11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice – FK Králův Dvůr 3:4 (2:3)

Ve druhém domácím zápasu, kterým byla dohrávka 19. kola, hostili domažličtí fotbalisté zatím 16. celek tabulky z Králova Dvora. ‚Cábelíci‘, jak se královédvorským říká, sehráli na jaře teprve dvě utkání. Nejprve uhráli domácí bezbrankovu remízu se Zápy, poté měli dvě utkání pro nevyhovující terén odložená a ve 21. kole prohráli v Kolíně 6:1 ve stejné sestavě, která přijela i do Domažlic. Střelecká bilance Jiskry byla jen o jednu branku lepší, ale pouhé dva body ze tří zápasů také o oslnivé formě nehovořily. Očekával se proto tuhý boj, ve kterém byli favoritem jednoznačně domácí. Ti však tuto svoji roli nezvládli a díky naprosto nesourodé obraně, která často nechávala Houdka na holičkách, inkasovali laciné branky, již podruhé na jaře vyfasovali ostudnou ‚čtyřku‘ a ve výborně rozehraném utkání skončili nakonec bez bodu.

Trenér Purkat neměl k dispozici stopera Knakala, který laboruje se zraněním a nevyužil ani Došlého, který sice na stadionu přítomen byl, ale na soupisce se neobjevil. Jak velká bude absence těchto dvou hráčů, ukázal až samotný zápas, kdy obrana chvílemi doslova ‚hořela‘ a v útoku chyběla dravost a přímočarost druhého hrotového hráče.

Jiskra byla v prvním poločasu aktivnější, hrála častěji před brankou soupeře, zatímco ‚cábelíci‘ po dvou inkasovaných gólech přidali na důrazu a třemi lacinými góly otočili skóre. Ve druhém dějství se hrál vyrovnaný fotbal, ale hosté chvílemi dostávali domažlickou defenzívu pod tlak a Houdek musel několikrát předvést své umění. Závěrečný tlak domácích byl pak už svázán nervozitou, nepřesností a narážel na dobře organizovanou královodvorskou obranu, takže výsledkem byl pouze kontaktní gól, který na body nestačil.

Hned v úvodní minutě napřáhl z 18 metrů Mužík a jen těsně přestřelil branku hostujícího Michni. Ve 4. minutě se po Bártově akci zleva dostal ke střele otočkou z 12 metrů domácí Dvořák, ale trefil jednoho ze soupeřů a odražený míč pak napálil z 20 metrů vysoko nad branku Pyrka. O dvě minuty později rozehrál Mužík tr. kop, ve skrumáži se míč odrazil k Dvořákovi a ten střelou z 12 metrů rozvlnil královédvorskou síť – 1:0. Hosté o sobě dali poprvé vědět v 8. minutě, kdy se po druhém rohovém kopu míč odrazil k Toporčákovi, který jej volejem z 18 metrů poslal vedle levé Houdkovy tyče. O dvě minuty později měli šanci domácí, když nejprve průnik po levé straně zakončil Matas střelou z šestnáctky, kterou stačil Michňa vyrazit k Mandulovi a jeho pokus odkopl na brankové čáře jeden z hostujícíh zadáků. Po čtvrthodině hry si po akci Jariny poradil se střelou Bárty královédvorský gólman stejně, jako s následným Mužíkovým tr. kopem. Nepřekvapil jej ani Matasův volej z 18 metrů po Mandulově akci, ale musel kapitulovat ve 21. minutě, kdy zahrál domažlický Mužík rohový kop, míč hlavou prodloužil Dvořák na Matase, který jej zblízka sklepl do branky – 2:0. V tuto chvíli se zdálo být rozhodnuto, protože Jiskra byla mnohem aktivnější a soupeřovi hráči se začali navíc hádat. Ve 24. minutě pronikl po levé straně domácí Bárta, centrem našel volného Jarinu, ale ten se střelou nepatrně zaváhal a hosté stačili jeho pokus ze 17 metrů srazit. Ve 27. minutě prošel pravou stranou domácí obrany Zajac, který svojí rychlostí dělal zadákům neustálé problémy a zleva z 15 metrů prostřelil Houdka – 2:1. Domácí měli velkou šanci zvýšit náskok ve 22. minutě, kdy Mužíkova střela z 22 metrů zatřásla Michňovým břevnem a nedůrazný Jarina namísto hlavičky z 5 metrů do odkryté branky uhnul před vybíhajícím brankářem. Po půlhodině hry našel zpětnou přihrávkou Bárta nabíhajícího Mužíka, ale jeho volej z 18 metrů jen těsně minul levou královodvorskou tyč. Když pak Mandous z tr. kopu přestřelil Michňovu branku a na druhé straně vytlačil Novákův pokus zleva Houdek na roh, přišla 40. minuta, ve které rozehrál hostující Novák tr. kop, brankář Houdek míč neudržel a ten dopravil do odkryté branky Paprčiak – 2:2. Domácí kontrovali střelami Mužíka a Manduly z 23 metrů, ale obě trefily dobře bránící hostující zadáky. Když už se zdálo, že se do kabin půjde smírně, pronikl po levé straně do pokutového území Jiskry Toporčák, Růžička jej zastavil pouze za cenu faulu a přišla penalta. Míč si postavil Paprčiak, Houdek sice jeho umístěnou střelu vyrazil, ale domácí jen přihlíželi, jak míč do jejich sítě nasměroval Zajac – 2:3.

