7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kolín vyrovnal proti Spartě v poslední vteřině. Šťastným střelcem byl Jiří Biško

Běží 88. minuta a Kolín prohrává o gól. Někteří diváci také opouští stadion. Zřejmě nevěřili ve vyrovnání. Jenomže kdo předčasně odešel, musel litovat. Domácí fotbalisté totiž ve třetí minutě nastavení dokázali vyrovnat.

Po rohovém kopu se míč dostal až k Jiřímu Biškovi, který odstartoval gejzír radosti. Vzápětí rozhodčí ukončil zápas. „Bylo to velice kvalitní utkání. Myslím si, že remíza je bezpochyby spravedlivá," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

Kolín šel do utkání s tím, že kdyby porazil Spartu, dotáhl by se na vedoucí Kunice na jeden bod. Lídr ČFL totiž prohrál v Domažlicích. A od začátku to bylo znát. Dvakrát to v úvodu zkoušel Štoček, jeho střely ale vždy skončily v náručí brankáře Holého. Po něm to zkoušel Ondřejka. Jeho pokusu ale po teči obránce Gila skončil nad.

A jak už to tak bývá, když neudeřilo na jedné straně, udeřilo na druhé. Boček u půlící čáry nešťastně nahrál doprostřed hřiště, kde se míče zmocnili hosté. Mladičký Čermák vystřelil z dálky a na jeho pokus byl gólman Šeda krátký.

„Škoda, že jsme Spartě připravili první branku. Dostala se do vedení. Potom obracet utkání proti takhle silnému a disciplinovanému soupeři bylo složité. Nakonec se nám to povedlo v poslední minutě," přiznal trenér Veselý.

A mohlo být ještě hůř. Na začátku druhé půle si totiž stoper Jiří Biško hrál tak dlouho s míčem, až mu ho Juliš sebral, nahrál do volné pozice Jakubovi. S domácími už to vypadalo bledě, za záchrannou brzdu ale zatáhl sprintující Boček, který ve skluzu poslal míč do bezpečí.

Domácí mohli vyrovnat dvacet minut před koncem. Opielům pokus pod břevno ale vytáhl obrovitý Holý na roh. Kolín se však nevzdával a bojoval až do konce. A nakonec se mu to vyplatilo. V poslední vteřině vyrovnal Jiří Biško. Nováček soutěže tak může dál snít svůj sen. Již šest zápasů v řadě neprohrál a drží se stále na druhém místě třetiligové tabulky.

„Ocenil bych výkon našeho týmu ve druhé půli, kdy jsme Spartu dostali pod veliký tlak. Je jenom škoda, že z těch situací nepřišlo víc gólů," podotkl Veselý.

A zatímco on po zápase slavil, trenér sparťanské rezervy Michal Hašek prchl do kabiny. „Tohle mě na fotbale mrzí. I trenéři by se k sobě měli chovat v rámci fair play. Sparta vychovává hráče i trenéry a slušnost je, aby si trenéři po zápase podali ruku. Mrzí mě, že pan Hašek po zápase utekl," konstatoval Roman Veselý.

FK Kolín - Sparta Praha B 1:1

Branky: 90 (+3). J. Biško – 26. Čermák. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Ondřejka, Zbrožek – Hovorka, Macháč. Diváci: 610. Poločas: 0:1.
FK Kolín: Šeda – Čapek, J. Biško, Šourek, Šírl – Zbrožek (62. Jelínek), Opiela, Novotný- Ondřejka (86. Hartig), Štoček, Boček (75. Stejskal).
Sparta Praha B: Holý – Gil, Jánoš, Hovorka, Macháč – Jakubov, Čermák (85. Karafiát), Polom, Juliš (89. Griffiths) – Pouček (78. Reiter, Kučera.

Autor: René Volf, Kolínský deník