10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Memoriál Josefa Šerlovského vyhrál Tatran Chodov.

Letošní ročník tradičního postřekovského turnaje vyhráli hráči Tatranu Chodov, kteří ve finále porazili B mužstvo Jiskry Domažlice 3:1. V souboji o třetí místo zvítězili domácí borci, kteří porazili Klenčí 4:0.

Chodov obhájil prvenství.

Zdeněk Mifek

V sobotních zápa­sech postřekovského memori­álu Josefa Šerlovského se roz­hodlo o tom, kdo si v neděli za­hraje o celkové prvenství.
Stejně jako v loňském roce se utkal Chodov s Domažlicemi. První tým Jiskry, který v so­botu porazil Klenčí 6:1, nahra­dila rezerva. Chodov, obhájce loňského prvenství, postoupil do finále díky vítězství nad Sokolem Postřekov 2:0.

Chodov - Domažlice B   3:1 (2:0)
Úvodní minuty finálového zápasu patřily Tatranu, který měl častěji míč na svých ko­pačkách. Již v 9. minutě se hráči Chodova radovali z prv­ního gólu, když důrazný Jan Pfeifer skluzem ve skrumáži před brankou Domažlic do­pravil míč do sítě -1:0. Jiskra se snažila o rychlé protiútoky, ale její fotbalisté nedokázali přesně zakončit a v několika případech Chodov podržel výbornými zákroky gólman Jan Holar. Ve 20. minutě vybojoval Petr Holar míč ve středu hřiště, vy­slal Jana Kapice, který sám proti Kohelovi nezaváhal a zvýšil vedení-2:0.
Chodov kontroloval hru a pokusy Domažlic o snížení do­kázal vždy včas zastavit, a tak se diváci v prvním poločase fi­nálového zápasu další branky nedočkali.
Ve druhém poločase se hra srovnala, Domažličané svého soupeře zatlačili. Ten ale do­kázal využívat otevřené obra­ny Jiskry. Po deseti minutách hry ve druhé půli poslal míč do sítě Kobes, ale branka pro předchozí ofsajd neplatila.
V 65. minutě se po rozehrání standardní situace dostal od­ražený míč k Fischerovi, který krásnou střelou z wolejé z 18 metrů nedal Kohelovi šanci - 3:0. Stejný hráč pak ještě na­střelil tyč. V 80. minutě se prosadili i Domažličané, když na 3:1 sni­žoval Forst. O několik oka­mžiků později byli blízko ke kontaktnímu gólu, ale v záva­ru před brankou nedokázali prostřelit chodovskou obranu.
Do konce zápasu si Jiskra vytvořila ještě několik vylože­ných šancí, které ale nedoká­zala proměnit, a tak po utkání převzal cenu pro vítěze kapi tán Tatranu Chodov, kterým bude v příští sezoně Petr Ho­lar.
Chodov: Jan Holar - Smazal, Miroslav Holar, Kuboušek, Ji­ří Kapic - Pfeifer, Petr Holar, Paidar, Jan Kapic - Kurek a Fischer. Střídali Staviarský, Kobes a Vaněk.
Domažlice: Kohel - Dufek, Malý, Baar, Berka - V. Čech, Bočan, Paluch, Brichcín - For­st a Beneš. Střídali: Karas, Ši­movič a Koza.

V souboji o třetí místo se na postřekovském memoriálu utkala dvě muž­stva I. B třídy, která se potkají ve druhém kole soutěže, do­mácí Sokol a Klenčí. I když tomu úvod zápasu nenasvěd­čoval, Postřekov nakonec vy­soko vyhrál.
Postřekov- Klenčí 4:0 (0:0)
V prvním poločase měli ví­ce ze hry Klenečtí, ale vytvoři­li si jen jednu vážnou příleži­tost, kdy šel ve 25. minutě Hromník na Noska, který ale domácí tým reflexivním zá­krokem podržel. Na druhé straně se před závěrem první půle na Sokola řítil Pavel Vá­chal, ale klenečský gólman mu stačil míč vypíchnout, při­čemž se zranil a musel střídat.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a již po pěti minutách se po chybě obrany hostů dostal k míči Bu­ček, jehož střelu brankář Ve­ber vyrazil k volnému Pavlu Váchalovi, který poslal Po­střekov do vedení-1:0. V 55. minutě udělali kleneč­tí obránci další velkou chybu a nedorozumění s gólmanem využil Buček a zvýšil na 2:0.
V této fázi zápasu měl Po­střekov převahu a hosté se z tlaku nedokázali vymanit. Třetí gól Postřekova a svůj druhý v zápase přidal čtvrt hodiny před koncem zápasu Pavel Váchal, který po závaru před brankou nekompromisně napálil míč pod břevno - 3:0.
Pár minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Kopejtka se fanoušci domácího Sokola radovali počtvrté, když si cen­tr Bučka z pravé strany srazili Klenečtí do vlastní sítě - 4:0.
Pořadí se tedy oproti loň­skému roku nezměnilo. Za ví­tězným Chodovem a druhou Jiskrou skončil třetí Postře­kov a čtvrté Klenčí.
Postřekov: Nosek - Vyskot, Janeček, Malzer, Strasser - Královec, Martin Beroušek, Cibulka, Jasan-Pavel Váchal a Buček. Střídali Pareský, Jos. Váchal, Ment, Petr Beroušek.
Klenčí: Sokol - Osvald, Psutka, Z. Mifek, Jan Čech - Černý, Jaroslav Řezníček, Hu­la, Vejmelka - Toth a Tomáš Hromník. Střídali Veber, Po­lonyi, Jan Ledvina.