21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Sokol Postřekov – Slavoj Koloveč B 7:3 (4:0)

Fotbalová kanonáda v Postřekově

V posledním podzimním kole krajských fotbalových soutěží, hostili v I. B třídě, skupině A postřekovští fotbalisté v okresním derby rezervu Slavoje Koloveč. Za mlhavého podzimního odpoledne se diváci dočkali řádného brankového přídělu, když viděli celkem desetkrát brankáře lovit míče ze svých sítí.

Domácí byli celý první poločas a v úvodu druhého aktivnější, často ohrožovali Čapského branku, a když hosté vytvářeli, hlavně v pravé straně obrany „zóny nikoho,“ dostávali se tudy ofenzívně ladění domácí často k ohrožení soupeřovy branky. Za poločas se jim podařilo překonat často „na holičkách ponechaného“ kolovečského gólmana čtyřikrát a to bylo pro konečný výsledek rozhodující. V úvodu druhého poločasu pak domácí zvýšili vedení na 5:0 a v tu chvíli trochu pozapomněli na bránění, takže dovolili hostům postupně hru vyrovnat a v gólové přestřelce korigovat výsledek.

Hned v první minutě se po Vágnerově přiťuknutí dostal ke střele z 15 metrů zleva Mach, ale trefil jen tělo soupeřova zadáka. Ve 3. minutě se dostal ke střele zleva domácí Polák, ale Čapského nepřekvapil a na druhé straně si s Homolkovým tr. kopem poradil Nosek stejně, jako kolovečský gólman s pokusem Královce o chvíli později. V 8. minutě vznikl po tr. kopu hostujícího Tomáška před Noskem závar, ale domácí se odkopem ubránili. O čtyři minuty později pronikl středem hřiště kolovečský Rejthar, ale  jeho střelu ze 14 metrů zneškodnil Nosek. Po čtvrthodině hry zatáhl míč po levé straně domácí Steinberger, centrem našel nabíhajícího Vágnera, který z malého vápna nedal Čapskému šanci – 1:0. V 18. minutě mířil nad soupeřovu branku domácí Adamka a o chvíli později po rohovém kopu napřáhl z 20 metrů jeho spoluhráč Steinberger, ale trefil jen tělo bránícího soupeře. Ve 23. minutě pronikl po levé straně postřekovský Mach, našel aktivně hrajícího Vágnera, který volejem trefil tělo bránícího soupeře a další možnost domácích zastavil odpískaný ofsajd. O pět minut později stačili postřekovští zblokovat střelecký pokus Součka z hranice šestnáctky a na druhé straně pronikl „průchoďákem“ po levé straně Mach, jeho střelu stačil z brankové čáry vykopnout jeden z hostujících hráčů k Adamkovi, který pohotovým volejem z 15 metrů trefil břevno Čapského branky a odražený míč pohodlně poslal z malého vápna do sítě Steinberger – 2:0. Hosté se nestačili ani oklepat a po půlhodině hry odcentroval zprava domácí Adamka, brankář Čapský stačil míč vytlačit jen k nehlídanému Machovi, který jej z 8 metrů dopravil do sítě – 3:0. Ve 31. minutě předvedl výborný obranný zákrok domácí Královec, když čistě odebral míč v pokutovém území pronikajícímu Perglovi. Poté si Nosek bez problémů poradil s pokusem kolovečského Kadlece a na druhé straně hosté srazili Polákův centr k Berouškovi, ale ten z 20 metrů soupeřovu branku přestřelil. Ve 38. minutě využil okno v kolovečské obraně po levé straně pronikající Mach, který našel nabíhajícího Vágnera, jehož střelu zprava stačil Čapský vyrazit, míč se však vrátil ke střelci, který jej přiťukl zpět Steinbergerovi a ten z 8 metrů zvýšil na 4:0. Hosté byli blízko prvního úspěchu pět minut před přestávkou, ale Homolkovu střelu, po akci na levé straně, stačil Nosek zblokovat a míč z brankové čáry uklidil jeden z domácích zadáků. Ve 41. minutě se vytáhl Čapský, který vytlačil nad branku dalekonosnou Královcovu pumelici, směřující přesně pod víko. Poté ještě nedosáhl na Adamkův centr zprava u vzdálenější tyče domácí Beroušek a šlo se do šaten.

