12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra postoupila přes Pardubice do 4. kola Poháru České pošty

Očekávané 3. kolo Poháru České pošty přivedlo na stadion Střelnice v Domažlicích loňského soupeře Jiskry v ČFL, který v současnosti hraje 2. ligu – FK Pardubice. Hosté přijeli oslabeni - v základní sestavě nastoupilo jen sedm hráčů A týmu, kteří byli doplněni čtyřmi hráči rezervy a rovněž kompletní lavičku náhradníků tvořili hráči rezervního týmu. Náročnější diváky zřejmě fotbal příliš neuspokojil, ale hrálo se o postup a ten domácí po aktivní první půli, kdy vstřelili oba góly, ve druhém dějství uhájili a mohou se ve 4. kole Poháru České pošty těšit na lepšího z dvojice TJ Vyšehrad – FK Teplice.

Jiskra Domažlice – FK Pardubice 2:0 (2:0)

Ve vyrovnaném úvodu zápasu poprvé zahrozili po Bauerově špatné rozehrávce hosté, ale průnik Janeckého pádem pod nohy zastavil Houdek a domácí zadáci míč odvrátili. V 5. minutě musel opět zasahovat Houdek, aby zachytil míč těsně před nabíhajícím Tomášem Kakrdou a do třetice domácí gólman zneškodnil střelu Vojtěcha Kakrdy z 18 metrů. Domácí se poprvé dostali k ohrožení Čihařovy branky v 8. minutě, ale Mužíkův tr. kop byl tečován a pardubický brankář míč zachytil. Domácí se stále více tlačili před soupeřovu šestnáctku a to se jim vyplatilo ve 14. minutě kdy vybojovali tr. kop, který z 22 metrů rozehrál Mandous a míč nasměroval do levé Čihařovy šibenice – 1:0. Poté si na druhé straně Houdek poradil s tr. kopem Kudrny, ale hra se pomalu přesunula do středu hřiště a před brankami zavládl klid a mír. Ten rozvířil až domácí Malý ve 26. minutě, který byl v souboji s Baldrychem v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu se štěstím proměnil Mužík, když Čihák jeho střelu tečoval, ale mimo tyče ji nevytlačil – 2:0. Poté se dostali ke slovu hosté, ale průnik Tomáše Kakrdy zastavili domácí zadáci a Vojtěch Kakrda mířil z 18 metrů vedle pravé Houdkovy tyče. Když si poté s několika centry na obou stranách obrany poradily, přišla 44. minuta, kdy byli domácí blízko třetí branky. Mužík rozehrál tr. kop zleva ze 25 metrů přesně na hlavu Bauera, který jej poslal z 10 metrů na pravou Čihákovu tyč, od které se odrazil k Matasovi a jeho pohotový volej z 9 metrů tentokrát zastavilo břevno pardubické branky. V závěru poločasu si pak Houdek poradil se střelou Janeckého zpoza šestnáctky a to bylo v první půli vše.

V úvodu druhého poločasu posunul Pyrkův centr zprava hlavou Bezděk k Matasovi, ale jeho volej ze 12 metrů skončil nad pardubickou brankou. Na druhé straně se ke střele dostal Vojtěch Kakrda, Houdek míč vyrazil k Tomášovi Kakrdovi, ale jeho volej domácí zadáci zblokovali. Hra se opět přestěhovala do středu hřiště a brankáři měli delší čas volno. Diváky probrala až 59. minuta, kdy se pěkně uvolnil hostující Sklenář, ale jeho technická střela přes vybíhajícího Houdka skončila těsně nad břevnem domažlické branky. Poté si s Mužíkovým rohovým kopem hosté poradili stejně, jako s centrem Bárty a na druhé straně zneškodnil Houdek střelu Poláka z šestnáctky. Domácí, vědomi si dvougólového náskoku, se již dopředu příliš netlačili a přenechali prostor hostům, kteří je zatlačili na dlouhé minuty před jejich šestnáctku a předvedená hra, i když byla účelná, diváky nenadchla. Hosté, tlačící se dopředu nepřesně kombinovali, v čemž je ovšem předčili domácí, kteří nedokázali podržet míč nebo dokonce rozehrát nějakou pohlednou akci. V 75. minutě napřáhl z 25 metrů domácí Mužík, ale míč skončil těsně nad Čihařovou brankou a na druhé straně stačili Klátilův pokus zblokovat domácí zadáci. Několik nepřesných centrů a oboustranně nevyužitých rohových kopů vystřídala v 85. minutě po Němečkově centru nedůrazná hlavička Baldrycha, se kterou však neměl Houdek příliš starostí. Stejně tak si poradil i s tr. kopem Vojtěcha Kakrdy ze 20 metrů. Domácí na sebe upozornili pouze nedůraznou Mužíkovou střelou z 25 metrů, která byla pro Čihaře vítanou lahůdkou. V 89. minutě byli hosté nejblíže úspěchu, kdy se po pravé straně prosadil Vojtěch Kakrda, ale Houdek jeho střeluze 14 metrů výborně vyrazil na roh. Další nebezpečí pro domácí branku přišlo minutu před koncem, kdy centr Vojtěcha Kakrdy zleva stačil v pádu usměrnit tělěm hostující Klátil jen vedle pravé Houdkovy tyče. Když pak Malého průnik do pardubické obrany skončil mimo branku, bylo to v nepříliš atraktivním zápasu vše a domácí mohli slavit postup do 4. kola poháru.

Před 550 diváky řídil rozhodčí Hrubeš, ŽK: 0:3.

Branky: 14. Mandous, 27. Mužík PK.

Jiskra Domažlice: Houdek – Pyrka (76. Strejc), Růžička, Bauer, Mandous – Malý, Mužík, Matas, Sladký, Bárta (85. Došlý) – Bezděk (81. Veselý). Trenér: Stanislav Purkart.

FK Pardubice: Čihař – Šejvl, Vencl, Němeček, Baldrych – T. Kakrda (70. Polák), Dubský (60. Buriánek), Kudrna, V. Kakrda – Sklenář, Janecký (73.Klátil). Trenér: Jaroslav Míchal.