13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - Loko Vltavín 2:3 (0:1)

Jiskra chtěla po velmi úspěšném vystoupení v Kolíně získané body na domácím hřišti potvrdit, ale pražský Vltavín patří k celkům, proti kterým se domažlickým příliš herně nedaří. Hosté získali od úvodního hvizdu herní převahu, přehrávali domácí ve středu hřiště, měli lepší pohyb, byli důraznější v osobních soubojích a v kombinaci. Domácí obrana a hlavně její levá strana představovala chvílemi „průchoďák,“ kterým Pražané proháněli jak chtěli. Po půlhodině se hra v poli srovnala, ale hosté šli do kabin zaslouženě s gólovým náskokem. Po obrátce se hrála vyrovnaná partie, ale domácí zadáci, kteří celý zápas působili dojmem, že už mají václavskou oslavu za sebou, jen nečinně přihlíželi, jak Franěk přiťukl zcela volnému Dorotíkovi, který pohodlně zvýšil na 0:2. Potom hosté ubrali plyn a domácí se dostali do tlaku, ze kterého zaslouženě vytěžili vyrovnání. Bohužel se příliš soustředili na zvrat výsledku, pozapomněli na obranu, a když Bauer špatně zpracoval jednoduchý míč, šel Franěk opět sám na Houdka a dokonal domácí porážku.

Hosté začali zápas aktivně a domácí obrana musela dvakrát odvracet centry Waltera z pravé strany. Domácí se v 6. minutě prosadili po levé straně Bártou, ale tomu stačil míč do zámezí ukopnout brankář Čaba. O tři minuty později napřáhl z 22 metrů hostující Franěk, ale tečovaná střela skončila těsně vedle pravé Houdkovy tyče. V 11. minutě špatně odvrátil míč Veselý, ten se dostal k hostujícímu Dorotíkovi, jehož střelu, směřující do levé šibenice Houdek výtečně vytlačil nad břevno. Domácí gólman si potom poradil s Fraňkovou hlavičkou a na druhé straně hosté odvrátili centr Bárty. V 17. minutě obešel dva statující domácí zadáky Krimlák, našel rozběhnutého Fraňka, který snadno prošel až před domácí šestnáctku, narazil si s Walterem a zcela sám pak tečoval míč do branky před zakleknutým Houdkem, který jej chtěl chytit do náruče – 0:1. Bauer, Pyrka a Veselý přitom jen „vyklusávali“ za zády sprintujících hostů. Hosté přehrávali svého soupeře ve středu pole, byli rychlejší, důslednější v bránění, přesněji kombinovali a jejich bleskové akce byly velmi nebezpečné. Když se domažličtí ubránili dvěma rohovým kopům za sebou, dostal se na druhé straně po Mužíkově centru zprava k hlavičce z 10 metrů zleva Matas, ale trefil jen spoluhráče Sladkého a odražený míč hosté uklidili. Ve 23. minutě vyrobila domácí obrana chybu, míč stačil před nabíhajícím Škorvánkem brankář Houdek odkopnout jen k Fraňkovi, jehož střela zprava skončila vedle vzdálenější tyče odkryté domácí branky. Na druhé straně Pyrka centrem našel nabíhajícího Matase, ale jeho bomba volejem z 10 metrů mířila nad Čabovu branku. Ve 26. minutě mohli hosté zvýšit, když Podzimek našel našlápnutého Fraňka, který se ocitl sám proti Houdkovi, ale ten střelu pražského útočníka tečoval tak, že zblokovaný míč stačil z brankové čáry odvrátit Bauer. Po půlhodině hry odvrátili domácí Dorotíkův centr ke Škorvánkovi, ale jeho pokus z 22 metrů skončil nad domažlickou brankou. Poté se postupně dostávali do hry i domácí, ale Mužíkův tr. kop skončil kousek vedle levé Čabovy tyče a ve 34. minutě po centru Malého netrefil „rybičkou“ míč bráněný Bezděk. O dvě minuty později se uvolnil Malý, ale jeho centr zprava poslal volejem vedle levé vltavínské tyče Matas. V této fázi zápasu byly k vidění snahy obou mužstev o rychlé protiútoky, ale kombinace hostů byla kvalitnější. Když pak Mužík přestřelil soupeřovu branku a Bezděk ji ze 14 metrů v dobré šanci minul, mohl přijít tret v poslední minutě poločasu, kdy Pečeňa našel nabíhajícího Škorvánka, jehož střelu z 15 metrů zleva však Houdek výborně vytlačil těsně vedle své levé tyče.