Úvod druhého dějství se nesl ve stejném duchu, jako celý první poločas – domácí byli aktivnější a v ofenzívě nebezpečnější. Ve 49. minutě rozehrál Mach rohový kop zleva, míč propadl až ke vzdálenější tyči, kde jej zblízka otřel o vnitřní stranu levé Čapského tyče Vágner – 5:0. O tři minuty později zblokoval Čapského odkop „pozadím“ domácí Steinberger, ale hosté míč včas před dotírajícími domácími útočníky odklidili. V 53. minutě předvedli hosté pěknou kombinační akci na jeden dotek, s finální přihrávkou na Součka, který se ocitl sám proti Noskovi a snížil na 5:1. Gól jakoby hosty nastartoval, chopili se iniciativy a zatlačili domácí na jejich polovinu. Vytěžili z toho centr Homolky, který zachytil Nosek a ze založeného protiútoku se ke střele dostal postřekovský Polák, trefil však jen tělo jednoho ze soupeřů, míč putoval k levé Čapského tyči, kde jej nedokázal v běhu z těžkého úhlu poslat do odkryté branky Beroušek. V 67. minutě stačil Nosek vyboxovat Tomáškův tr. kop a v zápětí se blýskl skvělým reflexem, když zneškodnil prudkou Gabrielovu hlavičku směřující k jeho pravé tyči. Stejně dobrý zákrok si připsal na druhé straně i Čapský, když vyrazil Polákovu střelu v pádu z 15 metrů. V 71. minutě pronikl s chutí hrající domácí Vágner do šestnáctky hostů, kde se mu do cesty postavili dva soupeři, celá akce končila jeho pádem a odpískanou penaltou. Tu bez problémů proměnil Steinberger a zvýšil na 6:1. V této fázi hry se hrálo v poli vyrovnaně a útoky se přelévaly od jedné branky ke druhé. Když po Polákově centru nezkrotil míč u Čapského tyče domácí Adamka, šli hosté do rychlého protiútoku, na centr zprava si naběhl Pergl, který střelou pod víko snížil na 6:2. Domácí po vystřídání Královce (Pary) napodobili hosty a podobný „průchoďák“ si otevřeli na levé straně své obrany, kudy hosté procházeli jako nůž máslem. V 77. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Mach, ale na jeho střílený přízemní centr nedosáhli Adamka s Polákem. O minutu později akci po pravé straně zakončil kolovečský Rejthar střelou metr vedle pravé Noskovy tyče. V 79. minutě nedokázal další Machův centr zprava ve skluzu u vzdálenější tyče usměrnit do odkryté branky Polák. O tři minuty později zakončili hosté další průnik po pravé straně střelou do bližší tyče Noskovy branky, odražený míč poslal jeden z hostů volnému Gabrielovi a ten zleva z malého vápna snížil na 6:3. Když pak těsně před nabíhajícím Homolkou zachytil míč Nosek, přišla 89. minuta, ve které pronikl po pravé straně domácí Královec (Paša), našel zcela volného nabíhajícího Kreuze, který z malého vápna bez problémů uklidil míč do odkryté branky a stanovil konečný účet zápasu na 7:3.

Před 70 diváky řídil rozhodčí Janda. ŽK: 2:1. Branky: 15., 49. Vágner, 28., 38. a 71. PK Steinberger, 30. Mach, 89. Kreuz – 53. Souček, 73. Pergl, 82. Gabriel.

Sokol Postřekov: Nosek – Ledvina, Tomášek, Kočiš (84. Královec), Královec (53. Cibulka) – Beroušek, Mach, Adamka, Polák – Steinberger (76. Kreuz), Vágner.

Slavoj Koloveč B: Čapský – Tomášek, Rejthar M., Gabriel, Mastný – Šlajs, Kadlec, Rejthar J., Homolka – Pergl, Souček.