12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Krajský přebor: VD Luby - J. Domažlice B 0:4 (0:1)

Stadion na předměstí Klatov v Lubech byl v rámci 13. kola nejvyšší krajské sou­těže dějištěm zápasu domácí­ho Startu VD Luby a osmého týmu tabulky Jiskry Do­mažlice B. Ta měla z utkání obavy, které se však po něko­lika minutách hry rozplynu­ly. Benfika byla po celé utká­ní jednoznačně kombinačně lepším mužstvem a brankář domácích Jan Kalaš mohl být rád, že lovil míč se své sítě jen čtyřikrát. Domácí se zmohli pouze na jejich pověstnou tvr­dou hru a nakopávání míčů do předu.

Hosté z Chodska začali ná­porem, který korunovali pro ně důležitou úvodní brankou. Střelecky se prosadil Lešek, který ve 4. minutě přehodil gólmana Kalaše po přihrávce od Bláhy. Gólovému momen­tu předcházel Vísnerem zís­kaný míč po souboji ve středu hřiště. V 10. minutě vysunul Hartl opět Leška, jehož střela ze 17 metrů o kousek minula levou tyč domácí branky. Za deset minut se na lubskou 'klec' valil další útok. Míč pu­toval po ose Hartl - Soukup, před brankou zakončoval Ho­šek a poté ještě Lešek, ale na ukazateli stále svítilo 0:1. O minutu později po Ferrově ro­hovém kopu Hošek přestřelil bránu Startu. Domácí zazlo­bili po trestném kopu Pivoňky a ve 27. minutě střílel Kožíšek obloučkem z 25 metrů těsně nad domažlickou branku. Benfika měla více ze hry, kom­binovala, ale chybělo finální zakončení. Blízko druhého gólu byli hosté ve 31. minutě, kdy Pavlíček vysunul Bláhu po pravé straně a jeho střelu před dobíhajícím Hartlem Ka­laš kryl. Za tři minuty si vy­měnili míč Bláha s Rojtem, je­hož tečovanou střelu domácí vyrazili na roh. Luby mohly vyrovnat ve 43. minutě. Jejich nejlepší hráč a kanonýr Šůs se po vysunutí Švátorou zjevil sám před Lorencem, který vý­borným zákrokem velkou a je­dinou šanci domácích kryl.

Benfika vstoupila hodně aktivně i do druhé půle, takže už ve 49. minutě brankář Ka­laš musel předvést svůj um, když likvidoval Bláhovu sto­procentní šanci. V 51. minutě už ale skupinku fanoušků Do­mažlic rozjásal Hartl, který nekompromisní střelou za­končil přesný pas od Rojta - 0:2. O tři minuty později bylo v chodském houfu ještě vesele­ji. Bláha vystihl domácím špatnou rozehrávku a skóro­val - 0:3. Domácí mohli odpo­vědět v 55. minutě, jenže to by v brance Jiskry nesměl být ‚pavouk‘ Lorenc, který ‚vyčapal‘ Šúse. Další parádní akci sehráli hosté v 62. minu­tě. Vísner našel autovým vha­zováním Hartla, ten posunul na nabíhajícího Waldmanna, na jehož zakončení byl Kalaš krátký - 0:4. V 65. minutě se ko­nal pohřeb nadějí Lub na ale­spoň čestný úspěch, to když jim byl sudím Hodkem, po dru­hé žluté kartě vyloučen Čížek a domácí dohrávali o deseti. Hosté pokračovali v nastole­ném trendu, v 72. minutě po Hartlově centru zakončoval u levé tyče agilní Lešek, ale Ka­laš jeho střelu chytil. V závěru utkání dostali příležitost i střídající dorostenci Jiskry, kterým trenéři umožnili ostrý start za muže a oni tak mohli nasbírat cenné zkušenosti. A ti o sobě dali vědět. Jakub Kal­ný se prezentoval pasem na Bláhu, který centroval před branku, kde další z 'mladých pušek' Dominik Gust ve výskoku z voleje o kousek pře­střelil Kalašovu svatyni. Benfika pošesté v řadě bo­dovala. Tuto úspěšnou sérii se v neděli 11. listopadu od 14.00 hodin na Střelnici pokusí pře­rušit druhý celek tabulky, FK Horaždovice.

VD Start Luby: Kalaš - Křížek, Pivoňka, Mlejnek, Kostolanský (57. Sýkora), Šnour, Voráček (64. Švec), Koželuh, Šůs, Čížek, Švátora (84. Sydorenko). Trenér: Pavel Bečka.

Jiskra Domažlice B: Lorenc - Rojt, Ferra, Kubr, Pavlíček (71. Gust) - Hošek (56. Waldmann), Soukup, Vísner, Hartl (81. Kalný) - Lešek (80. Šimůnek), Bláha. Trenéři: Ivan Ry­bár  a Vladimír Brichcín.

HR: Hodek - Szikszay, J. Cihlář. ŽK: 4:2 (20. Šnour, 23. a 65. Čížek, 73. Koželuh - 38. Vísner, 59. Kubr). ČK:1:0 (65. Čížek). Delegát FAČR: Hajšman. Diváků: 100.            DD (poj)