16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Chomutov bojoval proti soupeři i rozhodčím

Fotbalisté FC Chomutov opět zajížděli na hřiště soupeře, když v minulém kole prohráli v Chrudimi. Nyní utrpěli před 30 diváky nečekaně tříbrankový příděl s posledním účastníkem soutěže v Hlavicích na Liberecku.

Hosty přivítal nejen vítr, chladno a později v druhém poločase i déšť, ale nakonec i výrazná prohra. A to domácí kopali ještě pokutový kop, který ale brankář Zaťko zneškodnil. K hráčům Chomutova nebyla nakloněna ani přízeň rozhodčích, a tak to pro ně byl marný boj na dvou frontách.

První poločas vyzněl lépe pro domácí , když hned od začátku měli převahu, co se projevovalo i v množství standartních situací v jejich prospěch. Již v 11. minutě padl po rohovém kopu první gól z kopačky Mariottiho. Další branka padla opět po zahrávané standartní situaci, když míč proletěl přes zeď i za pomoci větru do sítě bezmocného brankáře Zaťka. Šťastným střelcem byl v 30. minutě domácí Held. Hosté sice přidali na důrazu, bojovali a nelze jim upřít snahu, ale žádná příležitost nevedla ke vstřelení branky.

V druhém poločase začalo pršet, ale byl to déšť šťastný pro domácí. Přestože Pikl, Kužel, Nádeníček, Smrž a Pavlíček nebezpečnými střelami ohrozili branku domácích, ani jedna z nich neskončila v síti. Když se k tomu přidali i sporné výroky rozhodčích, jak hlavního tak i pomezních, bylo čím dál jasnější, že hosté si připíšou další prohru.

Závěr utkání byl dramatický, když nejdřív rozhodčí Martínek odpískal pokutový kop, který ale dobře chytající Zaťko zneškodnil. Hosté se snažili až do konce aspoň o zkorigování výsledku, ale jejich míče pochytal nebo vyrazil na rohový kop taky dobře chytající brankář Le Daniel. V 90. minutě, když tlak hostů narůstal, dostal míč do běhu Maňas a z brejku upravil na konečných 3:0.

Fotbalisté FC Chomutov si tak připsali v posledních kolech dvě prohry na hřištích soupeřů. V příštím kole je čeká doma v pátek 19. října v 17.00 hodin pod umělým osvětlením tým Karlových Varů.