17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice – SK Hlavice 3:0 (0:0)

Páté kolo České fotbalové ligy přivedlo v sobotu na trávník domažlické Střelnice aktuálně šestnáctý celek tabulky - SK Hlavice. Hosté se zatím fotbalově hledají a dosud jediný bod získali v minulém kole domácí remízou s Horními Měcholupy, takže jakýkoli bodový zisk z Domažlic by pro ně byl dvojnásob cenný. Jiskra si po vysoké prohře v Zápech napravila sebevědomí středečním pohárovým postupem přes ligové České Budějovice, ale trenér Purkart stále ještě nemůže počítat s obránci Tesařem a Mandousem. Z Viktorie Plzeň přišli vypomoci obránce Končal a útočníci Petráček s Dvořákem. Domácí sice měli většinu zápasu ve své režii a byli ofenzívnější, ale kompaktní hostující obrana je do výraznějších šancí nepouštěla. Jiskra si naopak musela dávat pozor na agilního a rychlého Ledeckého, který představoval pro Houdka neustálou hrozbu. Když se pak po necelé hodině hry prosadil po Mužíkově trestném kopu Braun a hosté museli vylézt z obranné ulity, korunovali domácí své útočné úsilí dalšími dvěma góly, připsali si povinné domácí vítězství a dosud pasivní celkové skóre změnili na aktivní.

V úvodu si hosté poradili s tr. kopem Mužíka, ve 4. minutě přiťukl domácí Dvořák míč Pyrkovi, ale jeho volej z 18 metrů mířil vysoko. Když poté slibnou akci domácích zastavil ofsajd, napřáhl na druhé straně z 20 metrů Ledecký, ale Houdek byl na místě. Petráčkův průnik hlavičtí zastavili a když ve 13. minutě rozehrál Mužík rohový kop, stačil míč jen patou usměrnit vedle Kamischovy branky Malý. Po čtvrthodině hry napřáhl Mužík z 23 metrů, ale tečovaný míč hostující gólman zachytil. Střelecky aktivní domažlický Mužík zkusil štěstí v 17. minutě, ale minul levou Kamischovu tyč a o minutu později po Petráčkově přihrávce zprava minul pro změnu tyč levou. Ve 20. minutě prošel po levé straně domažlický Bárta, našel centrem Dvořáka, ale jeho volej z 18 metrů skončil v náruči hlavického brankáře. Svoji ofenzívní aktivitu domácí proměnili ve dva rohové kopy, ze kterých však nic nevytěžili a po centru Matase zleva odvraceli hosté na další rohový kop. Při tlaku domácích však ve 27. minutě našlápl rychlonohý Ledecký k brejku a jen výborný obranný zákrok Bárty ukončil rodící se tutovku hostů. O dvě minuty později pronikl po levé straně domácí Malý, na jeho centr si naskočil na malém vápně Dvořák, ale hlavou poslal míč vedle vzdálenější šibenice. Ve 33. minutě po další ze sporadických akcí hlavických napřáhl zpoza šestnáctky Šollar a jen výborný zákrok Houdka, který vytlačil míč směřující k jeho pravé tyči, se skóre neměnilo. Poté si na jedné straně s průnikem Ledeckého poradili domácí a na straně druhé po Mužíkově rohovém kopu stačili hlavičtí srazit Bauerovu střelu z otočky na roh. Ve 37. minutě prodloužil přihrávku vzduchem hlavou Dvořák na nabíhajícího Petráčka, ale šanci zmařil Kamisch pádem pod jeho nohy. S blížícím se závěrem poločasu bránící se hosté jakoby ožili a domácí museli srazit na roh Kaplanovu střelu a vzápětí nebezpečný průnik a střelu Ledeckého tečoval Matas a Houdek ve skluzu míč odvrátil. Domácí gólman si ve 41. minutě poradil se střelou Ledeckého z 18 metrů a další pokus hostujícího Doležala zblokovala domácí obrana. Pak zahrozili domažličtí, ale po Dvořákově křížném centru v asi největší šanci první půle Bárta unáhleně vystřelil z 15 metrů a minul pravou Kamischovu tyč. Když pak domažlický gólman pádem na zem zachytil míč těsně před nabíhajícím Ledeckým, šlo se do kabin smírně.

V úvodu druhé půle nejprve vyslal slabou střelu z 18 metrů vedle Houdkovy branky Ledecký, ale jinak se obraz hry z prvního poločasu nezměnil, domácí byli stále aktivnějším mužstvem a hosté pečlivě bránící své pokutové území, spoléhali na rychlost Ledeckého, na hrotu útoku. Ve 48. minutě hlavičtí odvrátili Mužíkův tr. kop a na druhé straně v poslední chvíli před nabíhajícími Korbou a Ledeckým stačil míč do bezpečí odvrátit Bauer. O dvě minuty později přiťukl míč Braun na Dvořáka, ale jeho volej z 20 metrů skončil nad Kamischovou brankou. V 54. minutě hlavický brankář vyboxoval míč po Mužíkově tr. kopu a vzápětí se tento agilní domácí záložník pěkně uvolnil u brankové čáry, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Malého, ale tomu volej z 18 metrů nesedl a skočil daleko vedle branky. Když si hosté poradili s Malého centrem, přišla 58. minuta, na Mužíkův tr. kop si nejvýše naskočil Braun, a hlavou z 8 metrů pod břevno otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později přiťukl domažlický Bezděk míč Dvořákovi, ten sice trefil polovysoký míč, ale střela z šestnáctky neměla razanci, aby Kamische ohrozila. V 65. minutě se hosté ubránili po závaru před brankou odkopem na roh. Domácí stále tlačili soupeře před jeho šestnáckou, ale Malého tr. kop se neujal a Dvořákovu rodící se šanci zmařil Kamisch v poslední chvíli odkopem. Dvacet minut před koncem provedl rychle autové vhazování Bezděk, který našel Mužíka, ten se uvolnil a střelou z 18 metrů k pravé šibenici nedal Kamischovi šanci – 2:0. Poté musel odkopem řešit nebezpečí před svojí brankou hlavický gólman, který si o chvíli později poradil s Bauerovou hlavičkou po Mužíkově tr. kopu. Hosté zahrozili v 86. minutě, ale další výborný zákrok Bárty zastavil nebezpečně pronikajícího Ledeckého. Poté si s hlavičkou Petráška po Kaplanově centru poradil Houdek stejně, jako s nedůraznou střelou Šollara. V 89. minutě rozehrál tr. kop zleva z 25 metrů Mužík, hlavou přizvednutý míč se dostal k nabíhajícímu Matasovi, který jej u vzdálenější tyče ze 2 metrů usměrnil do odkryté branky – 3:0.

Před 230 diváky řídil rozhodčí Svatík. ŽK: 0:4, ČK: 0:1 (80. Doležal)

Jiskra Domažlice: Houdek – Pyrka, Bauer, Matas, Končal – Malý (68. Leitl, 75. Strejc), Mužík, Braun, Bárta – Petráček (61. Bezděk), Dvořák F. Trenér: Stanislav Purkart.

SK Hlavice: Kamisch – Kaplan, Petrášek, Zdeňka, Doležal – Dvořák J. (78. Benetka), Held, Šollar, Mariotti (63. Klíma) – Korba (56. Němec), Ledecký. Trenér: Pavel Matějka.