Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPříprava: J. Domažlice - ASV Cham 6:1 (0:0)

Když bylo rozhodnuto o odložení mistrovského zápasu ČFL mezi jiskrou Domažlice a Královým Dvorem pro nezpůsobilý terén, jednali funkcionáři Jiskry o náhradním soupeři v Německu. Nakonec se k přípravnému zápasu podařilo zajistit celek ASV Cham, hrající jednu ze tří skupin Bavorské ligy a to střední, kde mu aktuálně patří 3. příčka. Na umělé trávě v Domažlicích proti sobě obě mužstva nastoupila v sobotu 16.3.2013 od 14.30 hodin.

Ve vyrovnané úvodní čtvrthodině musel vážněji zasahovat pouze domažlický brankář Houdek, který v 7. minutě vytlačil pokus jednoho z hostů na roh. Domácí postupně získávali mírnou herní převahu, ale jejich akce končily na razantních zadácích soupeře nebo střelami mimo německou branku. To byl osud pokusů Pyrky a Mužíka. Ve 25. minutě se domácí „špílmachr“ Mužík dostal dvakrát za sebou ke střele, ale vždy trefil pouze tělo soupeře a stejně se zadařilo o tři minuty později i Matasovi. Hosté zlobili před Houdkovou brankou stále méně a hra se přesunula na polovinu Chamu, ale další dva střelecké pokusy Mužíka minuly branku. Ve 38. minutě stačil pádem pod nohy Došlého zmařit šanci Jiskry hostující gólman a vzápětí mířil Dvořák zpoza šestnáctky nad německou branku. Mužík si mohl spravit chuť ve 37. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován pronikající Dvořák, ale ani z pokutového kopu nenasměroval míč do branky! Když pak byl odpískán při jedné slibné akci domácím faul na brankáře, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Ve 48. minutě zatáhl míč po levé straně domažlický Jarina, centrem našel nehlídaného Došlého, který z 8 metrů otevřel skóre – 1:0. Hosté kontrovali, ale jejich pokus skončil nad brankou a při dalším nebezpečném centru stačil před soupeřem míč ve skluzu „upálit“ jeden z domácích zadáků na roh. Po hodině hry sebral pádem pod nohy pronikajícího Jariny míč chamský brankář, který se vytáhl v 61. minutě, když reflexivně vyrazil Bauerovu hlavičku z 8 metrů, po Mužíkově centru zleva. O minutu později našel domácí Jarina, nabíhajícího Kasýka, ten našel centrem Matase, ale jeho volej minul německou branku. Vzápětí pronikl domácí Kasýk po levé straně, odcentroval na Jarinu a ten volejem z deseti metrů zvýšil na 2:0. Hosty jakoby góly probudily a začali se stále častěji tlačit před domažlickou branku, ale domácí defenzíva pracovala dobře. V 69. minutě podnikl další průnik po levé straně domažlický Kasýk, opět našel Jarinu a ten nezaváhal – 3:0. V 72. minutě se po rohovém kopu Chamu nejlépe ve skrumáži zorientoval německý Ranzinger a hlavou z 9 metrů snížil na 3:1. O čtyři minuty později vhodil dlouhý aut do vápna domácí Knakal, v závaru před chamskou brankou se k míči dostal Došlý a zblízka zvýšil na 4:1. V 77. minutě se po centru zprava dostal k míči střídající Bezděk a u vzdálenější tyče jej bez problémů odklidil do chamské sítě – 5:1. O dvě minuty později při dalším závaru v malém vápně Chamu se prosadil Knakal a zvýšil na konečných 6:1. Hostující brankář ještě zazářil při voleji Mužíka z 10 metrů, který reflexivně vyrazil, a na druhé straně po nebezpečných střelách hostů dvakrát sráželi domácí zadáci míč na roh. Z těchto standardních situací však hosté nic nevytěžili a tak už se skóre neměnilo.

J. Domažlice: Houdek – Pyrka, Knakal, Bauer, Mandous – Jarina (76. Leitl), Matas, Mužík, Bárta (46. Kasýk) – Dvořák, Došlý (76. Bezděk). Trenér: Stanislav Purkart.

ASV Cham: Hoffmann – Weidner (46. Greinke), Vesenjak, Christoph, Ranzinger – Lottes, Pittoni, Zangl, Ederer – Peteřík, Schmaderer. Trenér: R. Fuhrmann.

 

Detail [›]
Domažlice-Cham 01
Detail [›]
Domažlice-Cham 02
Detail [›]
Domažlice-Cham 03
Detail [›]
Domažlice-Cham 04
Detail [›]
Domažlice-Cham 05
Detail [›]
Domažlice-Cham 06
Detail [›]
Domažlice-Cham 07
Detail [›]
Domažlice-Cham 08
Detail [›]
Domažlice-Cham 09
Detail [›]
Domažlice-Cham 10
Detail [›]
Domažlice-Cham 11
Detail [›]
Domažlice-Cham 12
Detail [›]
Domažlice-Cham 13
Detail [›]
Domažlice-Cham 14
Detail [›]
Domažlice-Cham 15
Detail [›]
Domažlice-Cham 16
Detail [›]
Domažlice-Cham 17
Detail [›]
Domažlice-Cham 18
Detail [›]
Domažlice-Cham 19
Detail [›]
Domažlice-Cham 20
Detail [›]
Domažlice-Cham 21
Detail [›]
Domažlice-Cham 22
Detail [›]
Domažlice-Cham 23
Detail [›]
Domažlice-Cham 24
Detail [›]
Domažlice-Cham 25
Detail [›]
Domažlice-Cham 26
Detail [›]
Domažlice-Cham 27
Detail [›]
Domažlice-Cham 28
Detail [›]
Domažlice-Cham 29
Detail [›]
Domažlice-Cham 30
Detail [›]
Domažlice-Cham 31
Detail [›]
Domažlice-Cham 32
Detail [›]
Domažlice-Cham 33
Detail [›]
Domažlice-Cham 34