13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dohrávka 12. kola ČFL: Jiskra Domažlice - AC Sparta Praha B 4:1 (3:1)

V dohrávce 12. kola České fotbalové ligy hostila domažlická Jiskra rezervu věhlasné pražské Sparty, koučovanou Martinem Haškem. Domácí trenér Purkart mohl již počítat se špílmachrem Mužíkem a na lavičce již byl připraven i Bárta, ale přesto dostalo přednost celé kvarteto Viktoriánů, které se podílelo na sobotním vítězství nad lídrem tabulky z Kunic. Soupeře předcházela pověst mužstva mladých, běhavých a technicky dobře vybavených hráčů, předvádějících moderní fotbal, ale sparťanská rezerva tuto pověst nepotvrdila. Domácí byli po většinu zápasu aktivnější, kromě vstřelených branek trefili ještě třikrát tyč Holého branky a v tvrdě hraném utkání si zaslouženě připsali další tři body do tabulky ČFL.

Domácí vstoupili na trávník impozantně, protože hned v úvodní minutě oslovil Došlý přihrávkou Dvořáka a jeho střela z 15 metrů zazvonila o levou tyč Holého svatyně. Poté zneškodnil sparťanský brankář Končalův centr zleva a vzápětí skončila dalekonosná Mužíkova střela vedle branky hostů. Ti poprvé zahrozili v 5. minutě, ale Pouček ze střední vzdálenosti Houdkovu branku přestřelil. Domácí se dál tlačili do sparťanské šestnáctky a to se jim vyplatilo v 10. minutě, kdy zatáhl míč po pravé straně Malý, našel Dvořáka, jehož střílený centr zprava dopravil skluzem zblízka do pražské branky Došlý – 1:0. Když pak stačil Kučerův centr odvrátit do bezpečí domácí Růžička, dostal se k hlavičce z 12 metrů na druhé straně, po Mužíkově tr. kopu Bauer, ale míč směřoval přesně do rukou Holého. Poté domácí nic nevytěžili ze dvou rohových kopů a ve 20. minutě se ke střele hlavou, po Mužíkově centru dostal Dvořák, ale z 8 metrů nasměroval míč nad soupeřovu branku. O pět minut později stačil Malého centr srazit na roh hostující Macháč a stejně skončil další centr Mužíka o minutu později.  Ve 27. minutě poslal před Holého Mužík další centr zleva, na míč nejlépe naskočil Sladký, ale jeho střelu hlavou z malého vápna zastavila pravá sparťanská tyč a odražený míč hosté uklidili do bezpečí. Po půlhodině hry se dostal ke střele ze střední vzdálenosti hostující Jakubov, ale mířil hodně nepřesně. Ve 32. minutě se dostal po autovém vhazování Malého k hlavičce Dvořák, ale nestačil dát míči řádnou razanci a ten bez problémů zachytil hostující gólman Holý. Domácí byli neustále aktivnější v ofenzívě, a když ve 34. minutě sparťanský obránce Gil v malém vápně rukou ze zadu srazil Dvořáka, byla na světě penalta. Tu s přehledem proměnil Mužík a zvýšil na 2:0. O dvě minuty později si s průnikem domažlického Došlého, zakončeného střelou zpoza šestnáctky, poradil Holý a vzápětí po Malého rohovém kopu zprava hlavičkoval z 8 metrů Bauer nad pražskou branku. Hosté se snažili o rychlé protiútoky, ale jejich zakončení vázlo na špatné finální přihrávce nebo byla střela zblokována dobře hrající domácí obranou. Ve 38. minutě získal po nepřesné rozehrávce hostujícího gólmana míč domácí Dvořák, našel našlápnutého Došlého, který se ocitl sám proti Holému a střelou ze 14 metrů nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3:0. Poté domácí polevili a do hry se dostali hosté. Nejprve si s tr. kopem Kučery z 25 metrů poradil Houdek, ve 41. minutě poslal Jakubov dopředu Kučeru, který se probil po levé straně do šestnáctky, ale jeho střelu ze 14 metrů z úhlu stačil Houdek zblokovat a míč směřující do opuštěné brány odklidil před brankovou čarou Bauer. Vzápětí se dostal ke střela pražský Jakubov, ale zleva z 15 metrů minul bližší tyč Houdkovy branky. Domácí odpověděli centrem Malého z pravé strany, který hosté srazili na roh a po jeho rozehrání Mužíkem se k hlavičce dostal Dvořák, ale Holého nepřekvapil. V poslední minutě první půle vystihl sparťanský Jakubov špatnou Končalovu „malou domů,“ zmocnil se míče, obešel vybíhajícího Houdka a do odkryté branky snížil na poločasových 1:3.