Ve druhém poločasu hosté hru vyrovnali a zahrozili střelou Toporčáka, po akci Zajace, která jen těsně přelétla domažlickou svatyni. Ve 48. minutě se po akci Dvořáka dostal do zakončení domácí Jarina, ale Michňa byl na místě. O minutu později nacentroval Mandula na Mužíka, ale ten volejem míč netrefil. V 51. minutě se domácí dožadovali penalty za zákrok na pronikajícího Mužíka, ale rozhodčí Taraba jejich přání nevyslyšel. O minutu později napřáhl Mužík z 23 metrů a Michňa měl co dělat, aby míč vyrazil, pak si v 54. minutě po Mužíkově tr. kopu poradil i s hlavičkou Růžičky, který z 8 metrů zamířil přímo do jeho náruče. Hosté zahrozili v 54. minutě, kdy po akci Zajace srazili domácí na roh pokus Paprčiaka a poté v nastalém závaru vyrazil Vosýnkovu střelu Houdek k Toporčákovi, ale ten poslal míč z šestnáctky nad domažlickou branku. O tři minuty později na druhé straně mířil po Mužíkově tr. kopu nad královédvorskou branku Mandula a po hodině hry se ke střele z šestnáctky dostal domácí Matas, ale Michňa nadvakrát jeho pokus zmařil. Hra se přelévala ze strany na stranu a před oběma brankami bylo živo. V 62. minutě srazili domácí střelecký pokus Toporčáka a na druhé straně hlavičkoval po Mužíkově tr. kopu Bauer nad branku hostů. Domácí v ofenzívním tažení zapomínali na zadní vrátka a tak se v 66. minutě protáhl po levé straně Paprčiak, centrem našel volného Saboua, který sám proti Houdkovi nezaváhal a zvýšil vedení hostů na 2:4.  O tři minuty později po akci Pyrky napřáhl ze 14 metrů Mandula, ale trefil jen soupeřova zadáka a vzápětí po Mandousově rohovém kopu vznikl závar před Michňou, ale královodvorský gólman se nakonec na zemi míče zmocnil. V 73. minutě pronikl opět po levé straně hostující Hutta, ale v dobré šanci mířil z úhlu vedle bližší tyče. O minutu později na druhé straně jen těsně minul levou Michňovu tyč Matas a hostující brejk zakončený střelou Paprčiaka z úhlu zleva zneškodnil Houdek. V 77. minutě zakončil průnik domácí Jarina střelou z 15 metrů, kterou hosté srazili na roh a když jej Mandous rozehrál, vznikl před hostující brankou závar, ale královédvorští se odkopem ubránili. Deset minut před koncem pronikl po levé straně hostující Zajac, našel nabíhajícího Toporčáka, ale tomu střela nesedla a míč zachytil Houdek. V 84. minutě po odkopu hostů postupoval sám na Houdka Paprčiak, ale domácí gólman jeho střelu ze 14 metrů zleva vyrazil. O minutu později na druhé straně srazili hosté střelu Brauna a v 88. minutě trefil po Bezděkově akci Braun z 18 metrů břevno královédvorské branky a odražený míč zachytil Michňa. Útočná aktivita domácích došla odměny v 88. minutě, kdy se na hranici šestnáctky uvolnil Mandula a střelou k tyči snížil na 3:4. Z domácího pohledu nervózní konec zakončil po chybě Leitla nevydařenou střelou hostující Šilhan. A tak díky smůle v koncovce a naivitě v defenzívě přišli domažličtí o další domácí body a jejich jarní bilance je žalostná.

Branky: 6. Dvořák, 21. Matas, 88. Mandula – 27. a 45. Zajac, 40. Paprčiak, 66. Sabou. ŽK: 1:1, diváků 120. Rozhodčí: Tereba – Koval, Kubr.

Jiskra Domažlice: Houdek – Pyrka (70. Braun), Růžička, Bauer, Mandous – Jarina (79. Leitl), Matas, Mandula, Mužík, Bárta – Dvořák (70. Bezděk).  Trenér: Stanislav Purkart.

FK Králův Dvůr: Michňa – Procházka, Šilhavý, Kvída – Novák, Sabou, Hutta (82. Nikluščák), Toporčák Vosýnek – Zajac, Paprčiak (90. Šilhan).  Trenér: Miloslav Kučera.