Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTřetiligoví fotbalisté Jiskry Domažlice zahájí zimní přípravu i s Martinem Knakalem!

 

Jiskra Domažlice získala zpět obránce Martina Knakala!

V pondělí 7. ledna od 18:00 hodin se poprvé po zimní přestávce sejdou hráči a vedení Jiskry Domažlice, aktuálně pátého celku třetí nejvyšší fotbalové soutěže v České republice. Novinky v mužstvu jsou následující: 
První horká, která se stala v neděli 6. ledna večer, se týká asistenta Roberta Vágnera, který v pondělí 7. ledna odešel ke konkurenčnímu třináctému celku ČFL FC Chomutov, na pozici hlavního trenéra, za odvolaného Luboše Urbana. Kdo bude dělat asistenta, hlavnímu kouči se rozhodne v nejbližších dnech.
Dále je na odchodu útočník Michal Veselý, který jedná s účastníkem divizní skupiny A devátým celkem tabulky FK Tachov. "Michal má naše svolení, je možné, že se dohodneme s Tachovem na výměně za záložníka Jaroslava Malého, který by k nám přišel na přestup“, říká k transféru prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček. 
Návrat na Střelnici hlásí hráč, jehož jméno fanoušci Jiskry Domažlice určitě uslyší velmi rádi, je jím obránce Martin Knakal, který v Jiskře zanechal nesmazatelnou stopu při svém půlročním angažmá na podzim roku 2011. "Na příchodu Martina jsme úsilovně pracovali a jsem rád, že můžu říct, že jsme na všem dohodnuti, jak se samotným hráčem, tak i s Baníkem Sokolov, kde hostoval, a s jeho mateřským klubem Baníkem Most, se kterým máme dohodnutou obci v letním přestupovém termínu“, sděluje spokojený prezident Ticháček.
Jako farma ligové Viktorie Plzeň bude i nadále Jiskra využívat její hráče. Dalším odchovancem, který bude na jaře oblékat modrobílý jiskrácký dres, je záložník Tomáš Jarina.
Další posilou je talentovaný, letos dvacetiletý útočník Zdeněk Kasík, který je odchovancem Slávie Vejprnice, ve které i působí střídavě v dorostu a na podzim proháněl zadáky Benfiky při vzájemném duelu A mužstva Slávie Vejprnice a Jiskry Domažlice B. Tento hráč si bohužel na silvestra zlomil ruku, proto ještě nebude moci trénovat.
Dále byl z Béčka přeřazen do kádru A mužstva obránce Jakub Ferra.

"První trénink bude takový seznamovací, pořádné rozcvičení, protože volno bylo dlouhé. Kluci měli individuální plány a já věřím, že je absolvovali, takže by měli být předpřipraveni. Dále bude následovat krátké posilování, abychom svaly probudili pak hra a výběh. Trénovat budeme čtyřikrát týdně a v sobotu 12. ledna nás čeká první přípravné utkání s A mužstvem FC Viktoria Plzeň v Luční ulici v Plzni, kde se hraje od 10:30 hodin“, prozrazuje kouč Stanislav Purkart. Prvních čtrnáct dní bude příprava probíhat na UMT na Střelnici. 19. ledna bude Jiskra hrát v Luční ulici v Plzni s Kovaříkovým a Michálkovým Spartakem Chrást. Dále bude po létech následovat zimní týdení soustředění v Žinkovech, v termínu 21. ledna až 26. ledna 2013, které bude vyvrcholením kondiční přípravy, dále se budou hráči věnovat herním věcem.