15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC Chomutov 2:2 (0:1)

Poslední jarní kolo České fotbalové ligy přivedlo na domažlickou Střelnici aktuálně 13. mužstvo tabulky ze severu Čech – FC Chomutov, který dosud uhrál 19 bodů. Jiskra, která nasbírala o devět bodů více a patřila jí 5. příčka tabulky, byla papírovým favoritem zápasu, ale svoji roli nesplnila, když podala matný výkon, bez patřičného nasazení a důrazu. Pohyblivější a důraznější hosty pustili domažličtí do dvougólového náskoku, který se jim podařilo zlikvidovat až v posledních dvou minutách zápasu a nakonec, po fotbalové nouzi, na které se zřejmě podepsal i náročný závěr podzimní části sezóny, zůstal alespoň jeden bod doma.

Ve vyrovnaném prvním poločasu se hned v úvodní minutě dostali do šance hosté, ale Nádeníček trefil po Kropíkově centru zleva jen boční síť Houdkovy branky. Poté se hosté ubránili po Mužíkově rohovém kopu a vzápětí napřáhl z 18 metrů domažlický Dvořák, ale jeho střelu, směřující pod břevno stačil výborně Krbeček vytlačit nad branku. Ten musel zasahovat v 7. minutě, aby zachytil míč těsně před dobíhajícím Veslelým. Při dalším vzdušném souboji s domácími útočníky se však při dopadu zranil a musel jej střídat Zaťko. V 11. minutě zastavil nebezpečí před Houdkem po Piklově tr. kopu odpískaný ofsajd a na druhé straně po Malého centru rozhodčí odpískal útočný faul Strejcovi. V následující minutě nejprve domácí srazili na roh Nádeníčkův centr zleva a po jeho rozehrání vyboxoval míč do pole Houdek. Po čtvrthodině hry zneškodnil domácí gólman Nádeníčkův tr. kop ze střední vzdálenosti a na druhé straně se ke střele zpoza šestnáctky dostal Došlý, ale minul pravou Zaťkovu tyč. V 18. minutě se po levé straně protáhl domácí Bárta, na jeho centr si naskočil Mužík, ale hlavou z 15 metrů těsně chomutovskou branku přestřelil. Vzápětí dvakrát zazlobil hostující Smrž, ale nebezpečně vypadající akce skončily v tenatech domácí obrany. Poté se hra na několk dlouhých minut přestěhovala do středu hřiště a teprve 27. minuta přinesla vzruch před Zaťkovou brankou, ale Bárta poslal volejem míč odražený, po Mužíkově tr. kopu, ze 23 metrů nad chomutovskou svatyni. Hosté hráli zcela vyrovnanou partii a jejich útočné akce vypadaly nebezpečněji. Po půlhodině hry napřáhl zleva chomutovský Kůžel, míč se odrazil ke Smržovi, který se uvolnil, ale vyslal z 18 metrů střelu nad vzdálenější šibenici Houdkovy branky. O chvilku později si vše tentýž hráč zopakoval a i tentokrát skončil míč těsně nad levou domažlickou šibenicí. S blížícím se závěrem první půle pomalu převzali iniciativu hosté, ale Houdek stačil zachytit míč před nabíhajícím Nádeníčkem a v 38. minutě stačili domácí srazit Smržův centr na roh. Pět minut před obrátkou našel krásným obloučkem za domácí obranu chomutovský Pavlíček nabíhajícího Nádeníčka, který se ocitl sám proti Houdkovi a podél něj ze 14 metrů posílá hosty do vedení – 0:1. Když si pak s Piklovým tr. kopem domácí gólman poradil, šli do šaten o poznání veseleji hosté.

