17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sokol Postřekov – Sokol Lhota 1:0 (1:0)

Nosek vychytal tři body

Umístění obou mužstev v těsném sousedství v horní polovině tabulky, kdy hosté měli o dva body více, slibovalo zajímavý souboj. Lhotu předcházela pověst velmi kvalitního mužstva, v němž mnozí hráči mají zkušenosti z vyšších soutěží, které produkuje pohledný útočný fotbal, zatímco pro postřekovské hovořilo domácí prostředí.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří hrozili rychlými křídelními akcemi a domácí několikrát hasili požár před Noskem odkopem až v poslední chvíli. Po čtvrthodině se hra vyrovnala, ale přestože byli hosté v útoku nebezpečnější, radovali se po překvapivé akci Bučka domácí. V závěru poločasu se opět aktivity chopili hosté, ale domácí defenzíva i díky Noskovi svůj náskok uhájila. V úvodu druhé půle jsme byli svědky vyrovnané hry v poli, ale s přibývajícími minutami o sobě dávali stále více vědět hosté, kteří v závěru zápasu zatlačili domácí do hluboké defenzívy. Co však prošlo přetíženou obranou domácích, zneškodnil, někdy i se štěstím, výborný brankář Nosek a tak postřekovští bojovností a nasazením vydřeli tři body s fotbalovějším a hráčsky kvalitnějším soupeřem.

Po úvodním oťukávání se k první střele dostal hostující Veverka, ale Noskovu branku přestřelil a o chvíli později jen o kousek minul levou tyč domácího gólmana Kohout. Ve 12. minutě trefil lhotský Veverka jen tělo svého spoluhráče, poté se hra přestěhovala do středu hřiště. V 19. minutě vyrobili hosté chybu v rozehrávce, míč se dostal k domácímu Bučkovi, který svoji akci zakončil střelou zleva z šestnáctky, a ta skončila u vzdálenější tyče – 1:0. Hosté se stále tlačili před Noska, ale s tr. kopem Veverky, stejně jako se střelou Kohouta, či s centrem Černého si domácí defenzíva poradila. Domácí zadáci vyřešili i velký závar před svojí brankou po Černého tr. kopu a oddechli si když vzápětí po centru Michaela Křížka trefil vlastní ruku v pokutovém území Kočiš, a rozhodčí Petržilka na to nereagoval. Po půlhodině hry se domácí ubránili při dalším závaru a následně Nosek vyboxoval Kohoutův tr. kop ze 25 metrů. Dvě minuty před obrátkou se do vyložené šance po vysunutí Bučkem dostal domácí Steinberger, ale zleva z 15 metrů pálil nad Böhmovu branku. Na druhé straně skluzem „upálil“ míč z nohy hostujícího Davida Křížka v poslední chvíli Závodný a vzápětí akce Bučka na druhé straně skončila jeho útočným faulem.

Ve vyrovnaném úvodu druhé půle nejprve nestačil střílený Bučkův centr zprava nikdo usměrnit a z protiútoku poslal lhotský Černý do tutovky Michaela Křížka, který se ocitl sám proti Noskovi, ale domácí gólman výborně reflexivně nohou jeho střelu z 15 metrů vykopl. V 50. minutě po Veverkově tr. kopu zprava hostující Nejdl stačil u vzdálenější tyče usměrnit míč jen vedle pravé Noskovy tyče. Když pak domácí odvrátili Kohoutův tr. kop dostali se ke slovu domácí, ale jejich dvě akce skončily nepřesnými centry, které hosté odvrátili. Technicky a rychlostně dobře vybavení hosté větrali domácí obranu, která odolávala někdy jen se štěstím a svůj tlak pomalu stupňovali. V 62. minutě rozehrál rohový kop Veverka, míč se odrazil ke Kotrnochovi, jehož nedůrazný volej z malého vápna stačil Nosek vyrazit na roh. Po jeho rozehrání vznikl před Noskem velký závar, ve kterém se hosté dostali ke dvěma střelám, ale pokaždé trefili jen domácí zadáky. V 68. minutě poslal lhotský Kohout do vyložené šance Černého, ale ten ze 12 metrů trefil jen tělo výborně vybíhajícího Noska, od něhož skončil míč vedle branky. Poté domácí obrana ubránila branku při velkém závaru před Noskem. Dvacet minut před koncem na druhé straně vyboxoval Böhm Adamkův tr. kop, aby v 72. minutě pronikl po pravé straně hostující David Křížek, ale tutovka skončila opět na Noskovi, který jeho střelu z šestnáctky nadvakrát zneškodnil. Poté na jedné straně minul domácí branku Kohout a na straně druhé srazili hosté Vavříkův centr na roh. Deset minut před koncem vybojoval za šestnáctkou míč hostující Fidler, ale jeho střelu z 15 metrů Nosek vyrazil a domácí zadáci míč uklidili. Drtivý tlak hostů vyústil ve tři rohové kopy, ale ze žádného neudeřilo. S blížícím se koncem zápasu narůstalo na hřišti napětí a rozhodčí rozdával žluté karty jako o mariáši. Domácí urputně bránili výsledek, což jim nakonec vyšlo a tak si připsali tři body.

Sokol Postřekov: Nosek – Závodný, Tomášek, Kočiš, Královec – Adamka, Mach, Vavřík, Polák (39. Lukáš Ledvina) – Steinberger, Buček (89. Václavovic).

Sokol Lhota: Böhm – Hackr, Javůrek, Veverka – Černý, Rohrer (70. Cink), Kohout, Nejdl, Kotrnoch (80. Humeník) -  Michael Křížek (70. Fidler), David Křížek.

Rozhodčí Petržilka, ŽK: 4:5, diváků 180.