13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Starší dorost: SŠ Plzeň - Jiskra Domažlice 2:2 (0:1)

Hosté začali zápas ve vysokém tempu a naši hráči několik úvodních minut nevěděli kam dřív skočit. Jen s přispěním velké dávky štěstí a solidně pracující naší obrany se soupeři nepodařilo vytvořit si nějakou vážnější příležitost. Několika svými nepodařenými odkopy pořádně prověřil naše nervové soustavy Mára, kterého začátek zápasu zastihl poněkud nervóznějšího. Kupodivu první zajímavou šanci a hned velmi nadějnou jsme si v 17. minutě vypracovali my. Centr z levé strany nachází rozběhnutého Podyho, který si to již sype s balónem na noze do vápna. I když je zakřižován dokonce trojicí hostujících hráčů, dostává se do zakončení a gólman musí na své bližší tyči prokázat své umění, aby štípavou střelu vytáhl na roh. K jeho exekuci se hrne sám Pody, aby poslal nadýchaný balón na zadní tyč přímo na Mitchovu palici. Bohužel tomu jeho pokus sjede přes rameno a o pár čísel míjí levou tyč hostující branky. Za dalších pár minut letí dlouhý balón znovu za soupeřovu obranu, kam sprintuje Miloš. Je u balónu sice dříve, ale v tísni se pokouší pouze slabě přehodit vybíhajícího gólmana. Následný kontakt nechává sudího píšťalku klidnou. Paradoxně když se nám podařilo přestát soupeřův úvodní nápor a dokonce si začít vytvářet příležitosti, zahřmělo. Ve 23. minutě se hostům daří krásný centr z naší levé strany, který Mára špatně odhaduje a prakticky nebráněný soupeř na zadní tyči hlavičkuje do prázdné branky – 0:1. :-@ Ve 28. minutě vidí jeden z protihráčů žlutou kartu za protesty, když sudí nepíská zákrok na něj. Hosté jsou fotbalovější, ale naši hráči zase bojovnější. V dalším průběhu první půle zatím zůstává pouze u náznaků příležitostí na obou stranách. Až ve 44. minutě se dostáváme ke dvěma rohům, kdy po druhém z nich Mitch svou zarputilostí vybojuje balón na pravé straně a posílá ho kolem gólmana na malé vápno. Tam bohužel David nepřidá více důrazu do zakončení, takže jeho pokus dopravit míč do zívající branky je zblokován jedním z obránců. Do šaten tedy odcházíme s jednogólovou ztrátou. Hosté jsou sice opticky lepší a působí rozehranějším dojmem, ale naše bojovnost také mohla přinést ovoce.

I přes soupeřovu výškovou převahu máme kupodivu zatím lepší rohové kopy, což potvrzujeme ve 49. minutě, kdy se po jednom z nich k hlavičce dostává Petr, jehož pokus ale bohužel končí těsně vedle pravé tyče. V 52. minutě jsme zaspali, když soupeřův centr letí do našeho vápna, kde osamocený protihráč nerušeně hlavičkuje naštěstí mimo tři tyče naší branky. Bohužel hned v další minutě se uvolňuje po naší levé straně jeden ze soupeřů a centruje před naši branku. Tam jsme příliš daleko od Choda, který má spoustu času si balón zpracovat a přesně zacílit – 0:2. Máme hlavy dole a hosté přikládají pod kotel. Nepokrýváme autové vhazování soupeře. Míč se dostává až před naši branku k jednomu z protihráčů, který z pravé strany osamoceně pálí. Mára výborným zákrokem boxuje tvrdou střelu ze své branky. V 55. minutě vystrkujeme růžky, když jdeme vpřed v situaci tři na tři. Pody si potáhne balón a z nějakých 20ti metrů vyprodukuje táhlou střelu, která končí na levé tyči hostující branky. Míč se ale odráží zpátky do hřiště do míst, kde operuje Miloš, který je tentokráte důraznější než jeho strážce a nekompromisně střílí náš první gól v této sezóně – 1:2. (so) Vzápětí saháme k prvnímu střídání, kdy občas i za hranicemi své fyzické konstituce příkladně bojujícího Lukáše nahrazuje Kono. V 59. minutě vidí žlutý napínák David za tvrdé přerušení hry zepředu. V 62. minutě Mára vyráží soupeřův tvrdý pokus z nařízeného přímáku z nebezpečných 20ti metrů. Opuštěný míč navíc ještě poté dostává pod svoji kontrolu. V 64. minutě utržil Honza při jednom ze zákroků na jeho osobu tvrdý direkt a i když to chvíli vypadá, že bude schopen hry, je raději stažen ze hřiště. Na jeho místo nastupuje Luboš. Honzovo oko na naší střídačce se poté poněkud začíná vybarvovat a navíc Honzova dezorientace zřejmě svědčí o lehkém otřesu mozku. Za další dvě minuty se hosté dostávají za naši obranu, ale zakončujícímu hráči jeho pokus naštěstí vůbec nesedne. V 71. minutě kope opět Pody zleva roh, který hostující gólman vyráží pouze na břevno svojí branky. Bohužel v malém vápně nám poté chybí příliš důrazu na to, abychom opuštěnou kouli dopravili do sítě. Za další dvě minuty si balón před vápnem nachází Luboše, jehož poněkud podivný lob končí na břevně hostující branky. Soupeř následně míč odvrací na roh. Po jeho rozehrání je situace ve vápně chvíli nepřehledná, aby se poté balón dostal k Romanovi, který nic nevymýšlí a pálí na branku. Kupodivu se mu daří prostřelit houštinu těl před ním – 2:2. (so) Hosty se nám podařilo poněkud ukolébat a svojí zarputilostí jsme si došli pro vyrovnání. V 77. minutě Petra, který již trochu tahá nohy, střídá Tadeáš. Ten ihned po svém příchodu na hřiště vidí žlutou kartu za zákrok na protihráče. Kolem 80té minuty se náš tým ocitá pod velkým a sílícím tlakem soupeře, který znovu chce zpět ztracené vedení. Mára v naší brance opět čaruje proti pokusům z bezprostřední blízkosti. V 83. minutě musí ze hřiště Kono kvůli křečím v břiše a na plac se tak vrací Petr. Poslední minuty se odehrávají na naší polovině, když hosté znovu výrazně přikládají pod kotel. Vydržíme bojovat až do konce a cenný výsledek se nám po obětavém výkonu podaří uhájit. Vytváříme si tak naději na zisk bonusového bodu po penaltovém rozstřelu.