21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Ohlas z Tachovska.

Chada vsítil dva góly, další přidali Bečvář a Čížek

TACHOV - FK Tachov hostil divizního nováčka z Domažlic a zvítězil 4:2 po poločase 1:0.
Po sobotní výhře s M. Lázněmi hostili fotbalisté FK Tachov druhý víkendový den už divizní Jiskru Domažlice. V kvalitním utkání zvítězili Tachované 4:2.
Od úvodních minut se hrál kombinační fotbal mezi šestnáctkami bez vážnějšího ohrožení obou branek. V páté minutě hlavičkoval J. Malý, brankář kryl. Na druhé straně zakončili hosté útok nepřesnou střelou. Ve 22. minutě se do šestnáctky prodral Bečvář, ale jeho akce skončila rohovým kopem. Na konci první půlhodiny střílel domažlický Bublík nad branku, stejně se vedlo i Malému. Ve 41. minutě zahrávali hosté trestný kop a míč se otřel o tyč. V závěru se zastřeloval Bečvář. První pokus brankář kryl, ale ve 45. minutě už byla domácí posila úspěšná – 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili hosté jako uragán a v 52. minutě bylo srovnáno. O sedm minut později nastřelil Valenta nešťastně svého spoluhráče Lukáše Čížka a byl z toho vlastní gól – 1:2. Domažličtí se z laciného vedení dlouho neradovali. V 62. minutě si postavil míč k trestnému kopu Chada a krásnou střelou nedal gólmanovi šanci – 2:2. V 67. minutě se vydal na výlet do pokutového území Luk. Čížek a hlavou poslal Tachov do vedení – 3:2. O dvě minuty později se vyznamenal Valenta, jenž kryl dva pokusy Domažlic o vyrovnání. Z protiútoku se v šestnáctce prosazoval Bečvář a byl nemilosrdně podražen. Nařízenou penaltu zahrával Malý a jeho pokus "ala Panenka" gólman kryl. V 75. minutě na to se opět prosadil Chada a přízemní střelou k tyči zvýšil na 4:2. Vzápětí měl šanci Malý, ovšem jeho střelu zblokovala obrana. V samém závěru mohl po akci Chady skórovat Bečvář, ale na přihrávku nedosáhl.

Rozhodčí: Burda: ŽK: 3:1.