

J. Domažlice: Houdek – Matas, Libotovský, Bauer, Mandous – Jarina (46. Pyrka), Braun, Mužík, Bárta – Došlý, Krejčí (79. Bezděk). Trenér: Purkart.

FK Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Michálek (65. Šťastný), Sedláček, Stejskal (81. R. Biško), Boček – Štoček, Jelínek (65. Rozsíval). Trenér: Veselý.

Zápas zhodnotil trenér hostů Roman Veselý takto: "Chtěli jsme odčinit porážku z podzimu, kdy jsme doma s Jiskrou prohráli 1:3. Z toho utkání jsme se poučili zejména ze standartních situací, které v domažlickém provedení jsou velice nebezpečné, ale dnes jsme je uhlídali. Na začátku 2. poločasu jsme inkasovali z rychlého protiútoku, naštěstí potom se hra vyrovnala a nám pomohlo střídání, kdy Rozsíval obrovsky oživil hru a byl tím hráčem, který dokázal rozhodnout. Na druhé straně také Jiskra měla šance, ale neproměnila je, my ano a proto vzniknul tento výsledek. Zpočátku to bylo opatrnější utkání, oba týmy si byly vědomy své síly a čekalo se, kdo dá první gól, po něm se hra otevřela a už byl zápas mnohem rušnější. Musím svým hráčům poděkovat, že dokázali obrátit nepříznivý vývoj a zápas dotáhli do vítězného konce."  Převzato z webu FK Kolín.