17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Ohlasy na zápas Domažlice - Hlavice

Tomáš Petrášek obránce SK Hlavice: "Dnešní zápas byl v prvním poločase vyrovnaný, určitě měli víc ze hry domácí hráči, ale i přesto si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem, hráli jsme dobře dozadu. Přestože jsme měli jasně dané, kdo si vezme hráče při standardních situacích, tak dostaneme tři góly se standardek. Je to třetí utkání venku a třetí červená karta. Měli jsme tři posily z rezervy AC Sparta Praha – Doležala, Helda a Ledeckého a nemůžu říct, že by pro nás dneska byl někdo posilou, protože hrálo špatně celé mužstvo. V této soutěži se nebudu vyjadřovat k výkonům rozhodčích, protože pískají proti Hlavici, jak doma, tak venku. Takže já už k tomu víc nemám, přemýšlím, zda není lepší hrát fotbal pro radost, než tuto soutěž.

Jaroslav Ticháček prezident Jiskry Domažlice: "Trošku jsme se trápili v prvním poločase, kluci byli natěšení po té euforii ve středu. Nicméně jim trochu chyběla šťáva a rychlost, šli do utkání takovou profesorskou kombinací, málo se tam rvali a některé ty věci jsme nedotáhli do konce. Samozřejmě soupeř bránil dobře, mladí stopeři z Hlavice drželi ten náš útok na uzdě a standardky odvraceli skvěle. Měli jsme šance, zejména Jirka Bárta měl vyloženou šanci, kterou trestuhodně zahodil. Z druhého poločasu jsem měl fakt obavy. Musel jsem jít do kabiny, zvýšit hlas, protože jsem vědě, že to dneska není o kráse, ale o tom to trochu přervat. Máme náročný program, tak se snažíme hráče rotovat, proto jsme pozvali některé kluky z Viktorky. Chtěli jsme naše hráče nechat odpočinout a teď hrajeme ve středu a v neděli. Druhý poločas naši hráči opravdu trochu přidali, prosadili jsme se konečně se standardek, které jsou naší silnou zbraní, zahrávali jsme je lépe, víc jsme za tím šli - s větším důrazem. Určitě za druhý poločas 3:0 jsem spokojený. Teď nás čekají Karlovy Vary, kterým máme co vracet z loňské porážky na jejich stadionu. Já věřím tomu, že budeme trénovat pondělí, úterý, že ty tréninky to mužstvo zase nakopnou a uhrajeme ve Varech minimálně bod.  Je to derby pro nás. V neděli máme doma Kladno, které dokazuje, že ten posun je jasný, loňský rok mělo malou  krizi, letos hraje dobře, má dobré výsledky, má v kádru spoustu mladých hráčů, kteří jdou do kombinace, bude to těžká záležitost.“

Trenér SK Hlavice Pavel Matějka: "Herně jsme se s domácím celkem obstojně vyrovnali, ale bohužel jsme propadli v herních činnostech, jakou jsou standardní situace. Vždycky ty góly padly po našich chybách a neobsazení hráčů. Dvakrát nepřímý volný kop a jednou autové vhazování - je fakt, že nás to trápí celou sezonu. Hráče na to upozorňuju, ale reakce je špatná, je tam individuální selhání jedince a nezodpovědnost. Měli jsme k dispozici tři hráče, kteří jsou s námi týden a zapracováváme je, protože jsme měli úzký kádr. Šanci jim dávám, ale myslím si, že dneska nám tam levá strana celkově nehrála a vyvrcholením bylo naivní vyloučení Doležala. Co se týče střední zálohy a útoku, tam vidím Helda a  Ledeckého a myslím, že by to mělo být dobré. Teď máme před sebou pro nás klíčové utkání v Písku, kam nepojedeme v poraženecké náladě, budeme se snažit s mančaftem intenzivně pracovat a jet tam bodovat.“

Jan Matas stopér Jiskry Domažlice, autor třetího gólu: "Po středečním vítězném pohárovém utkání jsme měli další ligový zápas s Hlavicí. Je to mladý tým, který k nám přijel urvat nějaké body. Měli propracovanou obranu a my jsme se tam dostávali těžko. Dali jsme první gól až v druhém poločase. Po středečním zápase nám trochu ubylyásíly, takže to bylo ještě o trošku těžší. Chtěli jsme vstřelit co nejrychleji branku, což se nám bohužel nepovedlo, spadlo to tam až v druhém poločase a tím jsme Hlavici přinutili otevřít hru a být aktivní. Nám se tam naskytla nějaká okénka, která jsme využili hlavně se standardek. Do Karlových Varů nejedeme na výlet, chceme tam bodovat. Nevím, co od nich čekat, jsou v tabulce za námi, mají být posíleni hráči ze Sokolova, tak uvidíme, co nás tam čeká...“

Stanislav Purkart trenér Jiskry Domažlice: "Podle mě se zápas vyvíjel tak, jak  jsme předpokládali. Věděli jsme, že to po pohárovém zápase nebude jednoduché, nedá se za dva dny odbourat únava. Tím začal první poločas, který byl z naší strany takový malátný ospalý, alibisticky jsme hráli, nedokázali jsme v rychlosti obejít jeden na jednoho, prostě nám chyběla rychlost agresivita i důraz ve vápně, i přesto jsme měli dvě šance. Věřili jsme, že ten zápas zlomíme a do druhé jsme nabádali kluky, aby se vydali a trošku té vůle do toho výkonu dali, a když vstřelíme gól, tak to prostě půjde. To se nakonec potvrdilo, dali jsme gól a pak jsme přidali další dva a to utkání zvládli. Je to hodně důležité, že jsme utkání vyhráli a zůstali jsme v tabulce pravdy na nule. Teď zase jedeme ven a máme klid. Nabrat sílu, připravit se a jedeme do Varů. Máme zprávy, že by měli mít k dispozici šest lidí z lavičky Baníku Sokolov, kteří dneska nehráli od začátku. Tam je specifické hřiště, kde domácí  hrají na standardky a na dlouhé auty.“  (poj)