Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: Zápy - J. Domažlice 5:1 (2:1)

V dalším pokračování České fotbalové ligy zajížděli třetiligoví fotbalisté Jiskry Domažlice na stadionek SK Zápy nedaleko Brandýsa nad Labem. Trenéři Jiskry opět nemohli počítat se stoperem Bauerem, který má angínu, dále chyběli obránci Man­dous (příušnice) a Strejc (ho­rečka).

SK Zápy - Jiskra Domažlice  5:1 (2:1)

Úvodních dvacet minut by­ lo v režii domácích, kteří vstřelili dvě branky. První padla ve 3. minutě po  kombi­naci, kdy Růžička nechal ve vápně volného Glasnoviče, který prostřelil gólmana Houdka. V 18.  minutě centroval domácí Hradecký zprava na Málka, který hlavičkou do protipohybu gólmana zvýšil na 2:0. Poté se hra vyrovnala a zápas moc šancí nenabídl. Až po půlhodině Jiskra snížila Mužíkem na poločasových 2:1. 
„Ve druhém poločasu jsme se snažili, měli jsme tlak, roz­hodčí nám neodpískal jasný pokutový kop. Potom jsme do­stali branku ze standardní si­tuace, kdy naši hráči ještě mě­li v hlavě neodpískanou pe­naltu a ztratili koncentraci. Tím bylo po fotbale," přibli­žuje trenér Jiskry Stanislav Purkart třetí gól, který po ho­dině hry vsítil hlavou domácí Doležal. Za osm minut to bylo 4:1, opět neubráněná stan­dardní situace a Málek opět hlavou zvýšil na 4:1. V 90. mi­nutě se hosté nastěhovali do pokutového území domácích, střídající Waldmann však chyboval a po úniku Chrobá­ka Glasnovič pečetil výhru Záp - 5:1.
Podle Purkarta sehráli do­mažličtí fotbalisté naivní par­tii. „Nechytili jsme začátek a do dvacáté minuty to bylo 2:0. Potom jsme měli převahu, sní­žili jsme, jenže místo vyrov­nání jsme po ztrátě koncent­race inkasovali potřetí a vzá­pětí počtvrté. Výsledek je kru­tý, obraz hry tomu neodpoví­dal. Bohužel to se ve fotbale stává, my jsme hráli a soupeř dával góly." Jiskra podle něj doplácí na to, že prakticky každé utkání hraje se třemi i čtyřmi novými lidmi. „V tom­to utkání jsme měli z pěti de­fenzívních hráčů tři jiné, než minule. Chybí souhra," říká.

„Jeden z nejlepších našich zápasů za poslední dva roky. Mladí hráči Domažlic, někteří z Plzně, přijedou na vesnici ja­ko mistři světa a místo hry se věnují diskuzím s rozhodčí­mi, potom je výsledek takový jaký je. Nechali se zbytečně unést emocemi, čemuž po­mohlo i kontraproduktivní vedení trenérem Pukartem. Těch gólů mohli dostat klidně osm," uvedl asistent trenéra a sekretář SK Zápy František Mařek. „Byl tam sporný mo­ment, kdy mohl rozhodčí písk­nout penaltu. Kdyby jí pískl, tak by byla."

„Přál jsem si, abychom před pohárem s Českými Budějo­vicemi uhráli co nejlepší vý­sledek a tím pozvali diváky. Ale jsme na tom bohužel po­dobně jako Budějovice. Nemá smysl řešit, zda venku pro­hrajete 2:0 nebo 5:1. Nebude­me z toho dělat tragédii, dnes jsme chtěli dát hráčům volno, místo toho si to vyříkáme a pravíme se na středeční zá­pas," dodává Purkart.            (poj)