24 25 26 27 28 29 30
31

Dlouhou přesilovku zužitkovali jednou

Pardubice - II. fotbalová liga: Pardubický import bodů pokračuje. Z čáslavského trávníku vezou všechny

Postrach domácích trávníků se opět zviditelnil. Pardubičtí fotbalisté dobyli čáslavské hřiště a soupeře ještě více přikovali ke dnu tabulky.
Pardubice se ve 12. minutě dostaly do první šance, která se ukázala jako klíčová pro další vývoj zápasu: Hundák ukázal záda obraně, Ducheček proti němu vyběhl a před vápnem ho fauloval. Domácí brankář byl bez milosti vyloučen. Dlouhou přesilovku využili hosté po dvanácti minutách. Po rohovém kopu se odrazil míč k Dittrichovi, který bombou z malého vápna procedil náhradníka Antošíka. V 68. minutě měl Jeřábek na kopačce pojistku, ovšem z velmi slibné vzdálenosti překopl domácí bránu.

„Pochopitelně jsem rád za tři body, protože tabulka je hodně vyrovnaná. Na rozdíl od některých zápasů, kdy jsme hráli dobře a nezvítězili, to nebyla žádná sláva. Výhru jsme ubojovali. Bylo to také způsobeno příliš měkkým hřištěm, na kterém se hůře kombinovalo. Utkání ovlivnilo brzké vyloučení domácího gólmana. Čáslav hrála důrazně, ale to jsme předpokládali," poznamenal těsně po střetnutí pardubický trenér Martin Svědík.

Další výsledky – 11. kolo: Ústí nad Labem – Karviná 3:2 (1:1), Bohemians Praha – Sokolov 1:1 (1:1), Most – HFK Olomouc 0:2 (0:2), Táborsko – Bohemians 1905 1:1 (1:0), Vlašim – Opava 2:0 (0:0), Žižkov – Zlín 1:2 (1:0), Varnsdorf – Znojmo 0:1 (0:0).

Čáslav – Pardubice 0:1
Fakta – branka: 24. Dittrich.
Rozhodčí: Kalenda (Praha).