12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

FC Dynamo Horšovský Týn – SK ZČE Plzeň 0:3 (0:0)

Ve čtvrtém kole krajského přeboru v kopané hostilo poslední FC Dynamo Horšovský Týn předposlední celek SK ZČE Plzeň a kdo čekal vyrovnaný souboj, byl asi zklamán, protože hosté byli celý první poločas a první půlku druhého dějství lepším týmem a nebezpečně ohrožovali Brataničovu branku. Plzeňští převyšovali soupeře rychlostí, důrazem v osobních soubojích, ve hře hlavou a kombinací. U domácích pak chybělo některým hráčům větší nasazení a bojovnost, čímž by částečně eliminovali kvality soupeře, a když pak šel po faulu ve 13. minutě do sprchy Ouřada, byla to pro domácí citelná ztráta. Přes poločasovou remízu se obraz hry nezměnil ani ve druhé půli a tak bylo jen otázkou času, kdy se rychlonozí hosté přes děravou domácí obranu prosadí. Závěr zápasu pak sice opticky patřil domácím, ale ti si žádnou vyloženou šanci nevypracovali a tak zůstávají s jediným bodem na dně tabulky.

Hosté se chopili iniciativy hned od úvodního hvizdu rozhodčího Šimka a na Brataničovu branku postupně valil jeden útok za druhým. Domácí se dostali ke slovu až ve 12. minutě, kdy se uvolnil Havlíček, který našel Palucha, ale jeho střelu srazili hosté na roh. Třináctá minuta byla smolná pro domácího Ouřadu, který zastavil rychlý brejk Škardy faulem před pokutovým územím a protože by hostující útočník šel již sám proti brankáři, uviděl zaslouženě červenou kartu. Na jeho místo se stáhl Rada a oslabení domácí čelili dál útočné aktivitě hostů. V 17. minutě nechal po dělovce zpoza šestnáctky hostující Bednář vyniknout Brataniče, který jeho střelu vyrazil, a domácí míč odvrátili. O dvě minuty později na druhé straně vyboxoval Paluchův tr. kop Pfleger, který si bez problémů poradil i s pokusem téhož domácího hráče z otočky a stejně tak s dalším tr. kopem z 22 metrů. Poté opět hráli hosté, ale nebezpečné centry Bednáře, Vohrny, či Chocholatého stačili domácí zblokovat na roh. Po půlhodině hry na druhé straně přestřelil z tr. kopu plzeňskou branku Paluch. Ve 33. minutě pronikl po levé straně hostující Bednář, zpětnou přihrávkou našel Víta, jehož dělovka z šestnáctky se odrazila od domácího obránce k Chocholatému, ale jeho pohotový volej z 20 metrů mířil nad horšovskotýnskou branku. Když se z následné akce neujal Faloutův centr, který hosté odvrátili, přišla 34. minuta, kdy Škarda vybojoval míč, poslal dopředu Bednáře, který postupoval sám proti Brataničovi, ale domácí gólman jeho střelu ze 14 metrů výtečně vytlačil na roh. Domácí útočná snaha poté skončila Janečkovou střelou zleva, vedle vzdálenější plzeňské tyče. Když se pak domácí ubránili při centru Levého a střelách Vohrny a Šulce, které svými těly zblokovali obránci, bylo to v první půli vše.

Hosté pokračovali v aktivitě i ve druhém dějství a když Chocholatého centr a jeho následný tr. kop nepřinesly užitek, pronikl v 52. minutě po pravé straně Vohrna, centrem našel nabíhajícího Kočího, jehož volej zleva z 8 metrů znamenal první gól – 0:1. O chvilku později musel Bratanič vyrážet střelu Vohrny, směřující pod břevno, po pěkné individuální akci tohoto útočníka a vzápětí domácí zadáci odvrátili tělem volej zpoza šestnáctky zcela nehlídaného Bednáře. V 58. minutě si Bratanič poradil s pokusem Víta a vzápětí po průniku Vohrny po levé straně jen těsně nedosáhl na jeho centr zcela volný nabíhající Šulc. Domácí se poté ubránili čtyřem po sobě těsně následujícím centrům před Brataniče a po dalším skončil Vítův volej z 15 metrů vedle levé Brataničovy tyče. V 63. minutě rozehrál tr. kop z 22 metrů hostující Vít, ale domácí gólman míč vyrazil a obrana jej odklidila na roh. Vzápětí se na druhé straně po Faloutově bombě volejem z šestnáctky vytáhl hostující brankář Pfleger, který míč směřující k tyči vytlačil na roh. Tlak hostů postupně slábl a domácí hru v poli vyrovnali. V 66. minutě stačil po Blackého centru sebrat míč těsně před nabíhajícím Havlíčkem Pfleger. O pět minut později srazili domácí centr aktivního Vohrny zprava na roh. V 74. minutě se zleva prosadil plzeňský Feiferlík, ale svoji akci zakončil střelou z úhlu vedle vzdálenější tyče. O čtyři minuty později rozehrát r. kop z 23 metrů domácí Havlíček, ale nebezpečný míč stačili hosté před malým vápnem odvrátit na roh. V době, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku, přišla 83. minuta, když Falout neuhlídal Feiferlíka, který se po pravé straně dostal až před Brataniče a střelou z 10 metrů zvýšil na 0:2. Když si poté hostující brankář poradil Blackého tr. kopem, přišla 88. minuta, kdy svoji útočnou aktivitu zúročil plzeňský Vohrna, který prošel děravou domácí obranou a sám proti Brataničovi z 10 metrů stanovil konečné skóre na 0:3.

Před 80 diváky řídil rozhodčí Šimek. ŽK: 1:3, ČK: 1:0 (13. Ouřada).

FC Dynamo Horšovský Týn: Bratanič – Wolf, Bauer, Ouřada, Pačesný – Rada, Blacký (61. Minařík), Paluch (40. Šindelář), Falout – Havlíček, Janeček (73. Kotlan). Trenér: Josef Kožíšek.

SK ZČE Plzeň: Pfelger – Chocholatý, Macht, Světlík, Levý (85. Janda) – Šulc (65. Kraus), Bednář, Vít, Kočí – Škarda (73. Feiferlík), Vohrna. Trenér: Petr Kural.