26 27 28 29 30

Strakonická farma jela z Domažlic s prázdnou

Strakonice podlehly v Domažlicích 0:1.

Utkání 10. kola třetí fotbalové ligy: Domažlice – SK Strakonice 1908 1:0 (0:0).

Strakonická farma Dynama i s ligovými pendly v Domažlicích v sobotu 13. října neuspěla a vracela se s prohrou 0:1.

Hosté nastoupili bez klasického útočníka, na hrotu působil Petráň. V utkání průměrné úrovně převzala po vyrovnaném úvodu mírnou iniciativu Jiskra, ale kromě nastřeleného břevna a několika pokusů, směřujících těsně vedle Křížkovy branky, nic nevytěžila.
Podobný obraz nabídla i druhá půle zápasu, v níž po většinu času domácí byli aktivnější, ale úspěchu se dočkali až v závěrečném tlaku: osm minut před koncem se míč po hlavičce Bauera snažil hostující obránce Novák hlavou z brankové čáry odvrátit, to se mu ale nepovedlo – 1:0.

Hned v úvodu zápasu se domácí pokoušeli třikrát za sebou z rohového kopu ohrozit strakonickou branku, když se ale na třetí pokus dostal k voleji Bauer, neměla střela z deseti metrů dost důrazu a Křížek si s ní poradil stejně jako s Mužíkovým pokusem o chvíli později. Hosté zahrozili v 5. minutě, ale míč stačil před nabíhajícím Rýdelem odvrátit Matas. Poté si hostující brankář smlsl na Sladkého centru. Krátce nato zatáhl míč po levé straně domácí Bárta, na jeho centr si naskočil Bauer, hlavou však trefil jen spojnici tyče a břevna. Z další velké šance domácí neuspěli ani ve 24. min., kdy Růžičkův volej Křížek reflexivně vyrazil. Strakoničtí sice v poli hráli poměrně vyrovnanou partii, k vážnému ohrožení Houdkovy branky se ale přes dobře pracující domácí defenzívu nemohli dostat. Tečku za první půlí udělal nepřesný pokus hostujícího Benáta ze střední vzdálenosti. V 58. minutě našlápl k pěknému průniku po levé straně Petráň, na hranici šestnáctky upadl, ale rozhodčí Blaschke byl blízko, faul nepískal a naopak útočníku hostí dal žlutou kartu. V 63. minutě se do dobré příležitosti dostal po centru zprava Hudson, ale jeho střelu z dvanácti metrů srazili domácí na roh. Po jeho rozehrání se míč dostal k Benátovi, ani on střelou zpoza vápna neuspěl. Ještě v samém závěru, kdy už domácí po Bauerově gólu vedli 1:0, si Strakoničtí připravili dobrou příležitost, Benát ale pálil nepřesně a v 90. minutě Hudsonovu umístěnou střelu brankář Houdek reflexivně nohou vykop a zachránil tak pro domácí všechny tři body.

„Zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme ztratili body po gólu v závěru. Je to škoda," litoval Petr Skála, asistent hostujícího trenéra Jiřího Lercha. „My sice mohli v devadesáté minutě po střele Hudsona vyrovnat, ale na druhou stranu soupeř měl hodně brankových možností ze standardních situací. Stejně se mi zdá, že jich měl až moc. Rozhodně je škoda, když inkasujeme gól devět minut před koncem zápasu po standardní situaci. Utkání bylo ovlivněné tím, že jsme nastoupili bez klasického útočníka, protože všichni marodí," uzavřel Skála.
Fakta

Branka: 82. Bauer. ŽK: Veselý, Bárta – Halama, Petráň. Rozhodčí: Blaschke – Šimek, Vodrážka. Diváků: 280.

Strakonice: Křížek – Rakovan, Novák, Halama, A. Dvořák (86. Vaněk) – Hudson, Benát, Rýdel, Čadek (77. Slavík), Bakala – Petráň.