V úvodu druhého poločasu se hrálo v poli vyrovnaně, ale ve 48. minutě vytvořili domácí před Čabovou brankou závar a zlobili se pak na rozhodčího Dujsíka, že neodpískal držení za dres pronikajícího Veselého, těsně před hostující brankou. Tato nepřehledná situace byla zakončena Mužíkovou střelou z 20 metrů, směřující pod břevno, kterou však Čaba výtečně vytlačil nad branku. Po další akci domácích pak skončil Pyrka svůj výlet až v zámezí vedle vltavínské branky. V 55. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy, ale bez úspěchu. O minutu později skončil po Sladkého akci míč v náručí brankáře Čaby, a když se zdálo, že domácí převezmou otěže zápasu do svých rukou, přišla 57. minuta, ve které se k centru zleva dostal Walter, našel volného Fraňka, který přiťukl míč hlavou na zcela nehlídaného Dorotíka, který sám proti Houdkovi zvýšil z 10 metrů na 0:2. Domácí obránci opět jen úspěšně statovali a nechali soupeři dostatek prostoru ke hře. V tu chvíli se zdálo být vše ztracené, ale domácí hráči se nadechli k náporu a postupně zatlačili soupeře před jeho šestnáctku. V 88. minutě hosté srazili na roh Sladkého střelu a poté Bauerova hlavička z 8 metrů skončila nad Čabovou brankou. V 61. minutě zakončil svoji akci Malý střelou zleva, která však skončila na boční síti vltavínské svatyně. O čtyři minuty později, se po Bártově vysunutí dostal sám před Čabu domácí Dvořák, ale v dobré šanci zleva jeho branku přestřelil. V 67. minutě odvrátili hosté Malého centr na roh, který rozehrál zleva Mužík, míč hosté odvrátili jen k Mandousovi, který volejem z 18 metrů trefil vnitřní stranu pravé Čabovy tyče, od níž se míč odrazil do branky – 1:2. Dvacet minut před koncem vznikl před vltavínskou brankou závar a domácí se zlobili, že nebyla odpískána ruka jednoho z hostujících zadáků. V 71. minutě rozehrál Mužík zleva rohový kop, Čaba míč vyboxoval k Bauerovi, jehož dělovku z 18 metrů hostující brankář vyrazil k Matasovi a ten volejem ze 7 metrů trefil odkrytou část soupeřovy branky – 2:2. Domácí mohli dokonat obrat ve skóre o pouhé dvě minuty později, kdy se do tutovky dostal Dvořák, jehož střelu ze 13 metrů však Čaba reflexivně špičkou kopačky vyrazil. Poté si ještě hostující gólman poradil s Mužíkovým pokusem z 22 metrů stejně, jako Houdek na druhé straně s hlavičkou Fraňka po Walterově tr. kopu. Vltavínský brankář pak dobře kryl Došlého přízemní střelu zleva, ale pět minut před koncem přišel pro ofenzívně naladěné domácí blesk z čistého nebe. Stopér Bauer udělal chybu při zpracování vysokého míče, ten mu odskočil, vybojoval jej Walter, který jej poslal na zcela volného Fraňka a Houdek, kterého v tomto zápasu nechávali obránci často na holičkách, byl proti střele ze 14 metrů bezmocný – 2:3. V 89. byl v šestnáctce hostů faulován pronikající Matas, ale i tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího, navzdory protestům domácích němá a tak se ze tří bodů radovali hosté.

Branky: 67. Mandous, 70. Matas – 16., 85. Franěk, 57. Dorotík.

Rozhodčí: Jiří Dujsík – Tomáš Kembický, Ondřej Šedivka, ŽK: 1:2 (84. Došlý – 74. Walter, 75. Valášek.) Diváků: 400.

J. Domažlice: Houdek – Pyrka, Matas, Bauer, Mandous – Malý, Sladký (85. Strejc), Mužík, Bárta (77. Došlý) – Bezděk, Veselý (55. Dvořák). Trenér: Stanislav Purkart.

Loko Vltavín: Čaba – Zelenka, Bureš, Krimlák, Podzimek – Walter, Pečeňa, Valášek, Škorvánek (74. Pozníček) – Franěk (88. Kozák), Dorotík (79. Štumpf). Trenér: Radek Kronďák.