Hned v úvodní minutě druhého dějství zůstal po střetu s hostujícím brankářem na zemi Matas, pro kterého nakonec pro podezření na otřes mozku přijela záchranka. Ze strany soupeřova brankáře to byl naprosto nezaviněný střet a Matas doplatil na vlastní důraz ve snaze dostat se k míči. Poté domácí zadáci odvrátili nebezpečný Kučerův centr zprava, v 51. minutě se k míči po špatné domácí rozehrávce dostal Jakubov a Houdek měl opravdu veliké problémy, aby tomuto agilnímu útočníkovi zabránil vstřelit gól. Nakonec se mu to ve spolupráci se spoluhráči podařilo.  O minutu později poslal Končal dopředu domácího Došlého, ten se po levé straně probil do šestnáctky Sparty, ale jeho střela z úhlu se odrazila od bližší tyče za branku. Domácí opět postupně převzali mírnou iniciativu, ale závar před Holým, po Mužíkově tr. kopu zakončili jen Malého bombou nad pražskou branku. V 57. minutě byla Jiskra opět blízko gólu, když Malý rozehrál tr. kop, před sparťanskou brankou vznikl závar, míč se odrazil ke Dvořákovi, který polovysoký míč pěkně ze vzduchu trefil volejem z hranice šestnáctky, ale překonaného Holého na brankové čáře zastoupil Hovorka a míč vykopl. O dvě minuty později pronikl po pravé straně do pokutového území domácí Došlý, v souboji o míč v rohu pokutového území si pomohl faulem Tomášek, rozhodčí Grimm ani na chvilku nezaváhal a odpískal další pokutový kop. Podruhé jej s přehledem proměnil Mužík a zvýšil na konečných 4:1. Poté se do hry opět dostali hosté, kteří se ve snaze o zkorigování výsledku vrhli do ofenzívy, ale Kučerův centr domácí obrana odvrátila stejně, jako další centr Sýkory. V 72. minutě stačil Čermákovu střelu z šestnáctky odvrátit dobře postavený Růžička a na druhé straně se uvolnil Bárta, jehož zakončení z 23 metrů o metr minulo pravou Holého tyč. Hosté pokračovali v ataku domácí branky, ale Julišovu střelu odvrátil Bauer a stejně dopadl i centr téhož pražského hráče vzápětí. Další centr hostů stačil před nabíhajícím Julišem odkopnout Houdek a pak už hráli opět domácí. Po Malého tr. kopu se k hlavičce ze 12 metrů dostal Halili, ale mířil jen do náruče brankáře Sparty Holého. Ten prokázal dobrý reflex při stříleném centru domácího Končala, který se na malém vápně odrazil od těla běžícího Hronka, ale pražský gólman nadvakrát nebezpečí zažehnal. V závěru zápasu ještě uviděl sparťanský Sýkora za slovní komentář k pomeznímu Křížovi v 84. minutě červenou kartu a o dvě minuty později jej do sprch následoval po druhé žluté i Kučera. Když pak stačil hostující gólman těsně před nabíhajícím Dvořákem zachytit centr Malého, bylo to ze stran obou týmů vše a závěrečný hvizd rozhodčího Grimma utkání ukončil.

Branky: 11. a 38. Došlý, 35. a 60. Mužík, obě z PK - 45. Jakubov.

Před 300 diváky řídil rozhodčí Tomáš Grimm. ŽK: 0:3 (61. Macháč, 76. Vidlička, 78. Kučera), ČK: 0:2 (84. Sýkora, 86. Kučera).

Jiskra Domažlice: Houdek - Pyrka (46. Bárta), Růžička, Bauer, Končal - Malý, Mužík (78. Halili), Sladký, Matas (49. Strejc) - Došlý, Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

AC Sparta Praha B: Holý - Vidlička (78. Uljaky), Gil (78. Hronek), Tomášek, Macháč - Kučera, Hovorka, Čermák, Pouček (68. Sýkora) - Juliš, Jakubov. Trernér: Martin Hašek.