11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Horšovskotýnská rezerva vyválčila v Postřekově dva body

Souboj pátého Postřekova s předposledním celkem tabulky I. B třídy skupiny A – FC Dynamem Horšovský Týn B, byl brán jako povinné body domácích, okořeněné několika góly v síti outsidera. Bohužel pro domácí se však tento předpoklad nenaplnil. Přestože hned v úvodu utkání zazvonila dvakrát tyč hostujícímu gólmanovi za zády, gólu se v řádné hrací době diváci nedočkali a v penaltové ruletě byli šťastnější hosté.

Sokol Postřekov – FC Dynamo Horš. Týn B 0:0, PK 4:5.

Po krátkém úvodním oťukávání pronikl domácí Vágner po pravé straně, místo centru vystřelil, ale ze 14 metrů trefil jen bližší tyč Toušovy branky. Vzápětí si hostující gólman poradil s nedůraznou Závodného hlavičkou po Machově tr. kopu a na druhé straně musel Nosek vyrážet pohotovou střelu Blackého z hranice šestnáctky a následný gól dorážejícího Havlíčka nebyl pro ofsajd uznán. V 9. minutě napřáhl zprava z 22 metrů postřekovský Ulman a podruhé rozezvučel brankovou konstrukci hostů, když trefil břevno. Domácí byli v první čtvrthodině lepším týmem, byli častěji před soupeřovou brankou, ale k úspěchu jim chyběla finální přihrávka a přesné zakončení. Po Vágnerově centru musel těsně před nabíhajícím Ulmanem odvracet hostující Komárek a na druhé straně si s Havlíčkovým pokusem ze střední vzdálenosti poradil Nosek. Po čtvrthodině hry se k zakončení z 22 metrů dostal domácí Polák, ale jeho volej o kousek minul pravou Toušovu šibenici. Když pak stačil těsně před dobíhajícím Vágnerem odehrát míč do bezpečí Touš a na druhé straně pádem pod nohy dynamovského Jurka zneškodnil šanci Nosek, přestěhovala se hra na několik minut do středu hřiště a brankáři měli volno. Další nebezpečím zavánějící akce se zrodila v 34. minutě na kopačkách hostů, kteří pomalu a jistě začali přebírat aktivitu, ale na střílený Šinálův centr zprava, po Tomáškově „promáchnutí,“ nikdo ze spoluhráčů na hranici malého vápna nedosáhl. O minutu později rozehrál zprava rohový kop hostující Šinál, ale přetažený míč usměrnil u vzdálenější tyče R. Šindelář hlavou vedle Noskovy branky. Hosté byli při chuti a Nosek musel ve 37. minutě ukopnout míč těsně před nabíhajícím Cihlářem, aby odvrátil nebezpečí. Vzápětí se dostal ke střele z 22 metrů horšovskotýnský T. Šindleář, ale o kousek minul pravou Noskovu šibenici. Pět minut před obrátkou odcentroval zprava hostující R. Šindelář, ale nabíhající Havlíček v plné rychlosti nestačil hlavou míč z hranice malého vápna nasměrovat do branky. Domácí v této fázi kontrovali pouze akcí Roberta Vágnera, jehož střela zprava však o kousek minula vzdálenější Toušovu tyč. Když pak Cihlářovu střelu zprava stačil Nosek vyrazit a domácí zadáci odklidili míč do bezpečí, bylo to v první půli vše a do kabin se šlo bez branek.

V úvodu druhého poločasu byli nepatrně aktivnější domácí, ale centry Poláka či Závodného stačila hostující defenzíva zlikvidovat. V 51. minutě vyslal bombu z 18 metrů zleva domácí Tomášek, ale Touš míč vyrazil a hostující zadáci jej odklidili. O tři minuty později se po mírném závaru před Toušem dostal ke střele z 15 metrů domácí Vágner, ale trefil jen soupeře a hosté nebezpečí zažehnali. Poté sice Polák dostal míč do horšovskotýnské branky, ale pro avizovaný ofsajd se gólové oslavy nekonaly. Domácí byli stále živější a postupně si vytvářeli sílící tlak. V 62. minutě se po Steinbergerově rohovém kopu zprava dostal míč ke vzdálenější tyči, ale Polák volejem minul soupeřovu branku. Poté pronikl po levé straně Steinberger, ale jeho střelu z úhlu hostující gólman Touš zneškodnil. Nadějné akce domácích shořely několikrát na špatné finální přihrávce. Dvacet minut před koncem zahrozili hosté, když Cihlář našel zprava nabíhajícího Havlíčka, který však místo střely z 12 metrů volil kličku brankáři Noskovi a vracející se zadáci mu jeho záměr překazili. Přes sílící tlak domácích však hostující obrana pracovala dobře a soupeře do šancí nepouštěla. S tr. kopem Macha si poradil brankář Touš stejně, jako jeho spoluhráči s následným trestňákem Steinbergera a další nebezpečná situace skončila útočným faulem na hostujícího gólmana. V 81. minutě zkusil Polák dalekonosnou střelu, ale minul branku Dynama. Hosté se zmohli pouze na střelu T. Šindeláře, se kterou si poradil Nosek. V 89. minutě se do největší šance dostal domácí Steinberger, když postupoval sám proti Toušovi, vystřelil z 15 metrů, ale hostující brankář výborně vykryl prostor a v pádu míč zachytil.

Následovaly pokutové kopy. První se k exekuci postavil domácí Mach, ale Touš jeho střelu k pravé tyči vyrazil. Poté za hosty proměnil Mathauser – 0:1. Druhou sérii začal Steinberger úspěšně, ale hostujícímu Šinálovi pokus zneškodnil Nosek – 1:1. Když poté proměnili domácí Beroušek, Vágner a Nosek a za hosty Touš, T. Šindelář a Komárek, bylo to 4:4. Za domácí nastoupil k šesté sériii Kreuz, který však branku minul a když Cihlář Noska překonal, mohli hosté slavit dva důležité body.

Před 150 diváky řídil rozhodčí Havránek. ŽK: 2:3.

Sokol Postřekov: Nosek – Ledvina, Tomášek, Kočiš, Královec – Závodný, Beroušek, Mach, Polák (83. Kreuz) – Ulman (61. Steinberger), Vágner.

FC Dynamo Horš. Týn B: Touš – R: Šindelář, Komárek, Plachý, Ouřada (83. Mathauser) – Cihlář, T. Šindleář, Šinál, Blacký – Hlavlíček, Jurko (69. Hradecký).