Téměř celá druhá půle se hrála za větší aktivity domácích, ale hosté využívali každé příležitosti k rychlým protiútokům a tak si domácí dlouho nemohli vypracovat výraznější převahu. První minuta po přestávce patřila chomutovským, ale Smolův nedůrazný volej po hlavičce Pavlíčka mířil rovnou do Houdkových rukavic. Srovnání viselo ve vzduchu ve 47. minutě, kdy si na Mužíkův tr. kop naskočil nejvýše Bauer, ale hlavou z 10 metrů pouze rozezvučel břevno Zaťkovy branky. O minutu později stačil hostující Pikl odvrátit Bártův centr zleva na roh a v 53. minutě si s Malého centrem poradil chomutovský gólman. Vzápětí se na druhé straně dostal po Smržově centru zleva ke střele Nádeníček, ale volejem z 18 metrů domažlickou branku přestřelil. Po hodině hry se po Dvořákově hlavičce dostal ke střele z 18 metrů domácí Veselý, ale s jeho nedůrazným pokusem si Zaťko bez problémů poradil. V 61. minutě si hosté vypracovali vyloženou šanci, když po akci agilního Smrže pálil volejem z 10 metrů Kůžel nad Houdkovu branku. S blížícím se závěrem zápasu se domácí snažili stále více tlačit do soupeřovy šestnáctky, ale kompaktně hrající obranu Chomutova se jim nedařilo přelstít. V 62. minutě se po nepřehledné situaci před Zaťkem dostal ke střele z 20 metrů domácí Malý, ale jen těsně minul pravou tyč. Domácí mohli doplatit na otevřenou obranu o minutu později, ale Houdek dobře přečetl hru, vyběhl před vápno, kde stačil odhlavičkovat míč před nabíhajícím Nádeníčkem. V 65. minutě se po Piklově tr. kopu odrazil míč k Pavlíčkovi, který jej bombou z 18 metrů poslal nad Houdkovu branku. O čtyři minuty později si s Bauerovou hlavičkou po Mužíkově tr. kopu hostující brankář poradil a vzápětí hosté stačili srazit na roh Bártův centr zleva. V 74. minutě rozehrál domažlický Mužík tr. kop zleva z 19 metrů, ale míč skončil těsně nad Zaťkovou brankou. Další tr. kop poté rozehrál domácí Malý, ale jeho přízemní míč nikdo ze spoluhráčů nestačil tečovat a tak skončil vedle vzdálenější tyče. Narůstající tlak domácích přinesl další Mužíkův tr. kop, ale hosté se ubránili a z protiútoku musel Smržův centr hlavou na roh odvracet Pyrka. Otevřená vrátka v domácí obraně potrestal rychlým průnikem po pravé straně Kůžel, na jehož centr si naběhl zcela volný Pavlíček a v 84. minutě podruhé překonal brankáře Houdka – 0:2. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto, ale domácí tento kontr do kolen neposlal. Minutu před vypršením řádné hrací doby se domácí natlačili před Zaťka, na hranici malého vápna zezadu fauloval Nádeníček  Došlého a z nařízené penalty snížil Mužík – 1:2. V první minutě nastavení rozehrál Mužík další tr. kop, míč se odrazil k Pyrkovi, jehož tečovaná střela skončila u Matase a ten zprava z 8 metrů nedal Zaťkovi šanci – 2:2.

Branky: 89. Mužík PK, 90. Matas - 40. Nádeníček, 84. Pavlíček.

Před 250 diváky řídil rozhodčí Josef Váňa. ŽK: 4:6 (64. Bauer, 73. Bárta, 86. Matas, 90. Veselý - 37. Kropík, 49. Pikl, 71. Adjej, 78. Zaťko, 83. Kůžel, 90. Smola).

Jiskra Domažlice: Houdek - Pyrka, Růžička, Bauer, Bárta (85. Mandous) - Strejc (46. Matas), Mužík, Malý, Došlý - Veselý, Dvořák (82. Bláha). Trenér. Stanislav Purkart.

FC Chomutov: Krbeček (9. Zaťko) - Kejha, Horáček, Kropík, Švec - Smrž (82. Doksanský), Kůžel, Pikl (72. Adjej), Pavlíček - Smola, Nádeníček. Trenér: Luboš Urban.