24 25 26 27 28 29 30
31

Benfika v Příkosicích doplatila na zahozené šance

Převzato z Domažlického deníku

Příkosice - Pátou porážku v řadě mají na svém kontě fot­balisté Jiskry Domažlice B, kteří v sobotu dopoledne na­stoupili na menším hřišti v Příkopcích. Domácí Čechii byli v průběhu utkání více než vyrovnaným soupeřem, ale opět doplatili na neproměňo­vání vyložených šancí, kte­rých hlavně v prvním polo­čase bylo mnoho. V brance Benfiky nastoupil Lukáš Frei.

Čechle Příkosice – J. Domažlice B  2:0 (0:0)

Po deseti minutách hry se hostující Bláha na pravé stra­ně zbavil obránce, přihrál Hartlovi mezi malé vápno a penaltu a ten z voleje přestře­lil branku ležícího gólmana Vaníka. Benfika byla při chu­ti, v 18. minutě opět Bláha obe­šel z pravé strany hráče, udě­lal kličku i vybíhajícímu brankáři, ale trefil pouze tyč branky, od které se míč odra­zil podél brány. Dorážku do­bíhajícího Hoška zblokoval do zámezí vracející se obránce. Domácí se osmělili ve 26. mi­nutě, ale Frei včasným vy­běhnutím šanci domácího Peška zneškodnil. Ve 41. mi­nutě přišel centr z pravé stra­ny na malé vápno před prázd­nou příkosickou bránu, pro­tože gólman stál u levé tyče, a Bláha místo zakončení hlavou ztratil čas zpracováním, přes­to stačil přihrát Hartlovi, jeho nedůrazné zakončení ale do­mácí vytěsnili mimo branku.

Ve druhém poločase začali opět hosté aktivně, chodili do přečíslení dva na tři nebo tři na čtyři, vždy však chybělo fi­nální zakončení. V 70. minutě Bláha centroval z pravé stra­ny před bránu, míč proletěl brankovištěm, což překvapilo Hoška, který číhal na odraže­ný balon, a nešel tudíž do sklu­zu, jenž by uklidil balon do prázdné branky. Důležitým momentem utkání bylo stří­dání Votípky, který poté dělal problémy hostujícím hráčům, když si díky své robustní po­stavě dobře pokryl míč. Právě Votípka byl u první branky domácích v 73. minutě. Po au­tovém vhazování si s balonem pohrál, prostrčil ho Pražákovi na hranici velkého vápna z bo­ku, ten chtěl centrovat, ale ne­trefil míč a šťastným lobem přehodil Freie na zadní tyč - 1:0. Hosté rozehráli, chtěli jít do protiútoku, jenže domácí vybojovali míč, Votípka z první přihrál na nabíhajícího hráče, ten po dvacetimetrovém sprintu přihrál podél vápna na Štycha, který upra­vil, jak se později ukázalo, na konečných 2:0. Jiskra bohužel inkasovala branky, když sa­ma začala přebírat iniciativu a soupeř se nedostal přes půlku. Poté měli dál hosté častěji míč na kopačkách. Přišla 80. mi­nuta, Hartl šel sám z pravé strany, špatně trefil balon a ten směřoval do levé šibenice, jenže brankář Vaník ho vyra­zil na roh. V závěru musel srá­žet na roh ostrý míč domácích Neumann.

Čechie Příkosice: Vaník - He­rák (65. Votípka), Pleticha (57. Fia­la), Korecký, Štych, Papáček, Pra­žák (84. Sedlák), Komanec, Pešek, Kotnauer  (72. Krajdl), Nový. Hrající trenér: Jan Pleticha.

Jiskra Domažlice B: Frei - Rojt, Neumanu, Ferra, Pavlíček - Bri­chcín (68. Lešek), Soukup, Vísner (88. Kalný), Hošek (73. Gust) - Har­tl, Bláha. Trenéři: Ivan Rybár a Vla­dimír Brichcín. HR: Křen. Hráno bez  karet. Diváků: 80.

(poj)

Řekli po utkání

Trenér Jiskry Domažlice B Ivan Rybár: „Dnes jsme odehráli dobré utkání, zasloužili jsme si minimálně remizovat, byli jsme lepším mužstvem, ale neproměňujeme šance. Hosté tvrdili, že ne­měli tři hráče, ale my jsme byli opravdu lepší."

Trenér Čechie Příkosice Jan Pleticha: „V prvním poločase jsme malinko zaspali, nehráli jsme to, co umíme, a to, co bychom hrát chtěli. Soupeř si vytvořil několik dobrých šancí a měli jsme vyloženě štěstí, že se mu nepodařilo vstřelit branku. Ve druhém po­ločase jsme hráli to, co umíme. Příchodem Votípky a Fialy na hřiš­tě jsme začali hrát po zemi, vytvořili si šance a povedlo se nám vstřelit dva góly a vyhrát."            (poj)