17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Chodové se radovali po hlavičce Bauera

Zápolení domažlické Jiskry se Strakonicemi má pravidelně ten správně ostrý říz, a ještě když se oba celky setkávaly v divizi, nikdo na hřišti ani v hledišti se nenudil.

V sobotním duelu České fotbalové ligy tomu v Domažlicích nebylo jinak. Po vyrovnaném úvodu přebírali domácí postupně iniciativu, dostávali se i do šancí, ale zatím se jen zastřelovali. Jihočechům hrozil především stoper Marek Bauer, jehož hlavičky byly krajně nebezpečné. Po rohu Bárty nastřelil břevno, v závěru první půle mířil těsně vedle, ale jeho velká chvíle měla teprve přijít.

Po obrátce Domažlice aktivitu ještě zvýšily a nakonec dokázaly zužitkovat závěrečný tlak. Na Mužíkův rohový kop si naběhl Bauer a vstřelil hlavou jediný gól utkání a za vítězství 1:0 brali Chodové tři body.

„Podali jsme poctivý výkon. V první půli jsme soupeře nepustili do šance, měl jen dvě standardní situace," konstatoval domažlický trenér Stanislav Purkart.

Strakonice přijely s několika hráči z prvoligového kádru Českých Budějovic a především Hudson několikrát defenzivu domácích pozlobil. Domácí však odolali.

Domažlický kouč si pochvaloval výkon svých svěřenců i ve druhé půli. „Vytvořili jsme si menší tlak, měli jsme i nějaké šance a vstřelený gól znamenající výhru byl zasloužený. Tři body se berou i za výsledek 1:0," dodal Stanislav Purkart.

Autor: Pavel Hochman