10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - SK Kladno 1:0 (0:0)

Po nevydařeném předehrávaném 17. kole, ve kterém Jiskra ještě v 86. minutě vedla 1:2, aby nakonec v Karlových Varech prohrála gólem v nastaveném čase 3:2, přivítali domažličtí na svém trávníku v nedělním dopoledne svého tabulkového souseda - 13. SK Kladno. Domácí na 12. místě měli aktuálně devět bodů, zatímco hosté bodů sedm, ale vyrovnaný souboj se nekonal - domažličtí svého soupeře po většinu zápasu přehrávali, hosté zatažení před svojí šestnáctkou se sice občas pokoušeli o rychlé protiútoky, ale k ohrožení Ticháčkovy branky se prakticky nedostali. Domácím hra „do plných“ také dělala problémy a do šancí se rovněž dostávali jen těžko. Rozhodnutí přinesla standardní situace, po které rozvlnil síť za Hůlovými zády hlavou Matas a domácí si v zápasu, který příliš fotbalové krásy nepřinesl, zaslouženě připsali tři body.

Domácí začali hned od začátku ofenzívně a ve 4. minutě musel po závaru před svojí brankou zasahovat kladenský brankář Hůla. O tři minuty později rozehrál domácí Mužík tr. kop, ale Bauer hlavou z 8 metrů kladenskou branku minul. V 9. minutě se domácí fanouškové zlobili, že nebyl zákrok hostujícího brankáře na pronikajícího Bezděka potrestán penaltou a o chvíli později na druhé straně po akci Švanbery po pravé straně, utekl míč tomuto kladenskému útočníkovi za brankovu čáru. Po čtvrthodině hry byl po Mužíkově tr. kopu odpískán útočný faul jednomu z domácích hráčů a o minutu později si kladenský gólman poradil s Braunovým pokusem z 22 metrů. V 18. minutě stačil skluzem vypíchnout míč domácí Bauer útočícímu Bartošovi a o chvíli později tentýž domácí stopér zastavil průnik Švanbery stejně, jako skončila na druhé straně akce Bezděka. Ve 26. minutě zatáhl míč po levé straně Mužík, centrem hledal nabíhajícího Bezděka, ale těsně před ním stačil Hůla vyrazit míč na roh. Vzápětí dostal pěkný míč na hranici šestnáctky domácí Došlý, špatným zpracováním se však připravil o náskok, a když si připravil střelu, stačili hosté míč zblokovat. Ve 28. minutě jen těsně nedoskočil na Mužíkův centr zprava Bezděk a po půlhodině hry zblokoval na druhé straně centr pronikajícího Tótha domácí Pyrka, aby Mužík míč odklidil do bezpečí. Vzápětí se ocitl v dobré střelecké příležitosti domažlický Došlý, ale jeho střelu ze 14 metrů stačil Hůla vyrazit. Poté se k slibnému průniku po levé straně odhodlal kladenský Orolín, ale míč mu v rozhodující chvíli utekl za čáru vedle Ticháčkovy branky. Ve 35. minutě si na Mužíkův tr. kop nejvýše naskočil Braun, ale hlavou z 8 metrů minul levou Hůlovu tyč. Vzápětí vznikl po centru Malého před brankou hostů závar, který zakončil Bauer hlavičkou vedle soupeřovy branky. Hostující brankář předvedl své kvality pět minut před obrátkou, kdy vytlačil na roh Dvořákovu střelu z 18 metrů, směřující k levé tyči a zazářil ve 44. minutě, kdy si parádně Bezděk poradil u rohového praporku se dvěma soupeři, centrem našel nehlídaného Bauera, jehož hlavičku z 8 metrů, mířící k levé tyči, reflexivně vytlačil na roh.

Ve stejném duchu, herní převahy Jiskry, se nesl i úvod druhého poločasu. První akci si však připsali hosté, ale Žižka po Tóthově centru volejem z šestnáctky Ticháčkovu branku přestřelil. Poté se kladenští ubránili centru Došlého a dvěma Mužíkovým tr. kopům, aby další možnost domácích zmařil odpískaný ofsajd. V 56. minutě se do šestnáctky hostů probil po levé straně Došlý, ale střelou z šestnáctky, z dobré pozice minul vzdálenější tyč Hůlovy branky. V 58. minutě, po Bártově tr. kopu, stačili Braunovu hlavičku srazit kladenští na roh, po jehož rozehrání se míč odrazil k Bártovi, který však z 18 metrů Hůlovu branku přestřelil. Po hodině hry boxoval domácí gólman Ticháček Žižkův centr do pole a na druhé straně se uvolnil Veselý, jeho střelu z 20 metrů však hosté srazili na roh. O dvě minuty později se po špatné Braunově rozehrávce ve středu hřiště dostal k míči Tóth, ale jeho nebezpečnou akci zastavil výborným zákrokem Matas. Hosté na chvíli převzali iniciativu do svých rukou, ale Žižkův pokus z 18 metrů mířil nad Ticháčkovu branku. Domácí odpověděli střelou Bárty po závaru před Hůlou, ale ten se překvapit nenechal a míč zachytil. Vzápětí museli domácí obránci zblokovat Tóthovu střelu z šestnáctky na roh a poté ještě zakončil další akci hostů vysokou střelou z 25 metrů Žižka. Pak si s Mužíkovým tr. kopem poradil Hůla stejně, jako s pokusem Žižky na druhé straně Ticháček. Domácí se postupně vrátili do hry a opět zatlačili soupeře před jeho šestnáctku. Výsledkem jejich úsilí byl rohový kop, který zleva rozehrál Mužík, Bezděk hlavou u bližší tyče míč prodloužil na nabíhajícího Matase, který jej hlavou u vzdálenější tyče ze 2 metrů poslal do sítě, když jej neuhlídal Švanbera – 1:0. Hosté poté vrhli vše do útoku, ale domácí se ubránili při závaru před Ticháčkem a stejně tak i při Cafourkově centru v 83. minutě. O tři minuty později našlápl k nádhernému sólu přes tři domácí hráče kladenský Orolín, ale kousek před šestnáctkou jej za cenu žluté karty zastavil Bárta. Když pak skončil Orolínův tr. kop útočným faulem a Mužíkův průnik na druhé straně centrem od brankové čáry, po němž se míč odrazil do Hůlových rukavic, bylo to vše a domácí, kteří dnes proti jednomu ze slabších soupeřů více dřeli, než hráli fotbal, se mohli radovat ze zasloužených bodů.

Branka: 77. Matas.

Rozhodčí Ladislav Benedikt, ŽK: 1:5 (86. Bárta – 6. Žižka, 13. Bartoš, 50. Procházka, 82. Cafourek, 83. Samek).

Diváků: 360.

Jiskra Domažlice: Ticháček – Pyrka, Matas, Bauer, Bárta – Malý (63. Veselý), Braun, Mužík, Došlý – Bezděk (84. Strejc), Dvořák.  Trenér: Stanislav Purkart.

SK Kladno: Hůla – Lohoyda, Procházka, Vavřička, Žižka – Bartoň, Růžička, Samek, Orolín – Tóth, Švanbera.  Trenér: Daniel Drahokoupil.