10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sokol Postřekov - Spartak Klenčí 2:1 (1:0)

Třetí kolo fotbalové I. B třídy přivedlo ve skupině A na postřekovský trávník tradičního rivala z Klenčí a tak se hrálo klasické chodské derby. Zatímco domácí okupovali se třemi body 6. příčku tabulky, hosté z Klenčí skupinu A se ziskem devíti bodů vedli a protože to postřekovští na Spartakovce v poslední době příliš neumí, byli hosté mírnými favority zápasu. Svoji úlohu však od počátku neplnili, domácí byli celý první poločas aktivnější a po trefě Steinbergera šli zaslouženě po poločasu do šaten s gólovým náskokem. Když v úvodu druhé půle přidal Steinberger svůj druhý gól, ubrali domácí plyn a hosté hru vyrovnali. S Hojdovým kontaktním gólem půlhodinu před koncem přišla na trávník nervozita, ale i šance na obou stranách. Gól však již nepadl a tak se domácí radovali ze tří bodů.

Domácí zahájili zápas ofenzívně a v 5. minutě po pěkné akci Vágnera střílel Adamka, ale jen do těla soupeřova zadáka. Poté dlouho, kromě nepřesných centrů na obou stranách, nebylo k vidění nic zajímavého. V 18. minutě zaváhal hostující Psutka, míč se dostal k Steinbergerovi, ale jeho střelu zleva z 10 metrů výborně vyrazil Sokol na roh. Ten rozehrál zleva Adamka, míč se ve skrumáži odrazil k Stebergerovi, který z 8 metrů otevřel skóre zápasu – 1:0. Ve 22. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti domácí Královec, ale Sokol jeho střelu vytlačil na roh. Ten rozehrál Adamka na hlavu Tomáška, ale ten zamířil z malého vápna nad klenečskou branku. O pět minut později stačili hosté zblokovat Adamkovu střelu a na druhé straně v poslední chvíli ukopl vybíhající brankář Nosek míč před nabíhajícím Vl. Čechem. Po půlhodině hry poslal míč z tr. kopu nad postřekovskou branku Psutka a o chvilku později stačil po Cibulkově přihrávce vyrazit Sokol pokus Macha z šestnáctky. Ve 34. minutě posadil z tr. kopu Mach míč na hlavu Tomáška, ale ten minul pravou Sokolovu tyč. V dobré šanci se ocitl ve 36. minutě po zpětné přihrávce Závodného nehlídaný Steinberger, ale volejem ze 17 metrů klenečskou branku netrefil. Pět minut před obrátkou putoval míč po ose Steinberger, Vágner k Tomáškovi, ale jeho bomba z 25 metrů těsně minula levou Sokolovu šibenici. Hosté kontrovali jen Psutkovým tr. kopem, který Noskovu branku přelétl. Když pak na jedné straně vyrazil Machův tr. kop klenečský gólman Sokol a na straně druhé totéž dokázal Nosek se střelou Housara, bylo to v prvním dějství vše.

Do druhé půl nastoupil místo Závodného v domácím dresu Škrabal. Hned ve 47. minutě našel centrem zleva postřekovský Adamka nabíhajícího Steinbergera, který stačil míč propasírovat pod tělem padajícího Sokola a usměrnit jej do odkryté branky – 2:0. O dvě minuty později podběhl centr hostující Vejmelka, míč získal nabíhající Adamka, ale jeho střelu zleva z úhlu Sokol zneškodnil. V 54. minutě srazili hosté Adamkův tr. kop ze 30 metrů na roh a o dvě minuty později přestřelil zleva ze 17 metrů na druhé straně branku hostující Hromník. Pak stačili hosté srazit Královcovu bombu z 18 metrů na roh a se Škrabalovým pokusem si poradil Sokol. Hosté postupně hru v poli vyrovnali, ale svůj průnik po pravé straně zakončil Čech střelou nad Noskovu branku a tak se klenečtí dočkali odměny v podobě kontaktní branky až po hodině hry, kdy po levé straně pronikl Housar, na jehož střílený centr si naběhl Hojda a zblízka jej usměrnil za Noskova záda – 2:1. V 64. minutě odcentroval zleva domácí Adamka na hlavu Tomáška, který jej nasměroval z malého vápna vedle levé Sokolovy tyče. Poté se svými pokusy neuspěli postřekovští Mach a Škrabal, ale hosté se snažili o vyrovnání a Nosek domácí podržel v 76. minutě, kdy zneškodnil Psutkův tr. kop směřující k jeho levé tyči. Nervozita na trávníku narůstala a výsledkem toho bylo několik udělených žlutých karet, a když ji podruhé uviděl i klenečský Hula, musel předčasně do sprch. Klenečský Hojda sice v 84. minutě vstřelil branku, ale ta nebyla pro jasný ofsajd uznána a vzápětí Psutkův tr. kop ze 25 metrů zneškodnil Nosek. Na druhé straně poslal dopředu domácí Ulman nabíhajícího Berouška, ale tomu pádem pod nohy sebral míč Sokol. Ten si poté poradil s Machovým volejem z 15 metrů po Malzerově centru a zneškodnil i Berouškovu tutovku po Ulmanově centru, když jeho střelu ze 14 metrů vyrazil na roh. V nastaveném čase se domácí Škrabal prodral do šestnáctky hostů, sám proti Sokolovi, ale ten jeho střelu ze 12 metrů opět výborně vyrazil stejně jako následný volej Berouška z 9 metrů.

Před 250 diváky řídil rozhodčí Čermák. ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (78. Hula).

Sokol Postřekov: Nosek – Ledvina (74. Malzer), Cibulka, Janeček, Královec – Závodný (46. Škrabal), Tomášek, Mach, Adamka – Vágner (67. Ulman), Steinberger. Trenér: Petr Váchal.

Spartak Klenčí: Sokol – Čipera (52. Hojda), Psutka, Osvald, Hromník – Čech Vojtěch (26. Vejmelka), Housar, Řeznček, Hula – Houdek (70. Toth), Čech Vladimír. Trenér: Pavel Smazal.